(fjw)

(fjw)

Věčný student

3 body

• 29.4.2007  11:52

Horší než první díl, ale rozhodně lepší než třetí díl. Stále je tu cítit ta pravá atmosféra. Ovšem ke konci to slábne a Stevenova režie se stává průměrnou. Docela zajímává zápletka - pochytání dinosaurů a odvézt je z ostrova. Jeff Goldblum je někdy nesmírně vtipný. Je dobře, že mu Steven dal hlavní roli, jelikož v jedničce měl velmi málo prostoru. Hudba Johna Williamse už není tak grandiózní, ale místo toho Vás čekají bubny a hodně akčních pasáží. Rozhodně je Ztracený svět nadprůměrným filmem.

• 29.4.2007  11:45

Tohle je hodně zvláštní film na Stevena. Velmi silnou podpěrou je hudba Johna Williamse a herecký výkon Joela Osmenta. Finále filmu je emocionální výbuch, opravdu jsem bulel:)

• 29.4.2007  11:14

Steven v nejlepší kondici. Napětí, atmosféra, režie, kamera, hudba, obsazení - to je vše v pořádku - akorát, když jsem vycházel ze sálu, tak jsem matně vzpomínal, jestli tam byla nějaká ta emoce. To je snad poprvé co mě Steven nedojmul, idkyž to měl v úmyslu. Ale mohu se mýlit.

• 29.4.2007  11:08
    Mnichov (2005)

Zcela bezpochyby je Stevnova režie, kamera a hudební doprovod Johna Williamse. Téma je všek rozporuplný, někdo se může beznadějně nudit a nevědět jaká bije, a občas se potěšit nějakou tou akcí jako je výbuch v hotelu či zavraždění té agentky a nebo se může dozvědět jak to tenkrát bylo, toho 1972 a osvěžit si trochu novodobé dějiny, ikdyž tohle Vám moc odpovědí nedá.

• 29.4.2007  11:00

20 minut za doprovodu velmi dobré hudby Johna Williamse, nás Steven přenáší do různých období novodobých amerických dějin, ukazuje nám vše, co se v Americe stalo - od filmu až po války. Občas za doprovodu komentářů známých osobností jako Bill Clinton či Ruby Dee.

• 28.4.2007  21:59

Přiznám se, že jsem nikdy Clinta Eastwooda nemusel jako herce. Ale když natočill tento byzpochyby skvost, začínám se o něm zajímat. Tento film je dokonalý - pěkná režie, kamera i Eastwooda hudba a především výborné herecké výkony. Na konci jsem uronil pár slz.

• 23.4.2007  15:43
    Pláž (2000)

Docela zajimavý film, ale finále filmu mě nějak pořádně nepřesvědčilo.

• 23.4.2007  15:41
    Terminál (2004)

Je to příjemný oddychový film. Je tu sice pár hluchých míst, ale je to přece Spielberg a navíc hudba od Johna Williamse:)

• 23.4.2007  15:37

Naprosto skvělě odvedená práce! Výborný herci a atmosféra Londýna. Občas se mi zdálo, že pár míst je lehce nadneseno:) Sergi López v roli zloducha naprosto famózní:)

• 23.4.2007  15:34
    Sám doma 4 (TV film) (2002)

Kdepak, tak tohle ne. Nevěřícně jsem čučel do obrazovky a přemýšel jak tohle někdo mohl natočit. Kromě názvu to nemá s původním "Sám doma" nic společného. Tohle je absolutní kravina na entou!

• 15.4.2007  19:38
    Doom (2005)

Absolutní blbost. Je to velká škoda, protože Doom si zasloužil o celý sto procent lepší film! Ale je to už osud, protože každý film podle nějaké počítačové hry nedopadne podle našich představ:(

• 15.4.2007  19:23
    O štěstí a kráse (TV film) (1986)

Další česká příjemná televizní pohádka. Pěkné písničky, má to vtip, krásná princezna a zároveň madlenka:) a navíc Karel Roden v roli prince:)

• 8.4.2007  22:47
    Ed Wood (1994)

Já Vám nevím, měl jsem asi špatný den. Nějak mě to nenadchlo a tolik jsem se těšil podle hodnocení zde. Samozřejmě vynikající Johnny Depp, ale ostatní průměr. Ani režie nebyla nic moc a to mám Tima Burtona rád. A chyběl mi Elfman:( Žádné emoce, žádný energický hudební doprovod a k tomu nudné výjevy zobrazené černobíllou barvou...

• 29.3.2007  08:37
    Terminátor (1984)

Skvělá sci-fi temná předehra pro skvělé druhé pokračování. Arnold alias "zlý" Terminator je skvělou podpěrou filmu. Linda Hamilton je také dobrou herečkou. Skvělá scéna likvidace policejní stanice (já se vrátím:)

• 25.3.2007  10:28

Podprůměrný katastrofický film. Prostě šeď. Trocha napětí, místy nuda a klasický americký happyend. Ani hudba nebyla nic moc:(

• 25.3.2007  10:26
    Znamení (2002)

Nevím, mě to přišlo místy hodně nudné. Závěr dosti podivný, jediný z čeho jsem byl nadšený byl hudební doprovod od Newtona-Howarda Jamese.

• 20.3.2007  11:59
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

Tento seriál je pro mě srdeční záležitost:) Takže ho moc neschazujte:) Rex přece musí vyšetřit každý případ:) A navíc mám rád Vídeň, to je další hvězdička navíc:)

• 20.3.2007  11:53
    Velmi křehké vztahy (TV seriál) (2007)

Má 18-letá sestra to sleduje, já občas s ní, abych se někdy pobavil. A vždy u každého dílu se pobavím:))))))))))))

• 20.3.2007  11:51
    Příkopy (TV seriál) (2007)

Hmm, někdy se na to podívám. Nenadchnemě to, ale ani neurazí. Někdy se pobavím, někde se nudím. Podprůměr, ale na tři to stačí - 45%.

• 20.3.2007  11:47

Arnold ve formě, poctivé akční scény, pěkná sexy Terminátorka, solidní hudební doprovod, pěkný konec - no 80 % Taková odlechčená verze druhého dílu. "Řekni to mé ruce!" :)

• 20.3.2007  11:43
    Boží pole s. r. o. (TV film) (2006)

A jo, bylo to hezké - docela dobře natočeno, ikdyž to spadá do šedivého průměru současného trendu natáčení českých filmů. Teda hlavní důvod abych to sledoval, byla Zuzana Norisová coby přísná policistka:) A mělo to i pár vtipných scén:) Např. letecké fotografie jedné vily:) A pak mi bylo líto toho psa:( A dokonce mě zaujala hudba, teda respektivě jedna písnička od Monkey Bussines.

• 20.3.2007  10:33

Pan Jan Svěrák opět nezklamal a natočil solidní laskavý filmeček. Až na ten pád z kola je dokonlý. Bavil jsem se královsky. Už při prvních záběŕech na Prahu (respektivě okolí Nuselského mostu) jsem si v duchu myslel, že to bude něco, co bude vyčnívat z řady novodobých českých filmů. Svěrák je hodně dobrý režisér, až moc dobrý na naše poměry. A je dobře, že neodešel natáčet do zahraniční, jinak by nás připravil o takové snímky:)

• 17.3.2007  22:46

Podle všech komentáří zde a po přečtení recenze v Premiere jsem čekal opravdu podmrůměrný tuctový thriller. Ale po filmu jsem byl okouzlen. Nebylo to tak špatné, vůbec ne. Gaspard Ulliel nám velmi pečlivě servíroval gesta Anthonyho Hopkinse a šel z něj strach, velmi krásná Li Gong, atmosféra je také na úrovni, občas to má slabé chvíle jimž vládne pouhopouhá nuda, výborná hudba a další oblíbená smrt Marka Vašuta:) Rozhodně tento film nepatří na smětiště dějin...

• 10.3.2007  16:23
    Noc v muzeu (2006)

Obyčejná tuctovka. Nic víc, nic míň. Kdo se chce trochu pobavit, tak ať to shlédne. Docela mě zaujal soundtrack složený Silvestrim. Kdy by to pustili do kin o Vánocích, mělo by to myslím větší kouzlo.

• 25.2.2007  01:16

Čistý průměr. Anthony Hopkins jako vždy samozřejmě exceluje, a Ralph Fiennes nezůstává pozadu. Slušný hudební doprovod Dannyho Elfmana.

• 24.2.2007  22:03

Nádherné prostředí Tibetu, výborný soundtrack a zajímavý příběh. Brad Piit není opravdu jen pro okrasu:) A hraje zde můj oblíbenec David Thewlis:)

• 23.2.2007  19:12
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Jedinečný seriál o americké rotě E, která se dostane od Normandie až do Hitlerova hnízda. Žadný díl jsem si nenachal ujít a vždy se kochal dokonalou hudbou, výpravou, hlavně kamerou atd.. Skvost, nádhera...jaká další slova podobé ráže?

• 23.2.2007  19:06
    Výbuch (TV film) (2001)

Ano, opravdu povedný dokument - hned mě zaujal.

• 19.2.2007  16:26
    Hannibal (2001)

Důstojné pokračování Mlčení jehňátek. Opět vynikající Antohny Hopkins, který má oproti jedničce více místa pro svůj herecký koncert. Julianne Moore je také dobrá. Hudba od Hanse Zimmera povyšuje tohle dílo o třídu výš.

• 15.2.2007  18:03

"Baby nebude sedět v koutě!" - a pak velkolepé taneční finále. Příjemně oddychový filmeček.