Temná krajina (2009)

Perfektní vizuální zpracování zkažené nedotaženým příběhem, který se celou dobu snaží působit civilně a "Mysteriozním" se po hříchu stane až v poslední minutě. Thomas Jane se toho nemusel tolik bát. Jinak dávám palec nahoru za exkurzi vztahem mezi mužem a ženou během deseti minut, která začíná poznáváním a plánováním budoucnosti a přes žhavou erotickou scénu se dostane až k vyčítkám, že to celé je JEHO chyba! :-D

Dead Set (2008) (seriál)

Nekompromisní minisérie o celkové stopáži jednoho delšího filmu, která nezná lítost a slovo "naděje" by asi musela hledat ve slovníku. Nebere si servítky opravdu s ničím a zvlášť poslední epizoda skloubí explictní násilí s psychoterorem tak, aby trnul jakkoli otrlý divák. Jediná moje čistě osobní (a pro vás ostatní nepodstatná) výtka směřuje k brzkému objasnění situace soutěžícím ve vile. Na jejich pídění se po informacích, co že se to děje se světem tam za plotem, jsem se těšil asi nejvíc.

Dokonalý únik (2009)

Povedený a napínavý film, který má tu smůlu, že jeho scénář je na někoho až moc propracovaný a proto ho budou táhnout dolů hodnocení méně vnímavých diváku, kteří ho po dějové stránce nepochopili a vcelku přirozeně se pak zlobí, že závěrečná pointa staví chování postav v průběhu filmu na hlavu. Nestaví! Napsané je to geniálně.

Zack a Miri točí porno (2008)

Mohlo to dopadnout podobně jako Zkrocená hora tj. tuctový romanťák, který si nasazením "cizího" prvku (u ZH to byla homosexualita) hraje na něco víc. Kevin Smith ale dokázal z porno prvku vytěžit hodně a i když to na konci sklouzne k očekávanému, stojí to za shlédnutí.

Moon (2009)

Ať už úmyslně či neúmyslně nedotažený příběh se spoustou děr bohatě vyvažuje atmosféra mimo prostory vesmírné stanice, hudební génius Clinta Mansella a herecká "one"-man-show Sama Rockwella. Nečekejte zápletkovou smršť typu Minority Report. Logická část mozku si protentokrát oddychne a zabrat dostane ta emocionální.

Chceš mě, chci tě (2009)

Chtělo by se říct, že je to klasický neurazí/nenadchne film. To že nenadchne platí stoprocentně, ale alespoň má potencionál někoho urazit...takže lehce nadprůměr.

Protektor (2009)

Tak český film nám pomalu vstupuje do 21.století. Nejdřív skvělý Normal, teď vynikající Protektor...někdo by mohl namítat devítileté zpoždění, ale se všemi Poledňákovými, Hřebejky a Svěráky je zázrak, že jsme tam vůbec dokráčeli. Bravo Marku Najbrte! A dvojité bravo SoundSqare za hudbu a zvuk, které přinejmenším zdatně konkurují Hollywoodu!!

Zombieland (2009)

Vynikajících prvních patnáct minut je až příliš vysokou laťkou pro zbytek filmu. Columbusova pravidla, která si vezmou na paškál snad každé hororvé klišé a hlášky typu: "This is Garlend, Texas. It may look like zombies destroyed it but actualy it's just Garlend." vás dostanou do kolen. Příliš rychle ale přijde vystřízlivění a potupně se dostaví i nějaké to klišé. A jediné, co za celou dobu nevystřízliví (v dobrém slova smyslu) je fenomenální výkon Woodyho.

Archer (2009) (seriál)

První epizoda je plná hodně kvalitních slovních přestřelek a pokud tvůrcům nezvlhne slovní střelný prach, tak se máme na co těšit.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Film, který přesně splní očekávaní. Díky uvěřitelným a skvěle zahraným postavám spolehlivě vtáhne do děje a pobaví. Navíc Scott potěšil i vztyčeným prostředníčkem všem škarohlídům, co v ději neustále hledají logické díry, když se prostřednictvím starosty zeptá: "A proč jsme ty peníze neposlali helikoptérou?". Sdělení téhle skupince filmových "fanoušků", že lidi ve stresu dělají chyby, které se z pohodlí kinosálu či obýváku můžou zdát nesmyslné, mě možná donutí dát nakonec plný počet hvězdiček.