• Krátkometrážní

Román pro ženy (2004)

Lehce nadpůrměný český film. Filip Renč je dobrým režisérem, ale jeho tvorba poslední dobou nějak upadá, což je škoda. Renč se snaží, aby jeho filmy vypadali jak vyrobené v Hollywoodu a styl tomu odpovídá. Tady ta snaha vyšla. Všichni herci jsou docela dobří (ikdyž Vašuta jako herce nemusím) až na hysterickou a herecky děsnou Něrgešovou.

Saw: Hra o přežití (2004)

Nejlepší díl ze serie Saw. Napětí, zvraty a překvapivý konec a docela povedená hudba.

Shrek 2 (2004)

Já jsem jako nikdy nepochopil co je na Shrekovi tak úžásného. Vždyť je to jen smrdutý zlobr, ne:) Ale tento film mě rozesmál - má vtip, šmrnc, výbornou animaci, hudbu... Ale stejně za čtyři, není to zas tak vyjímečné:)

Spider-Man 2 (2004)

Raimi nezměnil styl a opět natočil skvělý "komiksový" film. Ba, ještě lepší než film první. Hlavní záporák v podání skvělého Alfreda Moliny, není zas tak zlý jak se zdá:)

Terminál (2004)

Je to příjemný oddychový film. Je tu sice pár hluchých míst, ale je to přece Spielberg a navíc hudba od Johna Williamse:)

Umučení Krista (2004)

Nevěřím, že by byl Mel Gibson nějaký šílený sadista, jen chtěl nám ukázat svou představu o ukřižování Ježíše Krista. Pro některé až moc detailně. Čtyři hvězdy dávám jen za Ježíšovu cestu Jeruzalémem až na Golgotu, která byla opravdu dlouze zbytečná. Ale filmové zpracování je dokonalé. Ztvárnění samotného Satana je výborné, až nahání opravdový strach a hrůzu. Mel Gibson je dobrý režisér, jen si vybírá opravdu kontroverzní náměty.

Úsvit mrtvých (2004)

Dokonalé, výborný zombie snímek. Všechno sedí na svém místě - herci, hudba, kamera... Tento režisér má budoucnost, jeho režie je bezchybná. Přeji mu další povedené projekty.

Van Helsing (2004)

Pamatuji, jak jsem v kině u toho usnul, ale v telce je to příjemná zábava, sice nemá hlavu ani patu, ale aby jste si vypnuly mozek, bohatě stačí. A hudba od Silvestra je výborná.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Opravdu zajímavý film. Tohle určitě není snímek pro tuctového diváka, ale pro filmového labužníka:) Na konci jsem měl také slušný bordel o čem to vlastně je:)

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Tak slabou režii jsem dlouho neviděl. Zvlášť u tohoto díla. Škoda, mohl to být velký návrat obou skvělých monster:(