Zdrojový kód (2011)

Ničím originálne, s ľahko predvídateľným koncom. Na druhú stranu sa tento film pozeralo s ľahkosťou a dá sa povedať, že som bol dobre vtiahnutý do deja. Tých 90 minút mi naozaj ubehlo ako voda, takže som sa nenudil. Ak si to tak v hlave zhrniem, jedná sa o priemerný kúsok, ktorý nie je ani dobrý ani zlý a tomu zodpovedá aj moje hodnotenie.

Lásky čas (2013)

Určite žiadny prevrat v kinematografií, ale veľmi príjemná oddychovka. Tvorcovia asi dosiahli presne to čo chceli, t.j. vtipné situácie, nie príliš komplikovaný príbeh a určite si veľa ľudí nájde aj hlbšiu myšlienku. Takže ak máte chuť na oddych bez nutnosti prílišného premýšľania určite je tento film dobrou voľbou.

Ona (2013)

Zasa jeden z filmov, ktorý môže byť hodnotený ako výborný vďaka hereckému výkonu a scenáru, ktorý sa stáva každým rokom aktuálnejším. Joaquin Phoenix stvárnil postavu osamelého muža naozaj excelentne. Tu by som určite vyzdvihol aj nenápadne skvele vymyslený kostým s nohavicami nad pásom, zakasanou košeľou, fúzkami a strapatými vlasmi, zaklincovaný okuliarmi aké mali naši starí rodičia. Je to ako keby som videl klasického frustrovaného robotníka z pred 30 rokov vsadeného do budúcnosti. Čo je ale na tomto filme najfascinujúcejšie je samotný príbeh. Počas celého filmu som sa sám seba pýtal či náhodou naša budúcnosť nebude vyzerať presne tak ako v tejto snímke. Keď sa pozriem na mladú generáciu, tak vidím vo väčšine prípadov len monitor, klávesnicu a mobil. Našťastie technika ešte nepokročila na toľko, aby sa dalo rozprávať s nečlovekom a tak si píšu s ľudmi, no osobný kontakt už absentuje. Čo ak zrazu bude k dispozícií dokonalý kamarát, ktorý mi bude rozumieť, ktorý bude k dispozícií kedy budem chcieť, nikdy ma nezraní alebo len mierne, aby to malo šťavu, pomôže mi s kariérou, dokonca aj sexom... ako zistíme, či je na druhom konci sociálnej siete človek?

Nevědomí (2013)

Ničím originálne, ale vcelku dobrá oddychovka. Pre každého kto má rád sci-fi bude tento kúsok dobrým "povyrazením" a pre mužskú časť bude Olga Kurylenko skutočne pastvou pre oči.

Kapitán Phillips (2013)

Prvá polovica ma úplne vtiahla do deja a snaha pirátov dostať sa na obrovskú loď bola sfilmovaná excelentne. Druhá polovica tiež nezaostávala z pohľadu filmu ale stále mi v hlave vírila otázka "Toto sa fakt takto stalo?". Prišlo mi neuveriteľné, že štyria somálci na malom drevenom člne obsadia tak obrovskú prepravnú lod, alebo že USA pošlú tri vojnové lode, helikoptéry a špeciálnu jednotku, aby naháňala malý oranžový záchranný čln... V každom prípade ak odhliadnem od nápisu "Based on true story", kvalitný filmík, ktorý má spád.

Vetřelec (1979)

Osobne považujem tento horor za niečo, čo sa vo svojej podstate nedá prekonať. Mám rád všetky štyri diely, ale jednotka je film, ktorý dal všetkym ostatným častiam atmosféru, vizuál, hudbu atď... Niekedy mi je ľúto, že som o niečo mladší ako film samotný, takže som túto pecku nemohol vidieť priamo v kine, kde sa atmosféra napätia a strachu dala určite krájať. Prakticky ak niekto spomenie meno Sigourney Weaver väčšina ľudí si spomenie na Ripleyovú a obávam sa, že to už táto herečka nikdy nezmení. Podobný osud ako má napr. Emma Watson, ktorá môže robiť čo chce, stále bude Hermióna :)

Hasta la vista! (2011)

V mori jednoduchých komédií, ktoré na mňa pôsobia ako trapný pokus o humor sa konečne objavil kúsok, ktorý rozhodne stojí za to. Pre mňa bolo sledovanie tohto filmu o to špecifickejšie, že som podobne telesne postihnutý ako jeden z hrdinov a môžem povedať, že som sa dobre zabavil. Film nikoho neuráža a zároveň vtipne zobrazuje problémy telesne znevýhodnených jedincov, ktorý si chcú užiť ako každý mladý človek. Môžem odporučiť!!

Nejvyšší nabídka (2013)

Už po prvých scénach som vedel, že sa bude jednať o herecký koncert Geoffrey Rusha. Perfektné stvárnenie postavy, z ktorej bolo presne cítiť jej osamelosť, plachosť a obavy v konfrontácií s túžbou po pani neznámej, až po stupňujúcu sa zamilovanosť. Výborná atmosféra zvýraznená veľmi vhodne zvoleným prostredím v Taliansku. Inými slovami skvelý film, so skvelým hereckým výkonom, po ktorom vám osud hlavného hrdinu ešte dlho ostane v hlave a možno aj v srdci.