Evropa, Evropa (1990)

Opět další důkaz, že národní traumata musí točit lokální režiséři. Tohle přijít do sparů Hollywoodu, tak tu máme další slátaninu. Škoda, že někdy té "grotesky" bylo moc, jinak bych uvažoval i o plném hodnocení. Každopádně povedený film.

Kokosy na sněhu (1993)

Tak je to sranda, ne že ne, ale taky je tam ten hollywoodský patos, který hodně pokazil. Jako nenáročná zábava pro všechny věkové kategorie proč ne. Ty čtyři hvězdy jsou o prsa....

Ucho (1970)

Všechno je tak skvělé, až je Ucho nudné. Kladl jsem si otázku proč. Odpověď je prostá - příběh nikam nesměřoval. Prostě je tu Ucho(Stb), kterého se Brzobohatý s Bohdalovou bojí, což je celkem logické - kdo by se nebál. A to je tak všechno, až na poslední minutu, kdy se dočkáme překvapení. Záblesky zajímavosti se dostavují při hysterických výlevech o soukromí. A upřímně, zjištění, že je možné mít doma tak hysterickou ženu, jakou hrála Jiřina Bohdalová je pro mě stejně děsivé jako mít doma Ucho.

127 hodin (2010)

Poměrně originální, leč chvílemi nudné. Product placement otravný. Přesto stojí za vidění. Slabší čtyři hvězdy.

Vrtěti ženou (2011)

Starý dobrý britský humor zasazený do zajímavé doby a souvislostí.

Pád Třetí říše (2004)

Silný film. Hitlerova občasná milá póza mě taky trochu rozčilovala, ale to je tak jediné mínus. Původně jsem si myslel, že se budu trochu nudit, jelikož o posledních Hitlerových dnech toho bylo napsáno dost, ale tohle filmové ztvárnění mě dostalo.

Goyovy přízraky (2006)

Nedoceněný Forman. Nešťastný název filmu vyvolává jiná očekávání a v tom možná tkví problém Goyových přízraků. Silný příběh na pozadí Goyovy doby. Skvělý Bardem, zajímavý scénář.

Útěk ze Sibiře (2010)

Zklamání. Myslím, že Hollywood nikdy nemůže natočit dobrý film z druhé strany opony. Je to celé umělé a svým způsobem nudné. Hezké obrázky a výborná hudba film nezachrání.

Účastníci zájezdu (2006)

Podařená taškařice pánů Vejdělka a Viewegha. Mělo to slabší místa, proto také "jen" čtyři hvězdy, ale celkově se jedná o povedenou komedii, kdy je pěkně karikována česká společnost. Rodina českých buranů, Pamela a řidiči bavili téměř v každém jejich záběru. A koneckonců i ten závěrečný song není vůbec špatný. Takže za mě palec nahoru.