• Krátkometrážní

Četník ve výslužbě (1970)

Klasika s CZ dubingem od Františka Filipovského, jehož hlas i sám Louis de Funés označil, že je lepší než jeho vlastní ;)

Četník v New Yorku (1965)

Četník ze Saint Tropez (1964)

Čistá duše (2001)

Nikdy ale vážně nikdy bych nevěřil, že Russell Crowe by mohl zahrát schizofrenika a společensky nesmělého člověka, ikdyž jsem Russellův velký fanda. Opak je však naprostou pravdou, zahrál roli Johna Nashe na stéjné úrovni jako Dustin Hoffman Raymonda ve filmu Rain man ( v tomto případě hodnotím zcela objektivně, jelikož až do dnešního večera bych nikdy netušil, že se Hoffmanovi někdo v roli narušeného člověka vyrovná ). Všechno ostatní, tedy kamera, střih, hudba atd. je taky bezvadný ale hl. role mě dostala do naprostého úžasu, vážně jsem to nečekal a Russell tím jen dokazuje, že je hercem nejvyšší kategorie a nemusí hrát jen tvrďáky. Nechápu proč akademie udělila oscara za hlavní roli D. Washingtonovi ve filmu Training day, to vážně nepochopim.... 100% a ani o kokusek míň ;)

Čtvrtý druh (2009)

Pokud nevěřítte na UFO tak po tomhle filmu se váš názor musí zaručeně alespoň trochu změnit (už jen kvůli originálním nahrávkám). Ale pokud na to nevěříte a koukáte na tento film s někým, kdo o tom četl plno knih a dokáže vám vyvrátit vaše připomínky a detailně popsat různé události s knižní dokumentací, tak věřte, že večer nemáte moc klidné spaní a nedej bože aby jste se probudili ve 3:30 (to by byl asi můj inkfart). A ti co berou UFO vážně nedoporučuji se na tento film dívat, jinak neusnete ;)

Dálkový hovor (2011)

Docela nic moc. Snaha napodobnit "Telefonní budku" ale naprosto se to nevydařilo. 20%

Dámský gambit (2020) (seriál)

Tohle je skvost! Je to chytry, ma to dej, super kameru, kostymy, make up a hlavne brilantne vybrane herce.

Dannyho parťáci (2001)

Film, na který stojí za to se na něj kouknout. Skupenství Clooney, Pitt, Damon, atd. nemohlo vyústit v nic jiného než ve skvělou podívanou ;) 90%.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Stále vydařený, ale režie pod taktovkou Soderbergha od minulého dílu o něco pokolísala níže, ikdyž se pilně snaží navodit atmosféru prvního dílu. A herecké osazenstvo samozřejmě zase září svým šarmem a skvělým herecklým uměním ;) 75%

Dannyho parťáci 3 (2007)

Dannyho parťáci 3 u mě dosáhli něčeho, co se mi u moc filmů nestává. Třetí díl je lepší než-li první díl! Po dvojce, kdy úroveň šla dolů, tak troka nám představuje ještě více promyšlenější schéma loupeže a herecké výkony jsou brilantní ;) No prostě nádhera. 95%.