Ten dvanáctý (2017)

Tohle je velká pecka. Vynikající survival film, lepší oskarového Leonarda, se kterým má hodně společného, i když to tak na první pohled nevypadá. Každopádně pro mě velké překvapení zlatě orámované nádhernou norskou přírodou. Doporučuji!

Přání k mání (2017)

Divný. Něco to v sobě mělo, ale bylo toho málo. Nejhorší je přežít začátek.

Pouta války (2004)

Nebýt konce, tak by mě to nenadchlo a bylo by to sotva za tři. Závěr hodně vylepšil, ale ta čtvrtá hvězda je hodně o prsa. Hlavní problém filmu je, že ve dvou třetinách nepřináší nic originálního.

Definice lásky (2012) (TV film)

Já mám Vieweghovy scénáře docela rád, řekl bych, že jsou ve většině případů lepší než jeho knihy. Na televizní film dobrý.

Doktor Martin: Záhada v Beskydech (2018) odpad!

Tohle je o smutnější o to víc, že na roli kývli tak bezvadní herci jako Bartoška, Taclík či Lichý. Proč? Já sa ptám proč? Tady nefunguje opravdu vůbec nic.

Narozena 1918 (2018) (TV film)

Pěkný nápad a slušně zpracováno. Paní Šrútková se stovky dožila v úctyhodné formě, kterou jí mohou leckteré osmdesátnice závidět.

Pelíšky (1999)

S odstupem let musím říct, že Pelíšky jsou opravdu dobrý. Každý dialog má pointu a celé to dává smysl.

Povolení zabíjet (1989)

Strašná úvodní scéna vás nesmí odradit, protože tenhle Bond je jinak povedený. Na Daltona jsem si musel zvykat, ale není špatný, líbily se mi i obě Bond girl. Některé akční scény snesou nejpřísnější měřítka a výhodou je, že příběh graduje až do velkého finále s náklaďákama.

Žít a nechat zemřít (1973)

Jeden z nejlepších Bondů. Moore je ve formě a bondgirl moc pěkná. Spoustu vychytaných scén, které ani moc netrpěly zastaralostí. Voodoo bylo sice občas trochu komické, ale pořád celkem snesitelné. Padouch se železnou rukou se mi taky pozdával nemluvě o hlavním songu.