Čest a sláva (1968)

Třicetiletá válka ve všech stínech její kruté a nelítostné podoby, náboženské rozpory, utrpení sprostých lidí a nevyrovnanost české šlechty přijmout "Cuius regio, eius religio". Fridrich Falcký už je po smrti, ale víra utrakvistů stále žije a probouzí nový běs a krveprolití.....skvělá hudba Zdeňka Lišky a bravurní výkony hlavně Rudolfa Hrušínského a Karla Högera. Kam se hrabe Hollywood s jeho ztvárněním třicetileté války, tady Vám teprve dojde hrůznost té doby.

Povídka malostranská (1981) (TV film)

Milá povídka z prostředí malé strany a krásné doby 2. pol 19. stol, Praha malebná, útulná a jak už je u Nerudy zvykem, trochu smutná......ale takový už je život, něco by Vám o tom pověděl hl. hrdina v podání Jiřího Menzela.

Silnější než strach (1978)

Trocha komunistické ideologie okořeněná skvělými výkony výborných herců. Příběhy mají spád, dějovost nechybí ani jedné z povídek, budete hrdinům držet palce, ať se pokouší utéci z velitelství gestapa, nebo zakládají JZD někde na jihu Čech, prostě tehdy taková doba byla a lidé věřili komunismu víc, než sobě. Je jednoduché pak takové filmy s neohroženými hrdiny strany odsoudit, pro jejich "ideologický záměr", ale tento film je příkladem, že i "komunisté" uměli točit napínavé filmy, u kterých se nebudete nudit a politiku posunete do ústraní, za obrovskou lidskost, kterou v sobě hrdinové povídek mají.

Labyrint (2015) (seriál)

Na můj vkus i na Strachův styl moc mrtvol a pachatel, už vlastně ani není člověk, ale polobůh, kterému vychází všechno na sekundy přesně, je skryt před lidmi, když stěhuje unesené lidi z činžovních domů, když střílí všude kde ho napadne a nedá se polapit dokud sedmidílný seriál neskončí, policie je vždy pár kroků za ním a on vraždí a unáší vesele dál, před nevěřícími zraky realistického diváka.

Waterloo (1970)

Od kapitulace po po porážku, aneb krásně shrnuté "druhé období" Napoleonovy vlády nad, před ním ustrašenou Evropou, tady se filmařům opravdu bitva povedla a není co k vytknutí! rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi válčení 19. stol, politika vás tu obtěžovat nebude, film dostál svého jména a tak se bude hlavně válčit.

Signum laudis (1980)

Příběh Velké války, povinnosti k vlasti a to všechno v podání skvělých českých herců. Opravdu jsem netušil, že česká kinematografie kromě notoricky známého filmového zpracování Švejka, dokázala vytvořit takové fantastické a realistické dílo z prostředí První světové války. Výzva pro českou televizi, dávejte častěji podobné filmy, ať neupadnou v zapomnění a ať si pod pojmem český film lidé nepředstaví jen dokola omílané filmy, které běží na obrazovkách třeba i 4x do roka.

Plavení hříbat (1975)

Hezký letní film o návratu domů, kde si Vás pamatují jako malého chlapce a to, že jste pan Ing. si musíte zasloužit na vesnici víc, než na fakultě.

Škaredá dědina (1975)

Drsný příběh z doby hospodářské krize, sourozeneckého boje a nehostilnosti vyšší části Moravy. Krásně zpracované zvyky od masopustu po pálené čarodějnici, kdy máte opravdu chvilku pocit, že žijete na moravském venkově v první polovině 20.stol. skvělý výkon Petra Čepka.

Poločas štěstí (1984)

Krásný film, kde se u pořádné práce v kouzelné čtvrti Žižkova sejdou ruce uhlíře a matematika, aby napsali příběh přátelství a krásy života.

Prodloužený čas (1984)

Krásná ukázka toho, že když nás postihne opravdu velký problém, nebo drama ukáží se každodenní banální problémy jako legrační hračky osudu. Skvělý výkon Miloše Kopeckého, který si poradí s nepřízní osudu i s nastupujícím stářím.