• Krátkometrážní

Predátor (1987)

To už je klasika:) Sice už dávno víte kdo to vše přežije a kdo teda na monstrem zvítězí, ale vždy si vychutnám dokonalou amosféru něčeno neznámého v tropické džungli. podbarvenou skvělou hudbou Alana Silvestriho:)

Smrtonosná zbraň (1987)

To je klasika. Sledovat tuhle dvojici v podání Mela Gibsona a Danny Glovera v akci je k popukání, hlavně když se jim vydaří nějaká scénka:) a to nejde přímo o komedii, jde o akční filmeček s výbornými nápady.

Číslo 5 žije (1986)

Toho robůtka jsem v dětství miloval:) Nejlepší je původní dabing:)

Moucha (1986)

Velmi komorní příběh vědce, který se díky svým pokusům mění na něco, co nebude zrovna moc hezkého. Herecký výkon Jeffa Goldbluma je excelentní. Naprosto mě zamrazí, když z něho odpadne to lidské maso včetně s hlavou a vyhrabe se z něj ta obří moucha. A přesto je to ještě on, uvnitř má svůj mozek, tak dokáže ještě myslet... brrr. Opravdu výborný film co se týče efektů své doby a docela i psychologie.

O štěstí a kráse (1986) (TV film)

Další česká příjemná televizní pohádka. Pěkné písničky, má to vtip, krásná princezna a zároveň madlenka:) a navíc Karel Roden v roli prince:)

Vetřelci (1986)

Nevím, ale mě to nějak nezasáhlo. Cameron je jeden z nejlepších režisérů, ale u tohoto filmu jsem se poněkuď nudil. Snad hudba Jamese Hornera je velmi dobrá.

Bezva finta (1985)

Tradiční výborná francouská komedie s Belmondem. Vynikající první polovina odehrávající se v bance. "Hmmm..taková pizza, mňam, mňam.."

Do noci (1985)

Jeff Goldblum je opravdu vážně dobrý herec. A Michelle Pfeiffer je opravdu hezká a i umí hrát:) Naprosto pohodový filmík. Taky se asi někam vydám do noci, ale buď se totálně nic nestane a odchytí mě policie s nějakým podezřením proč se toulám jen tak v noci po ulici. A nebo mě někdo přepadne a popřípadně zabije:) A rozhodně nenarazím na hezkou kočku jako Jeff:)