Děti noci (2008)

Správně depresivní film z karlínského světa, dospívání a vstup do života s řádnou dávkou deprese. Velkoměsto s krásným středověkým centrem Praha, ano, ale taky staré činžovní baráky, bary non-stopy a večerky plné alkoholu a ztracených životních ideálů. Nemusí to být zrovna Karlín, místem kde se člověk zahrabe obklopen šedí paneláků a "nocí" života, sídliště jako Prosek, Hloubětín, Řepy jsou jevištěm desítky příběhů jako je tento. Výborná Martha Issová, která si s tím svým šedým životem, mezi Palmovkou a Florencem snad nějak poradí.

Páté oddělení (1960)

Tohle mně tedy opravdu nenadchlo, čekal jsem trošku víc od tak zajímavého tématu špionáže, zatím jsem se shledal jen s nedostižitelnými příslušníky STB, utahanými scénami a tmavým prostředím, které je plné nudy a očekávaných scén.

Na konci světa (1975)

Poměrně hezký příběh z pohraničního prostředí padesátých let, i když by se myslím z celého toho příběhu dalo vytěžit daleko víc, jen se některá postava nebo dvojice začne rozvíjet zasune se do pozadí a film zabředne do málo zajímavých scén, jinak tyhle filmy z pohraničí a začínajícími mladými čekateli SNB mám velice rád a tento mezi ně určitě patří i když ne mezi ty nejlepší.

Po stopách krve (1969)

Výborná detektivka z vesnického prostředí, plná zajímavě tajemných scén a postav, které do poslední chvíle nemůže major Kalaš vyřadit ze seznamu podezřelých. Smrt dvou dětí a později jedné ženy v toto vyústí sexuální deviace vraha, který při pohledu na krev prožívá uspokojení. Dnes už se takové detektivní příběhy netočí, tajemné vrahy vystřídali střelba a otřesné složitě vykonstruované motivy. Ideální film na pochmurný víkendový den, kdy i po několikáté budete s napětím všech nervů přemýšlet nad totožností vraha a souvislostmi objevující se při vyšetřování, až do konce případu.

Pohádka svatojánské noci (1981)

Krasna a mila pohadka, kterou doprovazi skvela hudba a vystoupi v ni cela rada vybornych hercu.

O raráši Mlíkovi (1999) (seriál)

Velmi netradičně, až hororově udělaný večerníček, který rozhodně není vhodný pro nejmenší děti. Některé scény jsou opravdu spíše z dílny E. A Poa, ale naproti tomu velmi krásně zpracovaná vizuální podoba prostředí a milé české písničky, různě se měnící v jednotlivých dílech působí myticky, přírodně a dětsky. Jako pohádka pro dospělejší děti a nebo i pro dospělé bude určitě vítanou změnou oproti infantilním a dětským pohádkám.

Intuice (1998) (TV film)

Ne, ale o kleci ano.....Jak kdyby Ivana Chýlková slyšela rozhovor, který před časem slyšet nemohla.

Definice lásky (2012) (TV film)

Pěkný film do takového normální všedního dne jednoho všedního života. Věta, která to opravdu dobře vystihuje "ˇŽivot není to co chceme, ale to co máme". Tohle jsou přesně ty Vieweghovy filmy, které ukazují život takový jaký je bez všech zástěrek a ideálů. Pár záběrů na lidskou duši okořeněné všedností a stereotypem někdy znamená víc než všechny velkofilmy dohromady.

Patrola (2012)

Výborný skvělý policajtský film z prostředí LA, ten styl, kterým je to točené je prostě úžasný. Kam se hrabou klasický akčnáky tomuhle není co vytknou, je to lidské, je to reálné je to rychlé. 108 minut budete se dvěma strážníky brázdit ty nejhorší ulice periferních ulic LA a nebudete se nudit, ale bát o lidi, ne o herce. Rozhodně skvělý policejní drama. *****