• Krátkometrážní

Jana Eyrová (2011) odpad!

Začít Karlovarský festival tímto filmem, bylo pro mě docela zklamáním (ale ostatní filmy to dostatečně napravily). Toto zpracování Jany Eyrové je totiž děsně nudný. V podstatě 100min. se odehrává pořád na zámku u Rochestera a jde jen o to že on jí chce a ona chce jeho, ale vzhledem ke svému postavení ho odmítá, pak je zde 15min. občasných záběrů mimo zámek, či menší odběhnutí od ústřední dvojice a 5min. titulky.... Nevím proč 80%, jelikož půlka letního kina si musela domýšlet alespoň vtipné hlášky, či situace aby tam vydrželi sedět až do konce.... Prostě naprostá ztráta času 5%.

Já, padouch (2010)

Skvělej animák. Grafika povedená a ačkoliv je to dějově nic extra, tak je to vážně vtipný a hezký. Nejlepší jsou malý žlutý pomocníci, z nich jsem umíral smíchy. Rozhodně mě to potěšilo a pobavilo a to přesně od animáku chci ;) 80%.

Jeden den (2011)

Skvělá odreágovačka ;) Anne i Jim byly skvělí a nebýt téměř konce, tak by to bylo ještě lepší. Ale co s tím naděláte když je to psaný podle knihy.... Nicméně až se vyskytne čas, tak si to rozhodně i přečtu! 85%.

Je to i můj život (2009)

Naprosto průměrný film. Jediný kdo to tam občas osvětluje je Cameron Diaz (občas by jste jí vážně zabili) a trochu taky Aleck Baldwin. Věřim, že holkám se to bude zdát jako hodně dojemný film, ale u mně to tak nedopadlo.... Ještě by to mohlo být rádo za 3*, jelikož jsou i mnohem lepší průměrný filmy za 3* kterým se tohle rovnat nedá, kdyby tu bylo 2,5* tak by to byla jasná volba.

Jménem krále (2009)

Snaží se to tvářit jako velkofilm, ale malý rozpočet a česká produkce z toho přímo čiší. A scénář je taky takový nemastný neslaný... Hvězdu za Rodena, Dolanského a Rašilova, jinak naprostá ztráta času.... 25%

John na konci zemře (2012)

No, řekněme, že už kniha byla dost ujetá a naprosto mimo. Ale ve finále z naprosté ujetosti dokázala vytáhnout tak přemrštěnou změť kravin, že jste častokrát umírali smíchy, nebo naopak hnusem. Film se sice snaží o přehnanost, ale ve finále mu to moc nejde a spousta vtipných scén chybí a jsou nahrazeny nemastnými, neslanými nic moc scénami. Jedna hvězda snad spíše ze soucitu 20%

John Wick (2014)

Skvělá akce a konečně hl. hrdina nestřílí zběsile okolo sebe jak kdyby byl Rambo. Hezky uvážlivě jednu střelu do hrudi, druhou do hlavy a je zaručeně po záporácích. Ani bojové scény nejsou přemrštěné a Keanu nemá nadlidské schopnosti v boji, hezky pár pořádných šlupek taky schytá. Za mě bezva akčňárna a Keanu po delší pauze opět ukazuje, že hrát opravdu umí. Za mě 100%.

Jump street 21 (2012)

Skvělá komedie! Spousta nezapomenutelných hlášek a scén, u kterých se budete válet smíchy. Filmy s Jonah Hillem zrovna moc nemusím, ale tohle je opravdu bomba. Film je zkrátka narván hloupostí, nesmyslností, akcí a ani k tomu není potřeba super modelek a modelů, jelikož scénáristicky i režině je to bravůrně zvládnuté a z filmu to tak dělá neuvěřitelnou podívanou, u které se zasměje i ten největší suchar. 98%

Kalvárie (2014)

Kazdy mame sve demony, ale jake je to nest demony vsech ostatnich? Jak se zachova spolecnost pokud si dovolite vypadnout z role nosice bremen vsech okolo? Na tohle a spousty jinych hlubokych otazek Calvary odpovida s primesi cerneho humoru a bozskym Gleesonem.

Kapitán Phillips (2013)

Nemám co bych filmu vytkl. Ještě teď se třesu, jak silnej zážitek to ve mě zanechalo! Napětí, akce a úzkost to vše film Captain Phillips obsahuje a Tom Hanks svým výkonem tomu dodává 100% reálnost. Tak hloboký film jsem už dlouho neviděl a u mě zatím jasný adept na Oscara za nejlepší film, herec v hlavní roli, scénář... 100%!!!

Časové pásmo bylo změněno