Zrodila se hvězda (2018)

Lady Gaga je lepší herečka než by si člověk myslel, vlastně ve A Star is born byla skvělá, protože tak autentická. Cooper jí zdatně sekundoval. Příběh nebyl žádná pecka, ale ani nebyl špatný a písničky se mi vesměs líbily. Škoda té poslední, mnohem víc by se hodila intimní s kytarou či piánem. Vydařený film o jedné (vlastně dvou) pěvecké hvězdě. --- S odstupem dávám hvězdu navíc, něco z toho ve mě zůstalo a bylo to věrohodné ...

Backstage (2018)

Neherci nezafungovali, první půlka hodně špatná, druhá dojem trochu napravila, ale kdo vydrží koukat tři čtvrtě hodiny na kravinu, aby na konci dostal průměr ...

Karbon (2017)

Snaha byla, ale jako celek to nefungovalo. Dobrý vizuál, slušní herci jako klady. Největším problém jsem viděl v tom, že film nedokázal srozumitelně vysvětlit podstatu podvodu a některé nevěrohodné scény. Slabý scénář.

Její případ (2005)

Bez těch kulis by to byla pravděpodobně jen lehce nadprůměrná soudnička. Ale natočena je North Country excelentně. Casting a exteriéry jsou v tomto "jejím případě" silnou zbraní.Theron je má oblíbená herečka, vrcholu ale dosáhla o dva roky dříve ve Zrůdě. P.S. Stát se za dva roky ze zrůdy krasavicí je fakt obdivuhodné ...

Nepohodlný (2005)

Hodně zajímavý film, pojetím i tématem, kamerou i režií. Bohužel místy dost nepřehledný a scénaristicky nedotažený, což je hlavní důvod, proč nedám plné hodnocení. Jinak silný snímek s výbornými Fiennesem a Weisz.

Bony a klid (1987)

Má to nezpochybnitelnou atmosféru a slušný scénář i režii. Hudba jede sice pořád dokola, ale právě to je na tom zajímavý zvlášť, když obě písničky do filmu sedí, jak prdel na hrnec. Jediný, co bylo otravný, byly hudební střihy a eviččino tričko.

Rapl - Série 2 (2019) (série)

Druhá série Rapla měla slabší okamžiky (Operace ofsajd), ale pořád se jedná o kvalitní kriminálku, která převyšuje standard české tvorby. Přesah do Černé Hory bych tvůrcům taky vůbec nevyčítal, ba právě naopak, aspoň to zkusili, a upřímně podle mě to nedopadlo nijak tragicky. Občasné balancování na hraně parodie mi někdy vadilo a občas přišlo velmi cool. Snaha vnést české prvky do mezinárodního prostředí mi přišla fajn, i když v posledním díle toho už bylo moc. Ale pobíhání Lupínka po střeše ve slipech a tílku bych v žádném případě nekritizoval. Bylo to takové mile české. Konec naznačil, že tvůrci už nechtějí pokračovat, a proto tolik tragiky. Na druhou stranu, proč ne?

Černé pondělí - 122 (2019) (epizoda)

Konečně díl podle mého gusta. Když už to má být absurdní humor, tak pořádně. Zvracení a "vražda" top momenty celé první série.

Zelená zóna (2010)

Zajímavé téma, kterému bych vytknul trochu nepřehledné zpracování. Jinak to mělo atmosféru, kterou Greengrass prostě umí, a která se mi líbí, herci taky fajn, působilo to hodně autenticky.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Pro mě zklamání. Nečekal jsem žádný zázrak, ale to snad ani nebyl Kachyňa ... Chápu, že se jedná o televizní film, ale některé scény a dialogy byly jak od začátečníka. Jedna hvězda navíc je za to, že Kachyňa ulehčil Prušinovskému casting na Okresní přebor.