• Krátkometrážní

Rošťáci (1985)

Film, který okouzlí svou kouzelně-pohádkovou-pirátskou atmosférou (ačkoli je ze současnosti) atmosférou a naprosto vás vtáhne do děje. Naprosto skvěle padnoucí hudbu od Davida Grusina (úvodní scéna - útěk z vězení nebo finále no lodi). A herecké výkony dětských představitelů jsou také na výbornou. "Astorii" jsem si zamiloval až po tomhle filmu a musím se tam jednou podívat, a určtě to bude na podzim (to je roční období ve kterém se děj odehrává, aby to mělo to kouzlo:) "Ať žije Tupoň!":)))

To (1990) (TV film)

Jako malý dítě jsem se bál a pamatuji si, že v úvodní scéně jsem zavřel oči, když se Pennywiss objevil mezi těma prostěradly.) Když jsem si pak za dlouho přečetl knihu, tak jsem si uvědomil, že scénáristi měli opravdu těžkou práci, aby opravdu zkrátily děj o polovinu a snad víc. Nebýt toho konce, který se opravdu nevyvedl, dal bych čtyři hvězdy. Ale atmosféru to má.

Číslo 5 žije 2 (1988)

Rozhodně slabší než první díl, ale i tak pobaví. Čislo 5 alias Johnny pětka je stále roztomilý. Taky jsem málem brečel, kdy záporáci málem rozcupují pětku:(

50x a stále poprvé (2004)

Pohodová komeide s opět legračním Sandlerem. Drew Barrymore je opravdu krásná a nehraje špatně

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Stejný standart jako první díl. Vtipy jsou zde opět dobré - viz. scéna s vteřinovým lepidlem nebo "lesbičky":) a opět bohyně Stiflerova máma:D

Prci, prci, prcičky (1999)

Velmi dobrá komedie o pár mladých nadrženců:) Jimův táta je prostě k sežrání:D A Jimovy trapasy také:) Hlavně jeho taneček na internetu:) Prostě film, který si na nic nehraje a pod naším opět "skvělým" českým názvem, si nepředstavujte žádné porno či nějaké nechutné sprosťárny jako v jiných rádoby komediích.

Asterix a Obelix (1999)

Ikdyž se tato komedie pyšnila nejražší francouzká komedie, tak peníze opravdu nejsou všechno:) Asterixe mám rád hodně v komiksových podobách. Tohle mírně překročilo k trapnosti. Ale dívat se na to dá a člověk se i zasměje.

Brutální Nikita (1990)

Dlouho jsem se tomutu filmu vyhýbal. protože jsem podobné filmy neměl v lásce. Ale když jsem shlédl Leona, tak jsem ho vyhledal a podíval. A musím dodat: Nádhera, Luc Besson je bůh.

Leon (1994)

Zatím nejlepší film Luca Bessona. Jean Reno je bůh. Role negramotného zabijáka s dobrým srdcem mu sedla. Natalie Portman to samé a Gary Oldman - to je samotná kapitola. Většího hajzla si nedokážu představit. Režie a hlavně kamera na výbornou. A k tomu zajímavá hudba Erica Serry.