Městečko South Park (1997) (seriál)

Kdyby měl na světě zůstat jen jeden seriál, volil bych pro tenhle.Svou geniálně "jednoduchou" grafikou a animací dokonale nastavuje zrcadlo naší "západní" civilizaci. Koukal jsem na první díly už před 20ti lety, ale plně docenit ho dokážu až nyní. Smekám.

South Park: Post COVID (2021) (TV film)

Po dlouhé době vidím South Park a je fajn. Možná lehce přitvrdit by to chtělo.

Gattaca (1997)

Zajímavý a originálně pojatý sci-fi film. V dnešní záplavě sci-fi/fantasy šíleností je fajn kouknout se na takovýhle komorní příběh. Nic nečekejte a budete odměněni.

Musíme si pomáhat (2000)

Opravdu krásný film, který precizně balancuje na pomezí válečného dramatu a komedie.  Oceňuji výborné herecké výkony a vynechání jakýchkoliv explicitních válečných scén.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Čekal jsem to horší, ale celkem jsem se bavil i když chvílemi jsem měl chuť přetáčet. Nejsem holt asi úplně cílovka těhlech zjdnodušených komedií pro "všechny". A to že spolu zřejmě většina lidí neumí komunikovat mi přijde spíš divné než vtipné.

Cesta domů (2021)

Důstojné a trochu vážnější uzavření trilogie. Po přečtení recenzí zde jsem čekal, že to bude horší. Film ničím nepřekvapil, ale jako zakončení byl fajn.

Dokonalý svět (1993)

Nebylo to špatné, ale chybělo tam něco navíc. Spousta moralizování nevyvážená dostatečným množstvím humoru a příliš klasické zakončení dolující emoce.