• Pohádka

Luther - Epizoda 1 (2015) (epizoda)

Dosud jsem tomuto seriálu o sympatickém svéhlavém černošském inspektorovi, kterému tiše závidím jeho sbírku šedých obleků, mohl vyčítat pouze zbytečnou brutalitu zločinců, občasné horrorové scény a veskrze naivní zápletky, ovšem v tomto díle mě nepříjemně překvapila homosexuální agitka. Prý „přítelkyně čeká miminko“. Chudák dítě bez otce. „Běda zemi a moři, neboť ďábel sestoupil k vám se zlostí velikou, věda, že má času málo.“ (Zj. 12, 12)

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Vítězná jízda trabantem napříč Afrikou, při které se divák i něco málo dozví. Například že Člověk v plísni už od roku 2011 šíří v Africe zvrácenosti.

Soumrak dne (1993)

Pomalu plynoucí, melancholické drama, které stojí na hereckém výkonu Anthonyho Hopkinse. Nemohu se zbavit dojmu, že dějový minimalismus, stejně jako stoická necitlivost hlavního hrdiny a nepřítomnost zjeveného náboženství mají svůj původ spíše v japonských kořenech autora knižní předlohy než v britské tradici.

Na nože (2019)

Povedená, mírně parodicky pojatá detektivka, která se obešla bez nemravnosti a detailního zobrazení násilí. Bavila mě od začátku do konce, akorát proimigrační agitka mi lezla krkem. Daniel Craig byl v roli detektiva úžasný.

Vera Drake - Žena dvou tváří (2004) odpad!

„Je mi líto, lidi. Ale v zájmu těch před-lidiček mi není líto ničeho. A za tím si stojím.“ - Philip K. Dick

Most - Epizoda 1 (2011) (epizoda)

Parádní rozjezd. Špičkování mezi bodrým dánským detektivem a asociální švédskou detektivkou dodává příběhu humor a náboj, naneštěstí se oba dopouštějí nemorálního jednání, takže se nemohu ani s jedním ztotožnit.

Most - Epizoda 2 (2011) (epizoda)

Samoúčelná nahota a sexuální scéna jsou velkou vadou na kráse tohoto dílu.

Endeavour - Věštkyně (2020) (epizoda)

„Některé subjekty projevily nadprůměrnou schopnost tvary správně rozpoznat.“ – „A předpokládám, že jiné subjekty projevily podprůměrnou schopnost. Vzhledem k definici průměru.“

Život je krásný (1946)

Film Život je krásný pojednává o víře, rodině, obětavosti a poctivé práci, ale navíc proniká do hloubky učení o Boží prozřetelnosti a moci přímluvné modlitby. Byl to nejoblíbenější film Franka Capry z těch, které sám režíroval. „Moje filmy mají každému muži, ženě a dítěti ukázat, že je Bůh miluje, že je miluju já a že pokoj a spása se stanou skutečností teprve tehdy, když se naučí milovat jeden druhého. (...) Pevně věřím, že odpůrci mravnosti, fanatičtí intelektuálové a mafie zlé vůle (…) nikdy nepřemohou kříž.“