• Krátkometrážní

Sedm let v Tibetu (1997)

Nádherné prostředí Tibetu, výborný soundtrack a zajímavý příběh. Brad Piit není opravdu jen pro okrasu:) A hraje zde můj oblíbenec David Thewlis:)

Sedm statečných (1960)

Další westernová klasika. Už jen, když při úvodních titulcích se ozve ta krásná hudba:) Jo, Calvera byl frajer:)

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Průměr. Ale na Vánoce to jde. Sice žádná ohromná legrace jako při celovečeráku, ale to nahrazuje vánoční atmosféra:)

Shrek Třetí (2007)

Hodně slabé co se týče vtipů. Škoda, že se musí jednat o komedii, tak proto dvě. Zasmál jsem se jen jednou a to scéně s perníčkem, kdy si představuje ve mžiku celý svůj život.

Shrek 2 (2004)

Já jsem jako nikdy nepochopil co je na Shrekovi tak úžásného. Vždyť je to jen smrdutý zlobr, ne:) Ale tento film mě rozesmál - má vtip, šmrnc, výbornou animaci, hudbu... Ale stejně za čtyři, není to zas tak vyjímečné:)

Schindlerův seznam (1993)

Jsem moc rád, že Spielberg natočil tento film. Zde opravdu dokázal všem, že na to má. U mě to teda dokázal již u čelistí:) Na tento snímek se nedá dívat jen tak "z vlaku". Člověk na to potřebuje klid. Po třech hodinách se ve Vás ty emoce budou vařit a další hodiny se zas uklidní. Precizně odvedená práce. Liam Neeson, Ben Kingsley a Ralph Fiennes nám servírují herecký koncert, John Williams zas hudební koncert:) (soundtrack je opravdu překrásný) Nádherný snímek, v němž slovo "nádherný" hledejte úplně někde jinde.

Silent Hill (2006)

Filmy podle počítačových her většinou dopadají velmi špatně. Tohle se docela nadmíru povedlo. Atmosféra je výborná. Záběr kdy Rose vjede na cestu do Silent Hill a kamera zabíra celou krajinu v noci, paráda. Hudba je také dobrá. Nejlepší byli ty sireny, kdy přícházeli ty nestvůry. Docela to mrazilo, a ten "řezník" :) Pointa filmu nebyla tak překvapující, škoda:)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Už od mala mě tento jedinečný kreslený seriál provází:) Co budu dělat až jednou skončí, to opravdu nevím, ale zatím tady je:) Homer je doslova geniální postava včetně jeho povedené rodinky. Ostatní postavičky jsou také užasné a skvěle vytvářejí obyvatelstvo městečka. Výborná a nezapomenutelná úvodní znělka od Dannyho Elfmana Ať žije Springfield:)

Simpsonovi ve filmu (2007)

No, není to zas taková bomba jak jsem předpokládal, ale královsky jsem se bavil:) Vtípek za vtípkem - přesně tak, jak to známe ze seriálu. Spider-vepř je nejlepší:D Ale radši dám přednost těmto žluťákům v televizi než na plátně.