Ice123

Ice123

Jan Jindříšek

Česko

• 2.4.2012  00:47
    Very Potter Musical, A (divadelní záznam) (2009)

Krásná odreagovačka a Voldemort je naprosto hustej :D 90%

• 18.3.2012  00:57

Do kina jsem šel s tím, že se pobavím a to se také stalo. Reklama na Orbit, Shock a VW z počátku trapná, ale na konec jsem se již jen smál jak to narvali úplně všude kde mohli :D Jinak Mádl jako naprostej blbeček, no k tomu není co dodat, tomu tyhle role vážně sednou :D plus několik opravdu vydařených vtípků dávají konečných a hezkých 80%.

• 27.2.2012  06:02
    84. Annual Academy Awards (TV pořad) (2012)

Možná se mnou nebude spousta lidí souhlasit, ale loňské udělování mě bavilo víc (ovšem pochybuju, že někdy bude překonán H. Jackman z udělování 2009). B. Crystal by mohl být více vtipnější a ne tak "suchý". Jinak na můj vkus dostal Hugo až moc cen, ale jsem nadmíru rád za The Artist, který jich také shrábl dost a hlavně ty nejdůležitější.... 60%

• 24.2.2012  23:52
    Wild Life (2011)

Poměrně nazajímavý animovaný roční pobyt angličana v drsné prérii na začátku 20tých let. Připomnělo mi to film "Into the Wild", který se s tímto nedá srovnávat, jelikož byl mnohem lepší, ale dějově je mu tento krátkometrážní snímek podobný.... 35%.

• 24.2.2012  23:23

Krásně zpracovaný a příběh příjemný. Nejdříve trocha legrace s Katrinou a pak literární poznání a předání dalším generacím za příjemné melodie, která podtrhuje melancholikcou část. 95%

• 24.2.2012  23:00
    Neděle (2011)

Nevim proč nominace na oscara? Asi se už nenašlo nic horšího.... Prostě a zkrátka nudný Kanadský život z pohledu malého chlapce s odkazem na zabitá zvířata motorismem... Hvězda za vrány, které alespoň trošicku pobavily. 15%.

• 21.2.2012  22:55

Krásná rodinná podívaná s dokonalou kamerou, úchvatnými mechanickými záběry a skvěle zahranou hlavní rolí. Nicméně jsem po skončení neměl ten mrazivý pocit z dokonalého filmu. Prostě jak říkám je to hezké, ale něco podstatného mi tam chybělo (nevím jestli to byla přímočarost či něco jiného, ale něco mi tam prostě nehrálo). silných 85%.

• 18.2.2012  23:41

Tohle mě opravdu zklamalo... Pořád jsem čekal kdy se to rozjede a od půlky jsem již jen trpěl a každou chvílí koukal za jak dlouho to konečně skončí. Dokonce i konec je blbej a kdyby se zfilmoval psaný projev na konci, tak by to bylo mnohem zajímavější. Dvě hvězdy za čtyři scény u kterých jsem se opravdu zasmál a za větu "My whitch doctor. She's hermafrodit." :D a za Giovanni Ribisiho, který ztvárnil totálně zfetovanou osobu tak věrohodně, že bych uvěřil i tomu, že po natáčení se šel léčit do odvikačky ;) 35%.

• 18.2.2012  00:07

Skvěle vystižený počátečný a dalo by se říci zásadní krok k finanční krizi roku 2008. Řekl bych, že těm co toho o krizi moc neví to dá dokonalý pohled na celou katastrofu a proč se to vlastně stalo (mimochodem zamyslete se - podotýkám hluboce, ne povrchně - sami nad jednotlivými rozhodnutími, jak byste reagovali vy, kdyby jste se ocitly v jejich kůži). Ale abych se vrátil k hodnocení filmu, tak jak jsem již řekl. Režie i scénář skvělý a o hercích nemá asi smysl mluvit, jelikož si ani nedokážu představit, že by takhle "silná" herecká skupina mohla zklamat. 95%.

• 15.2.2012  11:29

Tak úvodní "omáčka" je za námi a druhá část bude zajímavější (nebo alespoň u knihy tomu tak bylo). 50%

• 13.2.2012  10:50
    Coco Chanel (2009)

Tak tohle ale vážně ne. Nevím do jaké míry se film drží reálií, ale pokud takováhle Coco opravdu byla, tak bych ten film ani nenatáčel. Někoho tak arogantního v tehdejší době, kdy se jí dostalo v jejím postavením tak neuvěřitelné šance, jsem neviděl. Plus z Tautou dokázali udělat opravdu nehezkou osobu (narozdíl třeba od Amélie), takže by se dalo říci, že ani hezká nebyla (a pokud přičtu i chování tak ta by letěla hned). Takže abych to shrnul: Natočený je to asi dobře, herecky to taky není špatný, ale film vás znechutí natolik, že prostě více než-li dvě hvězdy tomu ani dát nemohu a ke konci jsem se už i nudil..... 35%.

• 11.2.2012  22:58

Ačkoliv je to v podstatě naprosto to samý jako první díl, jen se to odehrává v Bangkoku a hledaj někoho jiného, tak jsem se skvěle bavil. Opět hledání ztraceného člena zkrze odhalování neuvěřitelných věcí minulé noci, na které byste za střízliva ani nepomysleli (na některé ani v opilém stavu :D ), proložené hláškama a "demencí", kterým se rozhodně zasmějete. 80%.

• 10.2.2012  22:53
    Jeden den (2011)

Skvělá odreágovačka ;) Anne i Jim byly skvělí a nebýt téměř konce, tak by to bylo ještě lepší. Ale co s tím naděláte když je to psaný podle knihy.... Nicméně až se vyskytne čas, tak si to rozhodně i přečtu! 85%.

• 8.2.2012  22:23

Nevim proč tak malý hodnocení. To, že film bude trochu přitaženej za vlasy bylo jasné již se zveřejněním Stathama do hlavní role, jelikož ten nehraje v ničem s přiměřenou akcí. Jede buď naplno nebo nic... Přesně tohle jsem čekal (pořádná dávka akce, rvačky a přestřelky každou chvíli, brilantní herecké výkony a hlavně žádný stereotyp a nesmyslné jednání postav) a jsem nadmíru rád za to, jak je to natočený ;) 95%.

• 5.2.2012  00:28
    The Artist (2011)

Tak tohle byla opravdu nádhera. Dlouho jsem uvažoval zda se mám na to kouknout nebo ne. Černobílé filmy nemám moc rád a ještě když to měl být němý film. Nicméně celosvětové úspěchy se tomu odepřít nedají, tak jsem se do toho pustil. Výsledkem jsou neuvěřitelné herecké výkony (a to i výkony psa ;) ), kdy si užíváte každou vteřinu filmu a i beze slov naprosto přesně víte o co jde. Nevim ani přesně co bych ještě napsal, snad jen ať se na to kouknete a dáte tomu šanci, jelikož si jí to zaslouží ;) 98%.

• 29.1.2012  00:01
    Moneyball (2011)

Sice jsem byl první polovinu docela dost mino, jak jsem nestíhal koho vyměňujou za koho a s kým ty hráče vymněňujou a vzhledem k tomu, že o baseballu toho vim opravdu velice málo, tak jsem se občas naprosto ztrácel. Nicméně i přes tyto nedostatky jsem měl na konci ten krásný mravenčivý pocit z krásného filmu. Je úžasný, že stále se najde někdo, kdo to nehraje pro peníze, ale pro pro pocit, že jste v tom co děláte dobří a ostatní vás za to uznávají. 85%.

• 28.1.2012  00:04

Nádherný pohled na společnost v šedesátých letech minulého století v Americe. Silný příběh o "utlačování" černochů a otevřená snaha je zařadit na společenské dno. Scénář přesně vystihuje tehdejší dobu (strach, nemohoucnost, netolerance, nadřazenost,...). Po herecké či režijní stránce nemám co bych vytkl, cítil jsem se jak kdybych to prožíval s nimi. Jediný co bych snad pozměnil, je délka filmu. téměř dvě a půl hodiny je přeci jen trochu moc... 95%.

• 20.1.2012  23:59
    Válka Bohů (2011)

Po pravdě jsem čekal více než-li jsem dostal. Všechno je to až moc přímočaré a Zeus je dle mého úsudku blbec, když ponechává volný průběh.... Nicméně je to ale stále dobrý film, na který stojí za to se kouknout.... Je to něco jako bylo 300 (plno očekávání a pak ačkoliv je film hezký, tak přijde zklamání, jelikož jste čekali něco víc). 80%.

• 16.1.2012  22:31
    Bůh masakru (2011)

Takt tohle je vskutku skvost! Čtyři lidé v jedné místnosti celých 79min. a stále máte potutelný úsměv na tváři s velice častými výbuchy smíchu (hlavně v druhé polovině filmu). Herecky bravůrně zvládnuté a to nemluvíme o ničem jednoduchém, jelikož postavy nejen, že nemají moc prostoru, jelikož jsou čtyři v jedné místnosti, ale každá postava prochází několika stádii změny charakteru a na konci žádná z nich není stejná jako ta na začátku. Prostě scénáristicky a herecky dokonale zvládnuté. Jdu přestavit žebříček na profilu za rok 2011. Navíc si tohle musím prosadit, aby jsme si to zahráli v amatérském divadle... 100%!!!

• 19.12.2011  22:38

Skvělá odreagovačka u které se rozhodně zasmějete.... Něco ve stylu "slušné" Noci v Roxbury, ale budete se smát stále ;) Film kazí pár nechutných scén a přímočarost (což se dá očekávat u 95% filmů), ale hlavní je, že film splni co sliboval a to zábavu 90%.

• 19.12.2011  11:56

Takový průměr... Nenaštve, občas se zasmějete, ale skvělý pocit z toho mít nebudete... Jen tak pro oddych když není co dělat je to ideální ;) 50%.

• 17.12.2011  00:51

Skvělá hudba, atmosféra, scénář (život). Jediné co bych změnil, je konec, ale co naděláte, když se musíte držet skutečného příběhu..... Někteří jeho jednání nepochopí (ti co měli super děctví nebo ti, kteří kteří alespoň občas nedělají neobyčejné věci)... Opravdu nádhera a herecky taky skvost..... 100%.

• 13.12.2011  23:30

Zajímavý, rozhodně to není tipický Woody. Poměrně hodně je vidět, že celý film byl placený Španělskem za účelem zviditelnění, ale díky skvělé kameře, se z toho stala docela silný stránka. Dost mi vadil konec, který rozhodně není žádným vyvrcholením, spíš naprostý útlum..... Jinak je zde skvěle vystižená duše bohémského malíře (osobně znám také jednoho a pokud se to trochu přežene, tak je to to samý). Plus krásný a dobře hrající S. Johansson, Ch. Evan a P. Cruz tomu dodávají na atmosféře. Přes to všechno film hraje jen na atmosféru a spoléhá na herecké výkony. Ovšem děj není zas tak brilantní jak by mohl být a ještě něco mi chybělo plus ten konec.... Přemýšlel jsem na 3*, ale nemohu o tom mluvit zase jak o průměru, ve finále 70%.

• 10.12.2011  23:37
    Warrior (2011)

Trochu z Rockyho, trochu z Těžký Váhy a něco z Fightera. To vše zde naleznete, ale není to žádná kopie, má to svůj osobitý cover děje. Hondocení ostatně mluví samo za sebe (raketový start k oblakům, jako tomu bylo u filmu Dark Knight (Temný rytíř). Jediný na co si dávejte pozor je Trailer, jelikož odhaluje důležitou část, takže lépe ani nekoukat..... 100%!!

• 30.11.2011  23:23

Po shlédnutí spoustu rozpačitých pocitů ohledně několika postav. Nicméně obsazení i děj je vynikající a konec šokující (spousta věcí se dá předvídat, ale ten úplnej konec mě vůbec nenapad....). Nevím co víc napsat, napadají mě věci, ale to bych vám vždy odhalil kus skládačky a za to by jste mě rozhodně neměli rádi ;) nicméně, po delší době film, který se mi vryje do paměti podobně jako "Nothing but the truth" 100%.

• 15.11.2011  23:19

Film je hlavně o kontrastech, o kterých všichni víme, ale i tak se každé ráno budíme s našemi malichernými problémy. Jsou zde zahrnuty snad všechny emocionální stránky (radost, smrt, smutek, neštěstí, nemoc, svatba, zrození, demence (nemyslím nemoc), atd.). Snímek, který stojí za to shlédnout. Ano je to sice sestříhané a upravené tak, aby to působilo hodně emocionálně, ale stále to jsou opravdové lidské životy, ikdyž jen jejich malá část..... 100%, jen je škoda, že nevzali moje video :D

• 13.11.2011  22:19
    2Bobule (2009)

Tak v tomto se neshodnu s většinou, která hlasovala. Dle mého pohledu jde o jednu z mála českých rarit, kde se opravdu zasmějete, jelikož vtipy jsou neohrané a v návaznosti na ději skvěle pasující. Dokonce mi tu sedl i Krampol, kterého většinou moc nemusím.... Opravdu nevím proč tak malé hodnocení, když z půvabu prvního dílu to neztratilo ani kousek... Pířjemně jsem se pobavil a přesně to měl snímek splnit. 100%.

• 10.11.2011  23:47
    Lovci hlav (2011)

Docela slušná práce. Akce je více než dost, děj je přímý a vaše odhady co se stane jsou naprosto chybné ;) Herci hrajou tak jak umí a není to rozhodně špatné. Dokonce se i párkrát zasmějete a lekací scény také nechybí. Tak nějak si uvědomuji, že žánrově je toho mnohem více než-li jen Krimi/Thriller, chybí ještě Drama/Komedie/Horor(svým způsobem). A i přes žánrovou "nadupanost" je snímek správně uhlazený a vše sedí. Každopádně doporučuji 85%.

• 1.11.2011  23:37

Od dvojice režisérů, pro který to byl filmový debut a s rozpočtem "pouhých" 13 mil. dolarů, bych něco takového rozhodně nečekal. Dokázali vytvořit něco naprosto dokonalého. Děj je neustále v pohybu a vy se ho nemůžete nabažit a stále jste v nevědomosti jaké události příjdou příště. S herecema jsem také spokojen, ale scénář a režie jsou naprostý skvost. Je to jeden z filmů, u kterých se na konci zamyslíte zda to co se stalo bylo nakonec nejlepší a zda by se to dalo udělat lépe. Navíc je zde opět obsáhnut prvek, u kterého si můžete položit otázku "Co bych na jeho místě udělal já? Byl bych toho schopen?". 100%.

• 30.10.2011  17:54

Docela hezký ;) Zajímavá myšlenka, ale pořád je to jen "rozhovor", tak nějak nevím proč dávat více hvězd, ale líbilo se mi to ;) 60%