• Krátkometrážní

Invictus: Neporažený (2009)

Invictus s herci formátu Freemana a Damona a ještě pod taktovkou Clinta Eastwooda nemohlo dopadnout jinak než pětihvězdičkově. Film krásně vysihuje napjatou atmosféru, kterou mimo vizuální stránky pořádně okořeňuje i hudba. Další z mála filmů co se objevili na 82. udílení cen akademie a stojí za zkouknutí, jelikož vám nedovolí odtrhnout oči od plátna / obrazovky / či čehokoliv jiného na čem je film právě promítán ;). 95%.

Zrození šampióna (2009)

Skvěle zpracovaný jak po režisérské tak herecké stránce - hlavně Sandry Bullock - (hudbu už si nějak moc nepamatuju). Jeden z mála filmů co na Oscarech 2010 vážně za něco stál. 95%.

Vrchní, prchni! (1980)

Skvostný snímek od Smoljaka (nechť odpočívá v pokoji), kde hlavní roli podvodného vrchního ztvárnil Josef Abrhám je jedním z Českých skvostů na které máme to štěstí se podívat. Pro ty kteří mají rádi česko klasiku (Postřižiny, Na samotě u lesa,....) by měli tento snímek zaručeně shlédnout. 90%.

Ctrl Emotion (2009) (studentský film)

Na první film pod taktovkou Kotka je to bomba..... Bezvadný krátkometrážní snímek o lidech jakožto loutkách se zapracovanými vtipy, které stojí zato ;) A Tereza Voříšková ukazuje že mladistvý talent se neskrývá pouze v Mádlovi, ale i v opačném pohlaví, jak už ostatně dokázala v Bobulích ;) 90%.

Pátý element (1997)

Skvělá podívaná dána novým neomšelým scénářem, skvělým obsazením a hudbou. Pátý element je prostě film který vždy pobaví a co tam předvádí Chris Tucker, to jinde neuvidíte ;) 90%.

Ally McBealová (1997) (seriál)

Tak tenhle seriál z právnického prostředí jsem hltal plnými doušky a to nejen proto, že tam hrajý velice nádherné herečky, ale i pro vtip a scénář, který nabízel jeden kuriózní případ za druhým se vsuvkou osobního života postav. Prostě seriál na který se můžete koukat stále a bude vás bavit ;) 95%.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Rowan Atkinson jako Mr. Bean se ani jinak hodnotit nedá ;) právě sem ho zase skouknul v televizi a prostě ikdyž vím co přijde pořád se musím válet smíchy.... jeho grymasy a gegy to je prostě něco neopakovatelnýho... Mr. Bean je jen jeden a ať se opováží ho někdo dubovat ;) 100%.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Tak zde se s lidmi z mé topky neshodnu (hlavně s T2 a BinLadin).. Film je dle mého názoru naprosto skvělý, prozatím ten nejlepší díl.... Velice jsem byl zvědavý jak si Yates stylizuje kouzelnickou válku a jsem rád, že jí pojal jak válku v normálním světě, ostatně jak sestra podotkla "je to jak o nahánění židů v II. Světové Válce" a přesně v tom duchu se nese celý film a padl do mých představ jak ulitý. Ano film sice nemusel mít dvě a půl hodiny ale těch hluchých míst je tam vážně minimálně... Z mé strany spokojenost 90%.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Klasika s CZ dubingem od Františka Filipovského, jehož hlas i sám Louis de Funés označil, že je lepší než jeho vlastní ;)

Četník v New Yorku (1965)