• Krátkometrážní

Světýlka z blat (1992) (TV film)

Klasická tv česká pohádka. Takové mám rád již od děství. Příjmení herci, papundeklové kulisy (zde ovšem se vyskytuje i příroda). Ideální na nadělní večer.

1492: Dobytí ráje (1992)

Nevim, ale já se místy nudil:( Nebýt výborné Vangelisovy hudby a Gérarda Depardieua, tak by byli dvě hvězdičky... Sice velmi výpravné, ale celkově neúnosné...

Hook (1991)

Ale jo, je to Spielberg přece... hlavní zásluhu má na tom John Williams, který se postaral o skvělý soundtrack:) A Dustin Hofman září:)

Krok za krokem (1991) (seriál)

Parádní seriál. Neexistuje v něm díl, jemuž bych jsem se nezasmál:) Herci jsou dobře vybraní. Njevíc se mí líbila dvojice "Džejtý a Rich" a samozřejmě Coudy, čéče:D A taky Dana, ta někdy opravdu perlila:)

Obecná škola (1991)

Už naprosto česká klasika. Výtečné herecké výkony, pěkný příběh, pěkná režie, kamre a hudba. Svěrák zde dokázal že je skvělý režisér a otevřel si cestu pro další své filmové skvosty. ("Kde jsou moje blatníky?":)

Peníze jiných (1991)

Nebýt DVita, tak by to bylo tak za dvě možn i míň. Jediný on tomu přidával šťávu. Ani legenda Peck nic nezmohl, ale co taky mohl hrát v té roli co měl, že?

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Dobrý Kevin Costner, výborná hudba a geniální Alan Rickman (A zruším Vánoce!) :) A krásná Marion.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Naprosto strhující jízda! Když jsem to tenkrát viděl jako malý kluk, byl jsem z toho vyklepanej ještě dva dny, tudíž se stal mým srdečním filmem. Arnold Schwarzenegger sice neumí hrát, ale přesto ho mám moc rád - nikdo by tahle nezahrál Terminátora s takovou prkennou grácií:)) A jeho nepřítel z tekutého kovu je na stejné úrovni - přímo ďábelský. Cameron opět dokázal, že je právem Pan režísér, hudba je přímo nádherná - přímo sladí s filmem a když se ozve hlavní téma, tak mi příjemně naskočí husí kůže a skvěle podbravuje film a finále filmu je velmi dojemné na tento žánr a narozdíl od prvního dílu:D

Bouřlivé dny (1990)

Podprůměr. Cruise a Kidman jsou sice slušivý pár, ale hrají tak nějak prázdně. Ale závody aut vypadají docela dobře

Brutální Nikita (1990)

Dlouho jsem se tomutu filmu vyhýbal. protože jsem podobné filmy neměl v lásce. Ale když jsem shlédl Leona, tak jsem ho vyhledal a podíval. A musím dodat: Nádhera, Luc Besson je bůh.