Chceš mě, chci tě (2009)

Ale ale, copak to tu máme. Dva lidi, kteří se nenávidí a pak se do sebe zamilují v miliontém podání. Bravo tvůrcům, že si dali práci za tak neoriginální námět, který by dnes zvládlo vymyslet i děcko. Jediné pozitivum vidím v humoru, který občas pobavil a ve volbě hlavních postav., které nakonec vylepšily finální dojem. Nicméně v tomto rybníku romantických komedií pluje spousta ryb a tahle je rozhodně podmírák.

Invictus: Neporažený (2009)

Ač nejsem zrovna kdovíjakým milovníkem rugby, podařilo se Eastwoodovi natočit snímek, který mě donutil alespoň na ty dvě hodiny zapomenout na předsudky a užít si naplno tento sport. Celkově mě film zaujal, názorně ukazuje, co je na sportu to nejkrásnější a to je vlastenectví. Neřeší se barva pleti, nadřazenost, ani nic jiného a myslím si, že v tomhle ohledu nelze filmu nic vytknout. Taktéž se mi líbilo, že jsem měl možnost dozvědět se více o životě Mandely, nicméně přehnané téma politiky, které se ve filmu ve spojitosti s ním objevuje nakonec můj celkový dojem z filmu trochu srazilo.

Jak to bylo s mostem přes řeku Kwai (2009) (TV film)

Musím říci, že verze, která byla ve filmu Most přes řeku Kwai se mi líbila daleko více. Na druhou stranu to člověka nepřekvapí, ve válce nemá lidský život hodnotu. Rozhodně stojí za zkouknutí.

Mikulášovy patálie (2009)

Sice jsem neměl tu možnost setkat se v mládí s Mikulášovými příběhy, ale o to více toho dnes lituji, o co jsem byl jako dítě ochuzen. Film, u kterého jsem si smíchy několikrát málem až učůrnul mi jen potvrdil, že francouzské komedie jsou daleko vyzrálejší než americké. Není absolutně nic, co bych mohl vytknout. Příběh moc příjemný, doplněný krásnou hudbou a zahraný výborně. Řekl bych až nostalgický, neboť jsem se nejednou vcítíl do svého malého já. Tahle komedie opravdu dělá čest svému žánru a právem si ji zařadím do pomyslné poličky top komedií.

Piráti na vlnách (2009)

Pár hvězd jsem automaticky hodil už jen za ten skvělý soundtrack. Další jsem pak musel přidat za účast Chrise O'Dowda a Katherine Parkinson. Škoda jen, že se tu neobjevil i Richard Ayoade, aby tu byla celá IT parta, ale i tak jsem se výborně bavil. Opět se potvrdilo, že britský humor je o třídu jinde, navíc ani příběh samotný nebyl nikterak podprůměrný. Zkrátka takový pohodový filmeček o hippies, neboli sex drogy a rock n roll.

Podmořský svět 3D (2009)

Těžko se popisuje, nakolik dokonalý tento výtvor je. Co se týče kvality 3D, jedná se jednoznačně o nejlepší film, který jsem měl možnost vidět. IMAX nám opravdu předvedl, jak má vypadat správný dokument. Nádherné scénérie, krásná atmosféra, hudba, živočichové, vše naprosto dechberoucí a nezapomenutelné.

Polojasno (2009)

Kamarádi v dobrém i ve zlém. Moc hezký kraťas o nerozlučné dvojce.

Přenašeči (2009)

V mé ranní procházce je víc akce, než v celém filmu. Nejen že vzali téma, které je dnes tak trochu klišé, takže už ničím nepřekvapí, ale navíc to nemá ani pořádnou hlavu ani patu. Trochu se divím, že se Chris Pine chtěl takhle ztrapnit. Nenacházím klady, které bych filmu uznal, ale na druhou stranu jsem se aspoň trapností celkem zasmál, takže se uskromnim alespoň na jednu hvězdu.

Zakletý v čase (2009)

Někdo se tady snažil trochu experimentovat a vymyslet něco navíc, co by film tak říkajíc odlišilo. Bohužel výsledkem je spíše takový paskvil, kde se sice snažíte sledovat scénu za scénou, ale mnohdy nedávají zrovna moc smysl. Navíc to není ani konec, na co by se člověk mohl těšit, jelikož je nám sdělen uprostřed filmu, takže nám nezbývá, než z povinnosti dokoukat. Co se mi ale naštěstí vůbec neprotivilo, byl výkon Rachel, jejíž výkony se mi v poslední době moc líbí a jen díky ní jsem nesáhl ještě po nižším hodnocení.

2Bobule (2009)

Není lepší příležitosti a větší chuti otevřít Slámové víno, než právě po shlédnutí tohoto filmu. Kvalita druhého dílu sice jde o něco dolů oproti Bobulím, ale za sebe mohu říci, že jsem si film i tak náležitě užil. Jak jsem ovšem říkal již u prvního dílu, jde o to, jaký divák se na film dívá, neboť opravdu není pro každého. Se sklenkou kvalitního vína v ruce se ale film stává příjemným prožitkem a užíváte si scény každým douškem. Jsem rád, že i česká kinematografie, která mě většinou zklame každým vydaným filmem, umí občas vyrobit dobrý a kvalitní film.