Kancelář Blaník - Svatý Blaník (2015) (epizoda)

Jeden z těch lepších fláků. Pozorovat Tondu jak dělá dělá dobré skutky a jeho podřízené, jak jsou z toho nešťastní je trochu zvrhlá podívaná. Naštěstí Václav vše v dobré obrátí a Lenka se Žížalou jsou štěstím bez sebe, že jsou z nich zase píčusové.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Milé - tohle jedno slovo pro mě charakterizuje tenhle starý český film. Ale nějak se nemohu obránit dojmu, že to je trochu málo. Česká kinematografie určitě vyprodukovala lepší komedie, proto je s podivem, jak dobře si tohle dílko Martina Friče vede v místním žebříčku. Možná nostalgie, možná herci, možná pozitivno, které film produkuje. Každopádně já jsem (zatím) žádné velké kouzlo neobjevil.

Grandhotel Budapešť (2014)

Na mě příliš bizarní. Možná jsem Grandhotel Budapešť viděl jen ve špatné době, ale rozhodně mě nenadchl, měl jsem problém ho dokoukat. Přesto musím uznat, že je to zajímavý film, který stojí za to vidět.

Zvíře (1977)

Při komedii jsem se už dlouho tak nenasmál. Zvíře jsem viděl téměř po 20 letech a moc se mi do něj nechtělo. Pokus o opakované shlédnutí belmondovek, které jsem v raném mládí miloval, skončil před půl rokem fiaskem hned u té první - Muž z Acapulca mě tak odradil, že jsem toho zanechal a Zvíře viděl víceméně náhodou na ČT. Mělo to spád, kromě hlavních hrdinů byl i impresário výborný. Překrásná Welch a charismatický Belmondo jsou skvělou dvojkou. A tolik vtipných scén ... Belmondo má pořád co ukázat i z dnešního pohledu, jen je potřeba dobře vybírat.

Memento (2000)

Dobrý nápad, který byl hlavně výborně uchopený. Zápletka podobná Prokletému ostrovu, ale tenhle film je o 15 let starší, takže když už tak se nechal inspirovat Scorsese. Zas tak strašně mě to neuchvátilo, chvílema na mě i padla nuda, ale myslím, že to je spíš můj osobní problém. Na druhou stranu - co je objektivní? Za mě za čtyři.

Senna (2010)

Vynikající dokument, jehož objektivita je na straně hlavního hrdiny, ale upřímně - nezaslouží si to? Ayrton byl určitě velmi talentovaný jezdec a zřejmě hodný kluk, který toho za svůj relativně krátký život dokázal strašně moc. Pro mě (zatím) neznámý Kapadia mu vystavěl pomník, který tu bude uchován i pro další generace.

Černobílý svět (2011)

Ty mladé fifleny jsou fakt na ránu. Ono to sluníčkaření má taky něco do sebe, jelikož nikdy nevíš, kdy budeš tou černou služkou ty. The Help je dobře natočený film, kterému dominuje Octavia Spencer v roli Minny.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Zajímavý. Dvě třetiny filmu to bylo spíše zklamání, ale Himaláje Waltera neskutečně nakoply. Film nabízí spoustu opravdu krásných obrázků, škoda, že zpočátku je to spíš nuda. Líbil se mi výkon Kristen Wiig.

Dokonalý trik (2006)

Dobré, velmi dobré. Na Nolanovi se mi nelíbí to, co je zároveň jeho předností - atmosféra (plus mínus stejná v každém filmu). Ale sem se to depresivně-poetické prostředí hodí. Dokonalý trik udržuje v napětí a skvěle graduje. Samotné finále mě však až tolik nešokovalo. Možná jsem nezachytil všechny vychytávky, a až se tak stane, bude to aspirant na plný počet. Zatím však za čtyři, mistře.

Kapitál (2012)

Laciné jako francouzské bankovnictví. Prostě frantíci nejsou bankéři jako amíci, ačkoliv si to nepřiznají. Těžko uvěřit, že jim takto vypálí rybník. A to ten všudypřítomný americký byznys fakt nemusím ...