Mlha (2007)

Když jsem si tento film pouštěl, tak jsem vůbec neměl ponětí, že ho natočil Darabont. Prvních zhruba 20 minut jsem myslel, že se dívám na nějaké trapné béčko s lacinými počítačovými efekty. Ale postupně se film začal rozjíždět a nakonec mě dostal výborným zakončením. A ty obrovské chodící příšery byly parádní.

Božský Evan (2007)

Taková nehorázná nuda a trapnost, že jsem se na to ani nedokázal dodívat.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Americká verze sitcomu se sofistikovaným humore, která i přesto, že nedosahuje kvalit některých britských kolegů a občas sklouzává k tradičnímu klišé, hodně baví. Jednoznačně nosnou postavou tohoto seriálu je Sheldon, který je v podání Jima Parsonse opravdu skvěle zahraný. Pár světlých momentů má taky Wolowitz, ale zbytek mi tam po většinu času připadá spíše jenom jako komparz. Ale když už nic, tak si člověk alespoň osvěží pojmy jako Dopplerův efekt nebo Schrödingerova kočka, a to není nikdy na škodu. Jenom mi nejde do hlavy, proč by teoretický fyzik, potažmo jakýkoliv nadprůměrně inteligentní člověk, tak lpěl na komiksech.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Tak nevím no. Kevin Smith není zrovna můj oblíbenec. Ale měl jsem blbou náladu, tak je to asi tím. Ještě tomu dám někdy další šanci.

Paříži, miluji Tě (2006)

Krásných 18 zamilovaných příběhů z nichž některé jsou opravdu nádherné. Člověk by nevěřil, co se dá stihnout natočit během tak krátkého času. Taky mi to připomnělo moji návštěvu Paříže. Velmi originální snímek.

Tajemství (2006)

Funguje to. Ověřeno praxí. :) Je tu vlastně ve zkratce vysvětlen princip ovlivňování reality. Podobně jako v knihách Vadima Zelanda, ale trošku zjednodušeně. Realita se opravdu dá tímto způsobem ovlivnit. Je to až neuvěřitelné. Proto je taky hlavním předpokladem uvěřit. A to bývá velmi obtížné, protože se to vymyká dnešnímu chápání světa a reality. Ale pokud to zvládnete, tak si můžete vybírat z prostoru variant co se vám zamane. A je potřeba mít už něco na podobné téma přečteno, aby měl pro vás dokument opravdový smysl. Já jsem zde nic nového nenašel, přesto jsem spokojen. Ovšem nebuďte naivní a nečekejte, že si sednete na zadek a všechno přijde samo. Přesto vše, co se na světě odehrává, začíná v představivosti člověka. Neexistují žádná omezení, omezení existuje jen v naší hlavě. To, co si myslíme, se zhmotňuje. Objevilo se již také pokračování The Opus.

Equilibrium (2002)

Hodně kvalitní sci-fi, které si bere na paškál emoce. A to je taky hlavní důvod, proč jsem tomuto bezesporu výbornému filmu nedal pět hvězd. Protože chcete-li čehokoliv s lidmi dosáhnout, musíte v této době jít do emocí. Dnešní člověk se tak nechá velmi snado ovládat. Pokud potřebujete pro něco souhlas nebo podporu většiny, zapůsobte na jejich emoce. Působení na lidské city je nástrojem pro ovládání lidí a né jejich potlačení, jako to ukazuje tento film. To ovšem není jediný důvod. Každopádně pěkná akční podívaná, ale Matrix měl lepší nápad. :)

Akta X (1993) (seriál)

Obrovská kolísavost kvality. Někdy úplně výborný díl, ale většinou poměrné nudné. Bohužel víc než tři hvězdičky si Akta X nezaslouží.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Nečekaně kvalitní a příjemný seriál, který dokáže zaujmout. Sympatická hlavní dvojice herců.