Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)

"Že má jeden z nich, jak se říká vykradenej magacín." :-D

Pes baskervillský (1983) (TV film)

Pěkné a tajemné zpravování klasického hororového příběhu o kletbě, lidské žárlivosti a nenávisti.

Zakázaný člověk (2009) (TV film)

Rozhodně musím pochválit zvolenou dvojici Švehlíka a Taclíka, kteří jako životní oponenti stojí proti sobě v kolbišti šermu, politiky i života. Ovšem celý děj se nějak příliš točí na okraji jejich vztahu a jen málokdy přejde někam, kde by se trochu pokusil ukázat kdo osoba K. Havlíčka vlastně byla, tady ho vidíme jako silného a tvrdohlavého pisálka, který často obětuje štěstí svoje a rodiny pro blaho novin a národa, ale národ a noviny ve filmu prakticky nejsou, je to jen abstraktní pojem se kterým operují nejen čeští vlastenci ale i úřady C. K tajné policii. Škoda, jinak celkově povedené, ale nic nového to světu nepřineslo, možná jen že měl krásnou ženu "Gabriela Marcinková".

Vážení přátelé, ano (1989)

Výborný Milan Lasica a jeho komentáře k pohlavárům a životním peripetiím.

Strážce duší - Tajemství Templu (2005) (epizoda)

V roce 2005 jsem seriál viděl jako malý, záhady a řešení historických hádanek se pro mě stalo jednou z inspirací ve studiu historie na VŠ, do dnes jsem rád, že jsem se pro studium rozhodl. Krásný seriál plný pěkných příběhů a příhod, které nutí člověka zamýšlet se nejen nad tím co se děje a co se bude dít, ale nad tím co už se stalo.

Skládačka (1991) (TV film)

Kdo je tajemný vrah a jak je to s neprůstřelnými alibi?

Rašín (2018) (TV film)

Osoba Aloise Rašína byla velmi složitou míchanicí říšské politiky a silné osoby. Jeho názory často předbíhali události v zemi i na politické scéně Evropy. Film ukazuje spíše osobu než politika a dle mého je škoda, že se víc nezaměřil na politiku československou, kvůli které byl nakonec zavražděn před svým domem. Politiku, kterou dělali s Kramářem, souběžně s Masarykem můžeme označit jako důvod zrodu republiky a bez jakýchkoliv předsudků proto Rašín patří k naším velkým osobnostem, která žila v těžkých dobách a nebyla vždy pochopena tak jak by si zasloužila. Muselo jim být hrozně když čekali na popravu, ale zároveň ta úleva, která přišla po amnestii a potom zrod samostatné republiky, byly to velké časy a byli to velcí lidé. Kramář, Švehla, Beneš, Rašín, Masaryk i Soukup a další.

Rapl - Útulek doktora Knechta (2019) (epizoda)

Tenhle díl je asi nejvíc podobný dílům z první řady, vyšetřování je komplexní, Kuneš a Lupínek pracují jako tým. Nechybí akce, při které se střílí, napětí jde ruku v ruce s dějem příběhu. Škoda, že až pátý díl musel být obratem k něčemu co už tvůrci uměli, znali a věděli, že se to divákům líbí.

Brokovnice (1992) (TV film)

Obdivuji české filmaře s jakou precizností a detailem umí vytvořit prostředí amerického města, policejní služebny nebo jen nějakého činžovního bytu na předměstí NY. K tomu skvělý Bartoška a zajímavá zápletka a je z toho výborná hodinová podívaná.