(fjw)

(fjw)

Věčný student

3 body

• 31.5.2007  20:36

Putování je konce, prsten zničen. Sice mě Pán prstenů nikdy moc nelákal, tak přece musím dát pět hvězdiček za velmi odvedenou poctivou filmařinu. Tento konečný díl má sice asi 3 konce, ale ohromí Vás to. Jak všechno splývá dohromady. Velkým nosným pilířem je hudba. Howard Shore jako v předchozích dílech odvedl velmi dobrou práci. Herci jsou výtečný, kamera také a režie jakbysmet:) Tetno film, repsektivě celá triloge se zapsala do dějin filmografie. A to velmi zaslouženě. "Přátelé moji, vy se nekloňte."

• 31.5.2007  20:30
    Do noci (1985)

Jeff Goldblum je opravdu vážně dobrý herec. A Michelle Pfeiffer je opravdu hezká a i umí hrát:) Naprosto pohodový filmík. Taky se asi někam vydám do noci, ale buď se totálně nic nestane a odchytí mě policie s nějakým podezřením proč se toulám jen tak v noci po ulici. A nebo mě někdo přepadne a popřípadně zabije:) A rozhodně nenarazím na hezkou kočku jako Jeff:)

• 31.5.2007  20:25

Docela slušný film. Naprosto přirozená Sharon Stone, která dokazuje, že umí hrát a nemusí při tom dávat svůdně nohu přes nohu:) Také dobrý Rob Morrow. Závěr mě docela přkvapil a proto je také takové hodnocení.

• 31.5.2007  20:18

Dobrý Kevin Costner, výborná hudba a geniální Alan Rickman (A zruším Vánoce!) :) A krásná Marion.

• 23.5.2007  21:34

Lucas to pojal velmi epicky. Od malého klučiny až po tyrana galaxie. Tuto rozhodnutí bylo ovšem velmi špatné. Původní trilogie byla kouzelná tím že nejen, že měla hravý vesmír, ale sledovali jsme události po dobu celé trilogie několika stejných sympatických hrdinů. Tady už ne, tím pádem je to někdy nudné a roztahané:( Ovšem akční věci jsou pěkné (duel s Darthem Maulem) A hudební stránka je povedená.

• 23.5.2007  21:28

Jsem velký fanoušek Star Wars, ale tohle mě velice zklamalo. Je to sice nadrůměr, ale vždyť to mají být Hvězdné války a ne nudné Války:( Tady má prostě Lucas smůlu. Alespoň skladatel John Williams nezklamal:)

• 23.5.2007  21:25

Po dvou průserech z nové trilogie je konečně to, na co jsme všichni čekali. Tento díl jako jediný se podobá původní trilogii a nejen tím že má navazovat. Souboj mezi Obi-wanem a Anakinem je pojat velmi grandiózně a pak samotná přeměna v Dartha Vadera a celé galaxie je ohromná. A john Williams složil nejlepší soundtrack z nové trilogie:)

• 20.5.2007  20:15
    Julie Lescautová (TV seriál) (1992)

Docela nadprůměrný televizní seriál. Vždy když nějaký díl stihnu, tak se na něj podívám. Velmi příjemná hlavní představitelka, ale i ostatní herci.

• 20.5.2007  20:09
    Zločiny v zahradách (TV seriál) (2003)

Podrůměrný televizní seriál, který neurazí. Překvapil mě sedící dabing Balzerové a Vránové.

• 20.5.2007  20:07

Vekmi pěkné. Matt Damon je velmi dobrý agent ze všech současných filmových agentů. Trochu se mi zdálo, že ke konci to krapet ztrácelo dech, ale po filmů mi zůstaly jen nejlepší momenty a těch ve filmu není málo:)

• 18.5.2007  11:55
    Čelisti (1975)

První "velkej" film od Spielberga. A rozhodně hodně povedený, že se z toho stala klasika. Byla to výzvva i pro dvorního skladatele filmové hudby Johna Williamse. Dodnes, když slyšíme dvě noty rytmicky se střídat, tak nám naskočí husí kůže:) A herecké osazenstvo je prvotřídní. A atmosféra jedinečná.

• 18.5.2007  11:48

Tento film jsem poprvé viděl jako malý kluk a od té doby mi velmi přirostl k srdci. Dojemné finále mě vždy spolehlivě rozpláče:) Prvotřídní Stevenova režie a hlavně krásná hudba od Johna Williamse.

• 18.5.2007  11:46

Tento díl jsem si tolik neoblíbil jako ostatní, ale je to velký nadprůměr Spelbergových filmů. Originální hudební doprovod (samotný pochod Dobyvatelů zná snad každý člověk na téhle planetě). Výborný Harrison Ford.

• 18.5.2007  11:41

Nejlepší díl z trilogie. Duo Ford a Connery je fantastické. Hudba od Johna Williamse je báječná (hudební motiv grálu je nádherný) A scéna s Hitlerem byla třešničkou na dortu, u toho jsem se válel smíchy:)

• 18.5.2007  11:37

Další pecka od Spilerberga. Různé zdroje sice uvádějí, že je to nejslabší díl z trilogie, ale mě se velmi líbí. Víc vtipu, velmi dobrá hudba od Johna Williamse a výborní herci. Za pět:)

• 13.5.2007  20:14

Velmi zajimavý až mrazivý námět. Avšak ho utápí mizerné zpracování. Škoda

• 13.5.2007  20:11

Podprůměr. Cruise a Kidman jsou sice slušivý pár, ale hrají tak nějak prázdně. Ale závody aut vypadají docela dobře

• 11.5.2007  14:23
    Kolja (1996)

Nejlepší Svěrakův film. Vše je zde nad míru dokonalé. A oscara si jednoznačně zasloužil. ("Zítra půjdeš k hrobníkovi", dělat čmaryky, čmaryky":)))))

• 11.5.2007  14:18

Svěrák chtěl zřejmě dosáhnout úrovně zahraničních sci-fi filmů. Ale jaksi se to nepovedlo. Ale jsou tu docela dobré hlášky a scény z televizního světa jsou vtipné:)

• 11.5.2007  14:14
    Tootsie (1982)

Naprosto skvělá komedie s Dustinem Hoffmanem. "Hrál si půl minuty rajče a oni kvůli tobě museli přetáhnout frekvenci, protože sis nechtěl sednout - Ano, bylo to proti logice - Ale vždyť si hrál rajče, tu žádnou logiku nemá a ty sis nechtěl sednout!" Za pět!!!!!:)

• 11.5.2007  14:10

Už naprosto česká klasika. Výtečné herecké výkony, pěkný příběh, pěkná režie, kamre a hudba. Svěrák zde dokázal že je skvělý režisér a otevřel si cestu pro další své filmové skvosty. ("Kde jsou moje blatníky?":)

• 11.5.2007  08:10

Ikdyž je to docela hodně dlouhé a občas se začnete nudit, tak Vás to dostane. Alespoň mě to dostalo. Poslední chvíle Hitlerova bungru jsou velmi sugestivně natočeny. Bruno Ganz ztvárnil s velkou razancí Adolfa Hitlera bez žádného přehnaného důrazu jeho osoby.

• 10.5.2007  20:50

Vypadá to jako béčko, ale není to béčko. Solidně budované napětí, které se pak rázem změní do cákanců krve a utržených končetin.

• 10.5.2007  20:43

Jedna hvězda za Kitta, druhá hvězda za Davida, třetí za znělku:)

• 10.5.2007  06:54
    Hellboy (2004)

Na bedrech vše drží Ron Perlman a daří se mu to. V roli Hellboye je exelentní:) Když jsem to tenkrát poprvé viděl, tak jsem neveděl, že hlavního zaporáka hraje můj "oblíbenc" Karel Roden:) Vůbec jsem ho tam nepoznal. Musím se na to podívat znovu, abych si ho to teď pořádně užil:)

• 9.5.2007  16:19
    Dallas (TV seriál) (1978)

Nebýt J.R., tak se snad ani na to nedívám. J.R. byl můj "idol" v děství:) A také nezapomenutelná uvodní znělka:) A asi jeden z mála jsem viděl poslední díl, který byl opravdu moc zvláštní:)

• 9.5.2007  16:17

Viděl jsem to jako malý kluk v kině a líbilo se mi to. A nyní se mi to také líbí:) Nic jiného.

• 9.5.2007  11:13
    Titanic (1997)

No jo musím dát pět hvězdiček. Dvě hodiny Love-story a poté hodina výborné poctivé filmařiny. Cameron nabral hodně síly a vytvořil jedinečné dílo. A skladatel James Horner zas složil jeden ze svých nejlepšíích soundtracků.

• 7.5.2007  19:19

Děsná slátatina, ale vždy umřu smíchy:) Navíc výborná hudba od Karla Svobody a tradiční skvělé herecké výkony Sováka, Menšíka, Janžurové a další:) A navíc tu exeluje v malé roličce hotelového kuchaře Petr Nárožný. (Já jsem řikal JAKO Z NEMLUVŇETE!) :)

• 7.5.2007  19:11
    Spider-Man 3 (2007)

Ale jo, nakonec ty čytři hvězdičky. Teda chvílema roztahané a nudné, ale když přišlo na akční sekvence, nemohl jsem odtrhnout oči. Potom "temné" výstupy Tobeyo Maguireho v "novém" hábitu:) A hudba je senzační, sice bez Elfmana (slyšíme tu j jen jeho motiv z předešlých dílů), ale pěkně složená:) Konec mohl být jiný. Když jsem odcházel z kina, tak ten senzační pocit (co mám po každém dobrém filmu) se nějak nedostavil. A J.K. Simmons je taková malá úsměvná třešnička:)