Dívka s pomeranči (2009)

Knihu jsem sice nečetl, ale na základě tohoto filmu o tom popřemýšlím, a to hlavně vzhledem k tomu, že jistě mnohem rozsáhlejší příběh tu byl podán až příliš zkratkovitě a film tak nedokázal v člověku plně probudit emoce, které tato romance mohla poskytnout. Škoda toho skodku v závěru. 70 %

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Když přežijete, po uvedení na scénu, představení ústřední dvojice opásané zbrojním arzenálem, za který by se nemusel stydět ani Rambo, větu "Já jsem Mařenka a to je můj bratr Jeníček", tak máte z půlky vyhráno a je velká šance, že se u téhle akční fantasy budete docela slušně bavit.Ano, je to neskutečná ptákovina, ale na těch lehce nadrpůměrných a lehce zapomenutelných 60 % to s trochou dobré vůle má, už jen proto, že na druhý díl se doma klidně opět podívám.

Výlet s mámou (2012)

Vcelku povedená komedie, která výrazně neohromí, ale vcelku plní očekávání, které si uděláte jak podle názvu, tak podle obsazení a obejde se bez fekálního humoru a to jsou rozhodně body k dobru. 60 %

Podfukáři (2013)

Celkově velmi povedený koncept i provedení, plný dynamických změn, zvratů a akce a ani o překvapení není rozhodně nouze. Nebýt toho, že si v závěru logika někam odskočila na kafe, bylo by hodnocení ještě o hvězdu výše. Takhle jen slušných 70 %.

Buddy míří na Západ (1981)

Mám moc rád filmy s Budem a Terencem, protože v podstatě stvořili svůj vlastní žánr, který se prolíná od westernu až po kriminálku. Všude ovšem převládá jejich nepřehlédnutelný rukopis humoru a skečů, který ale s rozdělením dvojice trochu ztrácí dech. V rámci svého vlastního žánru patří tenhle film spíše k těm slabším kouskům. Celkově ale rozumný průměr. 50 %

Konečná (2013)

Jednohubka, western v moderním kabátku, který rozhodně neurazí, ale ani se vám nezaryje do paměti. Arnie je zpět a hláškuje, střílí a rozbíjí všechno kolem sebe a ve finále dojde i na pěsti jeden na jednoho, takže nakonec přimhouříte oko i nad dokonale nelogickým, ač originálním, pozadím celého útěku. Na poprvé za těch 60 % určitě stojí.

Nespoutaný Django (2012)

Chtěl jsem napsat, že to je klasický western, ale když o tom tak přemýšlím, tak až tak klasický rozhodně není. Je hodně netradičně pojatý a to jak příběhem, tak i velmi naturalistickým zpracováním. V obou těchto rovinách ale perfektně baví a vůbec nevadí, že se vymyká zažitým představám, které roky budovaly předchozí filmy. Těžko říct, do jaké míry za to může úžasná nadčasová hudba, která, ač použita už filmu s Frankem Nerem, mi od počátečních titulků zněla v uších a dokonale vystihovala atmosféru. Škoda konce, kde film zbytečně přerušuje finále, aby se o pár okamžiků opět vrátil a dokočil práci. Od Kill Billa nejlepší Tarantinův film. Zasloužených 80 %.

Rodičovský manuál (2012)

Velmi příjemná rodinná komedie stavící na situačním humoru plynoucího z výrazně odlišného generačního názoru na výchovu dětí mezi rodiči a prarodiči. Znáte to. Když jste byli malí a řvali jste, dočkali jste se před vlastní exekucí v nejlepším případě varování, že jestli v tom budete ještě chvíli pokračovat, dostanete k tomu pádný důvod. Dnes musí děti pouze "zvážovat následky" ;o). 65 %

Pí a jeho život (2012)

Vizuálně úchvatné vyprávění s dějem, který by se dal shrnout do jedné věty, ale přesto dokázal vydat na více jak dvouhodinový film, aniž by dával prostor k nudě. Dějem provází vypravěč, který místy do příběhu vnáší světlo, ale na druhou stranu vás připravuje o jistou míru napětí, protože tušíte, že vše přeci musí dopadnout dobře. Přesto dokáže i v samém závěru překvapit a je jen na vás, kterému příběhu dáte přednost. 80 %

Kluk mojí holky (2010)

Taková příjemně plynoucí romantika, která si překvapivě nezadá s aktuálními pokusy o oživení žánru jeho větším či menším posunutím mimo vyjeté koleje. To si ale uvědomíte až v posledních minutách, kdy se dostaví dosti zásadní zvrat, který vás donutí si projet v duchu celý film ještě jednou a nejedna scéna pak zpětně získává zcela jiný rozměr i význam. U mě to znamenalo minimálně posun z průměrných dvou hvězd na tři a 60 %.