Tři zločinci ve skryté pevnosti (1958)

Jednoznačně, aspoň pro mě nejlepší film Akiry Kurosawy. 85% je podle mě hodně málo čekal bych tak těch 87-91%.

Krvavý trůn (1957)

Strhující film s dosti zajímavým začátkem a povedeným až komickým koncem. Na druhou stranu chápu lidi, kterým se to nemusí líbit ovšem to jsou lidé, kteří nepochopily tu krásnou podstatu filmu a jeho geniální až komický konec (po tom konci s tím lesem jsem se válel na koberci smíchy a to bylo 01:20 večer). A i přesto to nepatří k tomu nejlepšímu co Kurosawa natočil. 84% je odpovídajících.

Dobrý voják Švejk (1956)

Hašek mě nikdy nějak moc nebral a k tomuto slavnému českému titulu jsem zased jen proto že švejk a hašek je jedna Maturitní otázka a je lepší se podívat na film než číst celou knihu. I tak to nebylo zas tak špatné jen humor šel naprosto mimo mě, švejk ze svým ´´hláškovaným humorem´´ vůbec nezapadá do mé skupiny oblíbených, proto dávám 55%.

Samurai 3 (1956)

Třetí díl série o nejslavnějším samurajovi Japonska, Miyamotu Musashim, naprosto a s přehledem převálcuje předchozí dva díly. Pro mě byly předchozí dva díly takovým předkrmem, před vyvrcholením, tedy soubojem mezi Musashim a Sasakim Kojirem a ten finální zápas při západu slunce jsem sledoval s naprostým úžasem 90%.

Samurai 2 (1955)

V tomto druhém díle v trilogii o nejslavnějším samuraiovi všech dob Miyamoto Musashim jsou nejlepší jednoznačně souboje je jich tu opravdu hodně a jsou velmi pohledné a finální fight je více než dobrý. jasných 90%

Samurai (1954)

S oskarem bych čekal jěště dva roky a dal ho až třetímu dílu Miyamoto Musashi: souboj na ostrově ganryu, ale i tenhle díl byl velmi kvalitní, opravdu dobrý film i když né pro káždého 84%.

Sedm samurajů (1954)

Kanbei - Takashi Shimura ___ Gorobei - Yoshio Inaba ___ Shichiroji - Daisuke Katoh ___ Kyuzo - Seiji Miyaguchi ___ Heihachi - Minoru Chiaki ___ Katsushiro - Isao Kimura ___ Kikuchiyo - Toshiro Mifune

Africká Královna (1951)

Katherine Hepburnová je moje nejoblíbenější herečka, a na tenhle film jsem čekal jak desetiletý kluk na vánoce moje očekávaní se naplnilo měrou vrchovatou k už tradičně skvělé Hepburnové se přidala ikona Hollywoodu Humphrey Bogart. Herecký koncert těchhle dvou byl fantastický přičemž Oskar pro Bogarta zasloužený, nikdy nezapomenu na scénu když Bogart vleze do močálu a táhne loď nebo finální scénu na německé loďi, opravdu nezapomenutelný zážitek.

Rozvodová záležitost (1932)

Jednou sem jen tak přepínal a ejhle něco tu je, 80 minut uplynulo jako voda a já žasnul nad skvělým filmem z let, kdy byl můj praděd mlád skvělá zábava a konec je fakt záhul 94%.