Dobrý ročník (2006)

Příjemný, nenápadný a nenáročný snímek, kterému nemám moc co vytknout. Snad jen ta trošku naivní ukázka dluhopisové spekulace na začátku filmu. Charismatický Russell Crowe se role pohodového londýnského byznysmena Maxe Skinnera zhostil obstojně, přesto bych si na jeho místě dovedl klidně představit někoho jiného. Dobrou atmosféru navodí především krásná krajina prosluněné jižní Francie plná rozlehlých vinic a pěkná Fanny Chenal v podání Marion Cotillard. Dobrý ročník je prostě dobrý, nebo jak by znalci vína spíše řekli, pěkný, ale jeho buket se mi zase tak výjimečný nezdál.

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Zase jenom další průměrný a doufám že už opravdu poslední film Futuramy. Co průměrný, spíše podprůměrný. Nechce se mi věřit, že by tyto filmy dělali stejní tvůrci, kteří se podepsali pod vynikající seriál. Takový rozdíl kvality se opravdu často nevidí. Kéž by se už na ty filmy vyprdli a udělali raději další řadu seriálu.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Tohle je docela příjemná blbost, kterou omlová pouze rok jejího vzniku. Nic extra hlubšího jsem v ní nehledal a taky nenašel.

Wrestler (2008)

The Wrestler je rozhodně výborný film, ale přiznám se, že od Darrena jsem čekal víc. Čekal jsem pětihvězdičkovou podívanou a nezastavitelný nával emocí. Čekal jsem podobné pocity jako při sledování Requiem for a Dream a Fontány. Ale dočkal jsem se "pouze" kvalitního a filmařsky precizně zvládnutého sportovního dramatu. Wrestling považuju za naprostou hloupost a jeden z nejnižších způsobů zábavy. Přesto když má člověk pro něco vášeň, tak může být nádherné cokoliv. Mickey Rourke odvedl vynikající práci. Byl neskutečně věrohodný a Oscara by si určitě zasloužil. Ale opravdu mě mrzí, jakou cestu si Aronofsky při výběru svých budoucích režijních počinů vybral.

Mamma Mia! (2008)

Mamma Mia, co to jako mělo být? Nepamatuji si, kdy mi naposled bylo u filmu tak trapně, jestli vůbec někdy. Neuvěřitelně nesympatická Meryl Streep a ty její další dvě ropuchy mě dohaněly k šílenství. Možná je potřeba se na tento snímek patřičně vyladit a pak se s přibývající hodnotou promile alkoholu v krvi začne pozvolna vytrácet jeho neskutečná trapnost a kýčovitost. Proti skupině ABBA nic nemám, mají celkem pohodové písničky, ale tento paskvil jde mimo mě. Jednu hvězdičku dodatečné přidám za Amandu Seyfried, protože ta se mi v té hrůze ještě docela líbila a zpívala pěkně. Snad jen jí a Colina Firtha bych z celého obsazení nechal. Zato Pierce Brosnan a jeho zpěv, nebo co to mělo být, byl vrchol nevkusu. Výběr herců se mi celkově zdá nevyvážený a prvoplánovitý. Dle mého názoru byl potenciál těchto písniček o dost větší. Takto si romantický muzikál určitě nepředstavuju. Už se těším, až si někdy pustím Singin' in the Rain...

Detektor (2008) (pořad)

Škoda, že to kvůli skupince "vědců" zakázali. Určitě měl Detektor více příznivců než odpůrců. Tímto u mě ČT klesla hodně nízko.

Radiohead: 7 Television Commercials (1998) (video kompilace)

Úžasné, nádherné, okouzlující. Geniální kapela, vynikající klipy. Šest hvězdiček. Radiohead je kapela, která vás nejspíš zpočátku nenadchne, ale pokud jí dáte šanci, tak vás už nepustí.

Griffinovi (1999) (seriál)

Humor ad absurdum. Naprosto geniální scény střídají nudné a trapné vtípky. Tvůrci parodují zejména filmy a seriály, ale nezastaví se před ničím. Ať už je to známý politik, celebrita, nebo dokoce Bůh, Ježíš či Hitler, prostě nikdo nezůstane ušetřen. Miluju dialogy mezi děckem a psem. Jenom škoda, že se nechytám u některých amerických reálií. Ale celkově je to můj neoblíbenější animovaný seriál, a to jsem si myslel, že Futuramu nic z trůnu nesesadí.

Mistři švindlu (2006) (seriál)

Skvělý dokumentární seriál na BBC. Do detailu propracované triky, podvody a krádeže natáčené skrytou kamerou. Tři profesionální podvodníci ukazují, jak pomocí lidské lhostejnosti, nepozornosti, hlouposti a hlavně důvěřivosti za velmi krátkou chvíli snadno získat značné peníze. Ale hlavně ukazují divákům, čeho jsou skuteční podvodníci schopni a jak jim a jejich trikům nenaletět. Alex je zkušený a zručný podvodník, který může krást přímo pod nosem oběti. Paul je expert na podfuky v hazardu. Jess je velmi sexy, vypadá mile a nevině, ale miluje klamání, zvláště opačného pohlaví. The Real Hustle můžu jedině doporučit. Pamatujte: Všichni lidé v tomto seriálu byli skutečně okradeni a poté, co byly jejich peníze vráceny zpět, souhlasili s tím, že záznam může být odvysílán, abyste se i vy mohli vyhnout napálení stejnými podfuky.

Čas probuzení (1990)

Výborný film s úžasným De Nirem. Přesto k plnému hodnocení mi tam něco chybělo, jenom nedokážu přesně specifikovat co.