Iron Man (2008)

Tak jsem se rozhodl zhlédnout všechny MCU filmy až po Endgame, abych měl nějaký ucelený zážitek, a začínám hezky Iron Manem. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem byl dost zklamán, ale teď to naopak vidím velmi positivně. Je to jedna z nejlepších komiksových origin stories a to hlavně díky tomu, že emocionální bullshit je redukován na minimum a místo toho vidíme stavění sci fi obleku, charismatického Downeyho, který vlastně hraje sám sebe, a mechanickou rvačku ze které by se měl Bay poučit. Do toho pěkně hází drůbky, které nás později povedou k Avengers.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Nestárnoucí klasika, která na rozdíl od Star Treku není plná vesmírných klišé. Hlavní postavy jsou sympatické, děj je strhující a zároveň vtipný, intro zajímavé a celkově to má jen jednu chybu. Kde se 90% mimozemšťanů naučilo anglicky? Ale jinak je seriál skvělý. Teda do doby než přišli na řadu Oriové. Už mi to připadalo jako natahování seriálu. Boj s Goa'uldy, replikátory a záhady kolem Antiků a Anubise byly velmi strhující, ale Oriové už mi přišli nudní a hlavní postavy už také nebyly příliš sympatické.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Pokračování další "slavné" trilogie dopadlo ještě hůř než první díl. Peter Jackson znova odbíhá od knihy, ale znova to nefunguje. Příběh Gandalfa je naprosto smyšlený a ve Středozemi, jak ji popsal Tolkien by souboj mezi Sauronem a Gandalfem nikdy nedopadl, tak jako ve filmu. Cesta trpaslíků je plná smyšlených událostí. Ale největším zklamáním je samotný Smaug (používám originální název, protože ten český je otřesný). V knize byl popisován jako menší město, ale ve filmu byl velikostně asi jako větší slon. Peter Jackson klesl hodně hluboko.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nový film Hobit je filmem, který mě hodně zklamal. Peter Jackson (donedávna můj oblíbený režisér) se po natočení tohoto "filmu" stal mým nepřítelem číslo 1. Úplně ten film zničil. Příšerné obsazení, jak trpaslíků, tak samotného Bilba. Hudba nevýrazná a dialogy bezduché a občasný vtip tomu příliš nepomáhá. Když v Pánovi prstenů režisér odbočil od knihy, tak to fungovalo, ale tady si tím vykopal vlastní hrob. Hlavní část (putování trpaslíků) je zbytečně natahované, boje se skřety by někdo mohl brát jako zpestření, ale pro mě to bylo utrpení. Navíc skřeti zde vypadají spíše jako sku-ruti. Skřeti podle Tolkiena byli mentálně zaostalí a zakrslí, ale zde to byli vysoce inteligentní a svalovití zabijáci. A vedlejší část (Gandalfův příběh) je naprosto smyšlený a do příběhu nezapadá. Jediné co se na filmu povedlo je obsazení Gandalfa a Sarumana. Christopher Lee, kterému v době natáčení táhlo na 90 na mě zapůsobil. To, že si ve svém věku vůbec dokázal zapamatovat text je úctyhodné.

Hladová hra (2009)

Tohle považovat za horor je hřích. Film mě celkem zabavil, líbila se mi psychika lidí a příběh člověka co to všechno připravil. Jen prostě nevím proč. Na konci ji prostě nechal jít a já nevím proč. Proč chtěl aby ti lidi jedli lidské maso? Film byl zmatený a pocit strachu nikde. Přesto se nejedná o nejhorší kousek.

Suprhrdina (2008)

Parodie nemám příliš v lásce a tohle není výjimka. Sice to není z toho nejhoršího soudku, ale je to prostě hrozné. Občasný vtip tam je, ale samotný příběh nic moc.

Hannibal (2001)

Horší než skvělé Mlčení jehňátek, ale i tak to byl velmi dobrý film. První půlka vcelku nudná, ale ta druhá byla skvělá. Navíc teprve teď jsem zjistil, že Gary Oldman nedosáhl svého vrcholu (co se týče vzhledu) jako Zorg z Pátého elementu, ale jako Mason Verger.

Hadi v letadle (2006) odpad!

Jak se mohl S.L. Jackson nechat přemluvit k takové slátanině? Zabít svědka pomocí hadů? Hrozný nápad s hrozným provedením. Plno nelogických věcí, plno zbytečné akce kvůli pár hadům. Tomuhle se vyhýbat obloukem.

Grimm (2011) (seriál)

Na motivy bratří Grimmů? Možná tak pilotní díl. Zbytek je skvělý akční seriál s charismatickým hlavním hrdinou, tajemným kapitánem, skvěle zahraným kamarádem z nepřátelské strany a sexy přítelkyní Nicka. Ale z Bratry Grimmovými to má máloco společného. Jako akčňák zabaví, hlavně pátrání po klíčích, ale jsem si jist, že se Bratři Grimmové obrací v hrobě.

Plivu na váš hrob (2010)

Ze začátku byl film celkem fajn, když jí do okna naráželi ptáci, tak jsem se i bál, ale potom, jak přišlo mučení, znásilňování a zabíjení, tak už nic moc. Film je jako thriller průměrný, ale jako horror propadák. A co mi strašně vrtá hlavou, tak to, jak mohla drobná dívenka utáhnout 80 kilového chlapa a přivázat ho nad vanu. Nebo jak mohl chlap zemřít, když mu vrány vyklovaly oči. Vždyť takovou ztrátu krve by přežil každý. A umřít na ušmiknutí péra? Taky nemožné. Pokud vím, tak tama žádná tepna nevede, takže by sice byl totálně grogy, ale neumřel by na to. Taky brokovnice nemá takový dostřel, aby se broky dostaly skrz celé tělo a pak ještě trefily chlápka na konci místnosti. Film plný nepochopitelných věcí a navíc jako horror totálně zklamal.