Blood+ (2005) (seriál)

Když zjistíte, že místo toho, abyste sledovali a vnímali anime, mezitím kroužíte po jiných stránkách a máte to spíš jako kulisu, kterou ani moc nevnímáte, je něco šeredně špatně. První díl zajímavý, ale první díl jsem viděla kdy? Před několika měsíci? Nebude to skoro už rok? Netuším. Trvalo mi to ale hodně dlouho a dost jsem se nudila... Asi jsem se k tomu neměla ještě těch pár let vracet, třeba bych na to zapomněla úplně a nemusela se zbytečně trápit. 4,5/10

Dia no Ace (2013) (seriál)

Je to až příliš dlouhé, občas se to opakuje, ale správně praštěné, aby mě to přimělo to dokončit do tří dnů. Tomu říkám výkon. Bavila jsem se a to je hlavní.

Vzpomínky jako kapky deště (1991)

Co takhle tu nudu natáhnout rovnou na tři hodiny? Člověk to ani nepostřehne, že jo, jenom se o hodinu déle prospí...

Monster (2004) (seriál)

Shlédnuto za 3 dny (těch prvních 5 dílů den předtím nepočítám :D). Nebýt závěrečných dílů, kdy mi přišlo, že autoři už sami nevědí, co chtějí, tak jsem na 120% spokojená. Johan je bezkonkurečně skvělá postava. Miluji to jeho příjemné charisma a hlas, kterým vás ukecá téměř do všeho. :) Kam se na něj hrabou kdejací politici, že jo :D co mě ale mile překvapilo - ČEŠTINA! Oh shit, tohle jsem nečekala. Ani by mě nenapadlo, že by se anime mohlo odehrávat i v ČR. Ale i tak slušných 9/10 (kdyby ty poslední díly nebyly tak na hlavu, dám klidně 11/10, protože to opravdu byla ta správná jízda) PS: Ten konec... opravdu by ho nechali s otevřenými dveřmi a oknem? Come on :'D ale jako poslední joke dobrý

Sora no aosa o širu hito jo (2019)

Až na jeden okamžik ke konci, kdy jsem si říkala, zda náhodou nesleduju nějaké fantasy-sci-fi-a-bůhvícoještě anime, to byl vskutku povedený film. Jeden z těch lepších za poslední dobu imo. Animace moc pěkná a podobný motiv jako u Anohana byl trefa do černého, přestože jsem měla své obavy, aspoň zpočátku. Hudba taky moc pěkná. A asi bych spíš brala mladšího Shina :P :D red hairs wins, hehe. Za mě tudíž 8,5/10.

Gakkóguraši! (2015) (seriál)

Zombie apokalypsa a CGDCT dohromady? Jo, zní to šíleně. Ale překvapivě to dobře funguje. :)

Evangelion šin gekidžóban: Q (2012)

Stejně jako série sama jsou i tyto "rebuilt" filmy jeden velký mindfuck, nad kterým buď slintáte čistě z povinnosti, protože NGE "je vaše božstvo" nebo si říkáte "wtf is going on". Velké body k plusu, které tento film zachraňují před 2* a nebo ještě lépe odpadem je velký prostor pro Kaworua, který v původní sérii měl snad maximálně minutu nebo dvě dohromady. Ale bohužel ani jeho přítomnost nezabránila tomu, abych si neříkala pořád dokola WTF. Opět se ptám, zda není nějaký manuál na tenhle "skvost", protože jsem doufala, že mi filmy leccos objasní, místo toho mi ukázaly prostředníček a sbogom. Okay. Fun fact: Už mnohokrát dle všeho odložený "závěrečný" film má vyjít tento rok. Dočkáme se ho? Muhehehe. Kéž by ne, stejně to nebude dávat smysl, jako všechno okolo NGE. :) Takže 6,5/10 jenom za to, že se tam vyskytl Kaworu ve velkém. (a snad o počáteční pokus o příběh)

Kakušigoto (2020) (seriál)

Moc povedené dílko a návrat o pár let zpátky, kdy jsem s anime začínala a podobně praštěné vtípky alá Sayonara Zetsubou Sensei se v tomto dílku nezapřou. A k tomu dokonalý hlas Hiroshiho Kamiyi, coby otce, kterého bych chtěla mít za vlastního. Co na tom, že dělá trošku sprotší mangy? :D Beru ho všemi deseti! Hime byla taky milá, možná (stejně jako v případě Rin z Usagi Drops) "až příliš vzorná a hodná" dívka, ale má můj obdiv, že to s Goto-senseiem nevzdala. :) Moc povedené dílko, odpočinkové, u kterého se zasmějete (a procvičíte si tak bránici :D) a když budete náhodou něco držet, procvičíte si i pažní svaly :'D reference: Kakushigoto (aneb jak trénovat fyzičku na školní festival :D) 10/10 a vřele doporučuju všem.