xxxHOLiC - Season 1 (2006) (série)

Nemám ráda epizodické anime :') ani trošku, opravdu... ale toto se mi hodně líbilo. Bylo to správné nadpřirozeno, které mi v posledních pár dnech sledování SoL anime chybělo a já si říkala, že bych si snad dobrovolně pustila i nějaký isekai (abych se jím zase zhnusila a mohla se vrhnout na další realistické dílko :D). Ale hanba mi, že jsem xxxHOLiC odkládala celou věčnost (doslova), přestože to byla zajímavá podívaná. (Ale pravda, kolik podobných komentářů bych musela napsat.. je toho ještě spousta a já se těším :) ) První série zaujala, rozhodně navnadila na další sérii, tak snad si na ni brzy udělám taky čas. PS: Proč všechny postavy byly tak... vysoké? 9/10

Bakumacu kikansecu: Iro wa nioedo (2006) (seriál)

Až na pár posledních dílů, kdy to tvůrci fest přehnali se vším tím nadpřirozenem a (nadpřirozeným) bordelem, kdy nevíte, co se děje a proč se to děje, jsem si tuhle jízdu užila. Ale ten konec je prostě na facku, uznejte sami... Postupem času, kdy se vám na té (ne)povedené skupince tamějších cvoků nejdříve nikdo moc nezamlouvá, si je možná oblíbíte všechny. Jejich složitý příběh pomsty ovšem nekončí, když naplní svůj osud/sen - říkejte si tomu, jak chcete -, ale pokračuje dál. Trochu mě mrzí, že se to ve finále "rozpadlo", protože éra Bakumatsu má už mnoho (zajímavějších či méně zajímavých) anime (a nebudu lhát - zdejší Hijikata je prostě hnus a bída :'D a Okitu nám v podstatě hned vyšoupnou z děje CUZ WHY NOT - oh wait - PLOT HOLE, lemme just grab some glue - or Okita's blood, cuz WHY NOT~... náhoda? Nemyslím si.) ale jako člověk se potom baví, kdy viděl už několikrát postavu HIjikaty a Okity jinak :D (a tohle provedení jim opravdu VŮBEC nesedlo :') ) ale zápletka s "hlavou" zajímavá a vysvětlení možných předešlých "katastrof", kdyby za tím stála hlava - dobrá myšlenka. Co když ji nezničili a jiné "události" taky způsobila naše lebka :D člověku to dává možnost využít fantazii naplno. Slušných 7,5/10.

Rakudai kiši no Cavalry (2015) (seriál)

Průměrné hodnocení pro průměrné anime. Nic nového pod sluncem, najdete všechny známé klišé klasické školní romcom. Jen se na můj vkus do toho vrhli po hlavě trošičku příliš brzy... ale zase chápu, že pak byly "starosti" s něčím jiným. Pokus o zajímavější příběh v předposledním a posledním díle? Meh, jako jo, ale ne. Snaha aspoň byla. Takže za mě průměr 5/10 s tím, že srovnávané jiné anime (Gakusen Toshi Asterisk) jsem ještě neviděla, tak srovnávat nemohu.

Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru. - Zoku (2015) (série)

Hachimane, vykašli se na ně na všechny! Nestojí ti za to, když ti ani pořádně nepoděkují za tvoji snahu! Aneb když jedna postava drží celé anime... a to, že s ním neustále ostatní zacházejí jako s hadrem, si berete osobně. O chloupek možná horší než první série, ale pořád mě to baví, pořád je zde Hachiman, kterého známe (i s jeho úžasnými cynickými poznámkami, se kterými se často ztotožňuji :D) a ten mi dává naději dívat se i na díly, u jejichž konců si říkám, cože tím ten básník chtěl říct, a po chvíli (někdy hledání na internetu) se to člověk dozví nebo může zapojit i fantazii. Opening opět překrásný, stejně jako v první sérii. Dávám velmi odřených 5* čistě jenom za Hachimana a doufám, že se jeho postava nezmění. Kdyby se jeho spolužáci náhodou někdy někam ztratili do neznáma, nebudu se zlobit, spíš to uvítám po této sérii.

Uta no Prince-sama: Madži Love Kingdom (2019)

Jo, na idol anime jsem už asi stará - aneb když celý film převracíte oči nebo je vám mdlo jenom z těch příliš barevných postav... a písně jsou v podstatě všechny na jedno brdo... za mě jedno velké NOPE a snad si uchovám vzpomínku na první sérii před x lety, která mě hodně bavila.... tohle bylo vytvořeno čistě pro prachy, bohužel.

Trigun: Rachot v Badlands (2010)

Pouštět se po 12 letech do volného pokračování Vashového dobrodružství? Smrdělo to jako trochu malý problém. Ale naštěstí to dopadlo velmi dobře a já jsem se bavila (Vashe nejde nemilovat! Toho cvoka chci domů, i kdyby se kroutil. S ním se totiž nudit nebudete). Klidně bych snesla delší návrat do onoho střeleného světa. PS: Je škoda, že se Amélia třeba neobjevila i v seriálu, protože mě velmi zaujala a jako ženská postava nebyla jenom "do počtu a pro legraci" jako naše dvě známé z pojišťovny.

Kimi to boku. (2011) (seriál)

Příjemně praštěné anime o středoškolácích bez nijak vážného děje. Yuuki a Yuuta jsou jeden lepší než ten druhý - přesněji řečeno - oba jsou na zabití, ale to jsem si na nich oblíbila :D Shunovi měli nechat dlouhé vlasy, ať je sranda... Kaname je váš typicky "přísný" týpek s brýlemi. Chizuru mi nejdříve lezl na nervy... a ve finále mi vlastně taky lezl na nervy, takže se nic nezměnilo. Ale musím uznat, že už o poznání méně. Proč musí ve středoškolském anime být vždycky "přestupující student"? Když pominu všechny klišé, bez kterých by se žádné středoškolské anime neobešlo, tak jsem se příjemně bavila a brzy se jistě kouknu na druhou sérii (SNAD). 13.02.2024 (druhá série) Je to pořád příjemně praštěné, vtípky se možná opakují, ale máme tu i trochu více dramatu ke konci, kdy si kluci mají vybrat vysokou školu nebo co budou vlastně se životem dělat. Je to milá jednohubka, která neurazí, vykouzlí vám úsměv na tváři a i když je velká pravděpodobnost, že do týdne na kluky ze střední zapomenete, i tak se v průběhu sledování budete třeba usmívat nad jejich trablemi. :) Není to nic hodně originálního, ale na příjemné odpoledne/pár strávených dnů, kdy nechcete nad ničím přemýšlet, to bohatě stačí. Obě série dojem kolem 6,5/10.

JoJova prazvláštní dobrodružství - Phantom Blood/Battle Tendency (2012) (série)

Jako... ono to není špatné anime. ale dost vás předem otráví neustálé vtipy na téma JoJo, kterým nerozumíte, přehnané chvály a když se ve finále k tomu "veledílu" dostanete, tak si říkáte "wtf" s každým dalším dílem. JoJo opravdu není pro každého a tudíž i pro mne toto není můj šálek kávy. Většinou mám anime z GAR stylu ráda, ale tohle mě opravdu nudilo. Jistě, akce to mělo v každém dílu požehnaně, o tom žádná, ale i toho se člověk přejí, když mu to cpou 24/7. Další, co mi vadilo i předtím (meme a jiné různé narážky/vtipy) byla animace. Ta bohužel taky není pro každého a aby zdejší ženy vypadaly jako chlapi a vám až potom díky šatům došlo, že je to vlastně ženská, welp - where did I go wrong? Začátek určitě zajímavý a přiměl mě v seriálu pokračovat, ale člověk tak nějak čeká víc, když je to tolik chválené i skeptickými otaku lidmi, které znáte. Ale za mě bylo JoJo opravdu zklamáním, do dalších sérií se proto pouštět nebudu. Smutné 3/10 a přestávám se na jakékoliv doporučované anime těšit, jenom mi to zkazí celkovou chuť se na cokoliv dívat.

Lucifer - Pilot (2016) (epizoda)

Začátek zaujal, ale mohl být o dost lepší. Nechávám si rezervu na další díly.

Kin'iro Mosaic - Season 1 (2013) (série)

Je to strašně cute... možná až moc... asi mám náběh na cukrovku s takovou. :D