• Krátkometrážní

Tootsie (1982)

Naprosto skvělá komedie s Dustinem Hoffmanem. "Hrál si půl minuty rajče a oni kvůli tobě museli přetáhnout frekvenci, protože sis nechtěl sednout - Ano, bylo to proti logice - Ale vždyť si hrál rajče, tu žádnou logiku nemá a ty sis nechtěl sednout!" Za pět!!!!!:)

Obecná škola (1991)

Už naprosto česká klasika. Výtečné herecké výkony, pěkný příběh, pěkná režie, kamre a hudba. Svěrák zde dokázal že je skvělý režisér a otevřel si cestu pro další své filmové skvosty. ("Kde jsou moje blatníky?":)

Pád Třetí říše (2004)

Ikdyž je to docela hodně dlouhé a občas se začnete nudit, tak Vás to dostane. Alespoň mě to dostalo. Poslední chvíle Hitlerova bungru jsou velmi sugestivně natočeny. Bruno Ganz ztvárnil s velkou razancí Adolfa Hitlera bez žádného přehnaného důrazu jeho osoby.

Titanic (1997)

No jo musím dát pět hvězdiček. Dvě hodiny Love-story a poté hodina výborné poctivé filmařiny. Cameron nabral hodně síly a vytvořil jedinečné dílo. A skladatel James Horner zas složil jeden ze svých nejlepšíích soundtracků.

The Unfinished Journey (1999)

20 minut za doprovodu velmi dobré hudby Johna Williamse, nás Steven přenáší do různých období novodobých amerických dějin, ukazuje nám vše, co se v Americe stalo - od filmu až po války. Občas za doprovodu komentářů známých osobností jako Bill Clinton či Ruby Dee.

Million Dollar Baby (2004)

Přiznám se, že jsem nikdy Clinta Eastwooda nemusel jako herce. Ale když natočill tento byzpochyby skvost, začínám se o něm zajímat. Tento film je dokonalý - pěkná režie, kamera i Eastwooda hudba a především výborné herecké výkony. Na konci jsem uronil pár slz.

Špína Londýna (2002)

Naprosto skvělě odvedená práce! Výborný herci a atmosféra Londýna. Občas se mi zdálo, že pár míst je lehce nadneseno:) Sergi López v roli zloducha naprosto famózní:)

Terminátor (1984)

Skvělá sci-fi temná předehra pro skvělé druhé pokračování. Arnold alias "zlý" Terminator je skvělou podpěrou filmu. Linda Hamilton je také dobrou herečkou. Skvělá scéna likvidace policejní stanice (já se vrátím:)

Vratné lahve (2007)

Pan Jan Svěrák opět nezklamal a natočil solidní laskavý filmeček. Až na ten pád z kola je dokonlý. Bavil jsem se královsky. Už při prvních záběŕech na Prahu (respektivě okolí Nuselského mostu) jsem si v duchu myslel, že to bude něco, co bude vyčnívat z řady novodobých českých filmů. Svěrák je hodně dobrý režisér, až moc dobrý na naše poměry. A je dobře, že neodešel natáčet do zahraniční, jinak by nás připravil o takové snímky:)

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Jedinečný seriál o americké rotě E, která se dostane od Normandie až do Hitlerova hnízda. Žadný díl jsem si nenachal ujít a vždy se kochal dokonalou hudbou, výpravou, hlavně kamerou atd.. Skvost, nádhera...jaká další slova podobé ráže?