Tři barvy: Červená (1994)

Přestože se mi líbily všechny Tři barvy, tak červená jasně vede.

Bobule (2008)

Po dlouhé době nenáročný český film u kterého jsem se nenudil.

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Určitě nejlepší z trojice filmů Futuramy. Ale stejně se mi zdá hodina a půl zbytečně dlouhá doba. Prostě udělat novou sérii by byla paráda. Bohužel tvůrci a marketing si myslí asi něco jiného, a tak vznikají tyto zbytečné filmy. Přesto mě některé scény dokázaly odrovnat, jako třeba nabídka nožů pro Fryda.

Miluj mě, prosím (2004)

Ze začátku nic moc. Po slabším rozjezdu už jsem si už říkal, že moje očekávání bylo asi zbytečně vysoké. Ale po hodině se to skvěle rozjelo do výborné zápletky a sice klasického, ale pěkného zakončení. A jelikož poslední dobou ujíždím na romantických filmech, tak nemůžu hodnotit jinak. A to mi ještě na konec zahráli Coldplay. :)

Dvojí život Veroniky (1991)

Tak jsem asi objevil svého nového oblíbeného řežiséra. Jeho filmy by mě před pár lety nudily a ani bych se na ně možná nedokázal dodívat. Ale každý se vyvíjí a já jsem rád, že jsem se vyvinul do stádia, kdy tento druh filmů obdivuji. Doslova hltám každý záběr a vychutnávám si opravdové filmové umění. Kieslowského filmy umí v člověku neskutečně vyvolat zamýšlené pocity. A ty pocity po zhlédnutí filmu, no škoda slov. Navíc obsazoval moc pěkné herečky. Teď se chystám vrhnou na Tři barvy, tak snad kvalita vydrží.

Mrtvý vesmír (2008)

Tak a teď bych prosil ten horor. Já už se vůbec neumím bát u filmů, tak snad se mi to povede u hry, která je pokračováním tohoto krvavého animáku.

Tropická bouře (2008)

Bohužel toto dílko mi vůbec nesedlo. Snad někdy při další projekci. Ale to bude nejspíš za hodně, hodně dlouho. A Toma Cruise jsem vůbec nepoznal. :)

Duch doby: Dodatek (2008)

Pro mě ještě o chlup lepší než předchozí Zeitgeist. Věnuje se hlavně ekonomice, monetárnímu systému a přeměně společnosti. Dokument vás dokáže vtáhnou svým zpracováním a tempem, takže dvě hodiny utečou zatraceně rychle. Přesto jsem v tom pro sebe nenašel moc nového, co bych už nevěděl, ale to vůbec nevadí. Tohle by mělo vidět co nejvíc lidí. Škoda jen nějakých nepřesností a přikrášlování faktů. A taky ta konečná vize společnosti je utopie. Ale to nic nemění na tom, že se mi to líbilo. - Demokracie je kost, kterou předhazují lůze, aby měla co hryzat... - Oswald Spengler

Útěk do divočiny (2007)

Krásný příběh o putování jednoho mladíka (v podstatě mého vrstevníka) napříč Severní Amerikou, podbarven příjemnou hudbou a zajímavými myšlenkami. Tento snímek jsem si pustil v dobu, kdy jsem měl tu správnou náladu, takže mi neuvěřitelně sedl. Sympatický výkon také podal Emile Hirsch a překvapil mě i fakt, že je film inspirován skutečnou událostí. A na závěr krásné motto - "Happiness only real when shared"

Fitna (2008)

Dokument to není dobrý. Hodnotím jenom z přesvědčení. Islamismus je opravdu hrozba pro Evropu a mělo by se s tím něco začít dělat, dokud je ještě čas. U nás to vidět zatím není, ale v Holandsku a Francii rostou mešity jako houby po dešti. Neříkám, že jsou všichni muslimové špatní, ale taky Evropě vůbec ničím neprospívají. Ať si zůstanou na svojem písečku. Ostatně by mě zajímalo, čím přispěla muslimská civilizace světu. Nic pozitivního mě nenapadá...