Malá lež (2019)

Na tuhle dramedy jsem se opravdu těšil, protože mi Awkwafina přijde strašně vtipná a navíc umí i hrát. Zápletka je docela dobrá, ale u toho tak zůstane. Je to strašně špatně natočené a napsané. Velká škoda, obsazené je to sympaticky. Režisérka a scénáristka Lulu Wang na to opravdu nemá. 5/10

Barfi (2012)

Strašně mi chybí v současné kinematografii vizuální gagy a groteska. A mám pocit, že to byl schopný zreplikovat akorát Jackie Chan a to už je docela dlouho. Tohle je prostě indická romantická pocta Chaplinovi, Busteru Keatonovi a Haroldu llodovi s přímými citacemi. Proč to prostě nenapadlo někoho v Hollywoodu? Prostě něco jako Hugo Cabret od Scorseseho, akorát s groteskou. Hlavně je to parádně vymyšlené, protože je ústřední hrdina hluchoněmý a fakt si s tím film krásně hraje. Možná to má jak je u Indů zvykem až moc vrstev. Co jsem v titulcích koukal, že tam hrála Priyanka Chopra, vůbec bych jí nepoznal. Škoda, že na západě je jenom za ozdobu a ona umí i hrát. Byl jsem nadšený 9/10

P.K. (2014)

Na tohle jsem se mega těšil, protože patří Aamir Khan mezi mé nejoblíbenější herce vůbec a ve všech těch možných žebříčcích Bollywoodských fláků to bývá často nejvýše. A už to bylo asi moc, mimozemšťani, náboženství, tanec, romantika. Fest mi to nesedlo, škoda. Jak se Bratr Bajrangi snažil o náboženskou smířlivost, tohle do víry šilo až nepříjemně moc a to jsem kovaný ateista. 5/10

Bratr Bajrangi (2015)

Nad Salmanem Khanem jsem se tu nedávno rozplýval kvůli Sultánovi a musím v tom pokračovat. Možná asi jediné negativum filmu, že už tu v přípravě nahazoval zápasnickou muskulaturu, což se ne vždycky hodilo. :) Spoustě lidí to nesedne, ale ukažte mi takhle komplexní západní film o přátelství dítěte se správňáckým dospělákem, neexistuje. Hlavně mají tvůrci neskutečný koule, že to postavili jako smířlivé dílo k Pákistánsko Indickým vztahům a jen tak mimochodem i ke všem náboženstvím v této oblasti. A překvapivě to funguje. S nevraživostí okolo Kašmíru se na světě dá srovnat akorát tak možná s Izraelem a Palestinou. Nebo jako natočit tu u nás něco podobného okolo 30. let o Sudetech, naprosto nemyslitelné a klobouk, že do toho někdo šel Salman je tu boží a komplexní, tu hodí romantiku, tu si zatancuje, tu je vtipný jak prase a jen tak mimochodem vymlátí bordel od mafiánů a vyhazovačů. Hlavně ta jeho soustředěnost, vedle které občas vypadá i Tom Cruise jako znuděný Bruce Willis. Fakt skvělý, 10/10

Jednotky vesmírného nasazení (2020) (seriál)

Je to jiné, než Office, ale pořád mne to baví . Office i PR taky měli slabší první sezónu. 810

White Lines (2020) (seriál)

Seriál od tvůrcu Papírového domu, který neznám, ale je podle všeho fenomenálně oblíbený. Tohle je přesně prototyp krásného navoněného seriálu, který je vlastně o hovně, přestože nebo právě protože vykrade kde co. Za zmínku tam stojí akorát šukézní Star Lordova maminka. A bavila mne postava Boxera (přezdívka). Zííííííííííííííííííííív a bojím se že těchto navoněných hoven bude za chvíli Netflix plný 4/10

Monzónův knockout (2019) (seriál)

Na Netflixu občas člověk narazí na regionální překvápka a ještě víc překvapivá jsou české titulky, které nasadili, protože jsem 3. člověk, co to a csfd hodnotí a nemyslím že moc lidí přibude. Třináct dílů sledujeme legendárního argentinského boxera Carlose Monzona, což je jedna z nejlepších středních vah v historii. Jen pro představu, v žebříčcích nejlepších boxerů všech dob napříč vahami se pravidelně umisťuje nad Muhamadem Allim a mezi nejlepším argentinskými sportovci bývá jen těsně pod Messim a Maradonou, obojí naprosto po zásluze. Seriál má 2 časové i dějové roviny, které se ne vždy povedeně prolínají. Každopádně to má asi nejlepší sportovní casting, co se týká vizuální podoby, Jorge Romano i Mauricio Paniagua prostě vypadají jako Monzon. Moc povedeně byl nasnímaný i trénink a samotné zápasy. Hlavně je to z doby, kdy byli boxeři ještě hladoví a boxovali pro žvanec, ne miliardy. Bylo to fakt kvalitní, ale druhá linka mne moc nebavila, i když chápu, že to bylo ušité na míru Argentincům. Pro zbytek světa bych to sestříhal do 2 filmů. Není to spoiler, protože to všichni znají, ale druhá půlka je v podstatě ripoff OJ Simpsona  byť se to teda opravdu stalo

Bestseller (1987)

Výborný osmdesátkový thriller ve kterém excelují Brian Dennehy a James Woods. Bohužel jsem na to přišel až kvůli smrti prvně zmíněného. Má to docela drsnou buddy chemii a oba herci excelují. Já to ještě podpořil špičkovým dabingem s Petrem Olivou a Pavlem Vondrou. Natočil to John Flynn 2 roky před Kriminálem se Slyem 7/10 Na film existují 4 verze českého dabingu a hned tu první s Jiřím Zavřelem bych moc rád sehnal, ten člověk načetl jedny z nejhezčích audioknížek, například jeho Den Triffidů nebo Kmen Andromeda jsou naprosto fenomenální v jeho podání.

Sněžná past (2018)

Škoda scénáře, protože námět, prostředí, Momoa a Stephen lang jsou tu prostě super. Akční béčko z ranku Cliffhangera nebo Kráčející skály. Momoa je sympaťák, umí hrát a opravdu jsem mu to věřil. Fakt ušel od StarGate Atlantis velký kus cesty, je navíc i obstojný tvůrce. Těžký machr je tu Stephen Lang, který si v podstatě střihnul Nicka Nolteho z Angel has Fallen. Přesně film, který kdybych si ve 12 domů přinesl na VHS, tak jsem nadšený a pak se o přestávce s kamarádama bavíme o tom koho jak Momoa killnul. Do jisté chvíle je to podobně kvalitní béčko jako 21 bridges, akorát to tam ke konci nenaprcá konspirančně twistovou linku, což je ke cti. 6,5/10

21 mostů (2019)

Bál jsem se Bosemana, ale nakonec v té dušínovské roli nebyl tak příšerný. Akorát to prostě není Freeman nebo Washington, pro které by tohle jejich času přímo bylo. A hlavně jak se na obrazovce objeví JK Simmons, perfektní Taylor Kitsch nebo Alexander Siddig, tak je to herecky docela jasné. Škoda té druhé linky, od které to byla docela nuda a v konečném důsledku ani moc nedávala smysl, do té doby fajn béčko. 5,5/10