Monstrum - Bůh odpuštění, Bůh pomsty (2022) (epizoda)

Přestože se Dahmer ujistil, že jeho oběti "nic" necítili pod vlivem drog, on nakonec cítil všechno před svým skonem. Přišlo mi to ale ikonické, že ho zabil černoch, když většina Dahmerových obětí byly menšiny. Byly zmíněny všechny oběti, nebo jen ti, kteří měli to štěstí, že se po nich někdo ohlížel? To už se nedozvíme.

Monstrum - Strašák (2022) (epizoda)

Ocenění policistů, kteří nechtěli chytit homosexualitu, a proto svou práci neodvedli do konce. Tleskám debilitě někdejších Američanů :) a dopisy fanoušků? Ano, Amerika. Tam se může stát cokoliv. Neříkám, že mě samotnou toto téma nezajímalo už od malička, naopak. Ale myšlenka psát nějakému psychopatovi - k té bych asi ani jako dospívající nedospěla, tak šílená nejsem. A posílat mu prachy? Meh, ani omylem. A Glendin život potom? Meh, někdo by ji mohl třeba omylem zastřelit. Ona je fakt nepříjemná ženská, drbna v plném slova významu. Takovou sousedku by mnoho lidí chtělo poslat taky k šípku.

Monstrum - Lionel (2022) (epizoda)

"I still think you can be treated." Ale pak se směje, když mu Jeff vykládá, že to začalo, když s ním pitval zvířata, co našli mrtvé... :) A matka? Ta bohužel byla pořád jen výsměch. Místo toho, aby svému synovi čelila, raději to "opět" chtěla ukončit a vyhnout se zodpovědnosti. Rodiny přeživších do toho mají také, co mluvit, jiní to nevydrží a zmůžou se jen na řev.

Monstrum - Kassandra (2022) (epizoda)

Jde vidět, že novináři jsou opravdu hyeny, ale jak jinak by se měli živit. Lidi přece zajímá každá srajda. Takže proč ne.. A zase taková senzace, jako byl Jeff Dahmer určitě byla zlatý důl pro ně. Co nejvíc se nabažit, co nejvíc vyslídit, však je to přece perfektní, aby se o tom mluvilo pořád a pořád dokola. Čím víc peněz, tím se budeme mít lépe. Nač se ohlížet na pozůstalé. A nebýt Glendy, typické, zvídavé ženské, nic z těchto detailů bychom nezjistili. A sendvič, který by vypadal lákavě, kdyby ho nedělal jeden řezník od vedle.

Monstrum - Umlčený (2022) (epizoda)

Zajímavý úhel pohledu z Tonyho strany. Příjemná změna se stejným koncem. Do jisté míry všichni Jeffovi vyhlídnutí skončili ve víru (jeho šílenství a zvrácenosti). Spíš mě zaráží, že Jeff to vydržel takovou dobu, dokonce si s Tonym párkrát vyšel mezi lidi. Až pak od něj chtěl odejít... že by psychický blok, kdy ho opustila matka? Nebo jenom strach, protože většina jeho obětí chtěla taky v jednu chvíli odejít?

Monstrum - Mají krev na rukou (2022) (epizoda)

Čekala jsem na argument "on je bílý týpek, co má záznam vs. já jsem černý týpek, co nemá záznam/slušný whatever". Postupný vývoj Jeffa, vězení a otcovo uvědomění si, že by možná mohl být zodpovědný za to, co se z Jeffa stalo. Možná. Možná by to v něm bylo i tak a objevilo by se to prostě jinak, později, možná zrůdněji. Lidská psychika je prostě nádherná. Pořád se musíme toho tolik naučit...

Monstrum - Skříňka hodného kluka (2022) (epizoda)

Bylo trochu tragikomické sledovat, kterak Jeff získával uniformu s metály a o rok později ho z armády vyhodili. Stejně jako lékař, kdy mohl fascinovaně odebírat krev, nebo v řeznictví porcovat věci. Ale už odmalička, kdy ho otec učil pitvat zdechliny, co našel u domu nebo v okolí, byl prostě jiný.

Monstrum - Dahmerování (2022) (epizoda)

Další střípek z Dahmerovy minulosti, vražda stopaře, který s ním nechtěl mít moc společného. A co teprve to nadšení do pitev! I poznámka učitele, že to je za celou jeho kariéru první student, co si chce vzít mrtvolu prasete domů.

Monstrum - Neopouštěj mě (2022) (epizoda)

Není nad si o Vánocích pustit něco úplně jiného, než byste čekali. Nač pohádky, že jo :D nakoukli jsme do Dahmerova dětství. Je trochu úsměvné, že někteří vrazi mají mizerné dětství, jiní si zase nemůžou na nic stěžovat. Otec Dahmera ho v podstatě od malička vedl k tomu, aby se z něj stalo to, co se z něj ve finále stalo. Lidská psychika je velmi zajímavá. Stejně tak mladý klučina, který ho následoval jenom proto, že mu koupil pivo. Reakce policajtů na opilého chlapce (u kterého ovšem nevěděli, že je "ještě" chlapec, že jo) docela trefná. Nač se starat, ještě bychom mohli něco od těch dvou chytit. Pobavila mě zmínka o sprše. :)

Monstrum - První díl (2022) (epizoda)

Když pominu fakt, že jsme začali na konci a že policajti neměli problém jen tak následovat černocha zpátky do Dahmerova bytu.. spíš bych čekala, že mu ještě přidají, za pobuřování nebo tak :) pár desítek let zpátky by to byla pochopitelnější verze, že jo... ale zatím velké zaujetí.