Já, robot (2004)

Dobrý film se slušnými efekty. Že se roboti mohou vymknout, si navíc umím představit, takže trochu děsivá podívaná. Výjimečně mi nevadily "vtipné" hlášky Smithe, spíš ten jeho krok jako by právě vyšel z posilovny. Ale hraje slušně, stejně jako Moynahan.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018)

Když přistoupíte na ten bláznivý styl hned na začátku, tak se to dá zkonzumovat až do konce. Hlavní výhoda je, že to má celkem spád.

Ostrov (2005)

Všichni chtějí na Ostrov, ale neví, co je tam čeká. A taky neví, co jsou vlastně zač. Když se to dozví, je skoro pozdě. Musím říct, že to byla skvělá akční jízda s perfektními záběry. Konci chybělo trochu víc překvapení, a to je hlavní důvod, proč ne za pět. Jinak výborný film.

Spisovatelé (2012)

Proč to vlastně není vůbec o psaní? Název mate, dostanete standardní film o vztazích v rodině a tak trochu o hledání sebe sama. Já čekal přece jen víc a něco jiného.

Vedlejší účinky (2013)

Deprese je sviňa, ale dá se na ní dobře vydělávat, zvlášť pokud jsou to deprese nedeprese. Druhá půlka Vedlejších účinků odsýpala a tak jsem jim odpustil tu první.

Zdrojový kód (2011)

Poslední půlhodina byla tak brilantní, že musím dát plný počet. Některé předchozí dialogy mezi Gyllenhaalem a Farmigou sice trochu zaváněly nudou, ale pointa byla skvělá. Jinak princip byl stejný jako v Na hraně zítřka a to mě taky bavilo. Tyhle hrátky s časem prostě můžu.

Smoke (1995)

Podle mě jsou v zásadě dvě možnosti, jak upoutat diváka. Buď mu hážete scény, co mu dají zřídkakdy vydechnout nebo vytvoříte atmosféru, ve které je mu dobře. Smoke je druhý případ. Je to takový obyčejný film, ale s jeho hrdiny vám je zkrátka dobře. Asi to bude tím, že jsou to skvělí herci ...

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

V první půlce jsme se ztrácel, není to zrovna pro člověka co nemá americkou historii v malíčku, ale druhá půlka šlapala na výbornou. Svoboda tisku a další věci spojené s médii jsou teď navíc v ČR aktuální otázkou.Doporučuji náročnějším divákům, kteří ocení Spielbergovou práci v každém detailu. Každopádně se nemohu zbavit dojmu, že to byla místy nuda a kvůli tomu se na film přeci nechodí.

Padesátka (2015)

Trapnost. Jedna hvězda za jedno zasmání, ale možná jsem Padesátku přecenil.

Jak básníkům chutná život (1987)

Čím dál víc vidím, jak je těžké natočit dobrý film, natož komedii. Tenhle díl (a dva před ním) patří k vrcholům českého filmového průmyslu 80.let a možná má i na víc. Co scéna to perla, po trapnosti ani památky a navíc je v tom milá romantika. Ztotožnění Husákových chlapců se Štěpánkem bylo velmi snadné.