Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Dobrodružný
  • Animovaný

Recenze (11)

plakát

Raubíř Ralf (2012) 

Jeden z nejlepších animáků, co kdy byly natočeny. Nápad a zpracování jsou přímo geniální, krom toho srší vtipem, má silný příběh, více méně sympatické postavičky a spoustu pro animák nekonvenčních a ne-dětských prvků. Děti jistě film ocení díky krásné animaci, dospělí zase pro skutečně mnohdy neotřelé nápady. Naplno si jej sice užijí jen herní znalci, zejména experty v branži her na automatech překvapí kolik neotřelých narážek na mnohé hry a jejich prvky zde je, celkově je to však luxusní záležitost

plakát

Croodsovi (2013) 

Vynikající grafika tak jak to od DreamWorks známe, který v současné době v počítačové animaci rozhodně nemá konkurenci. Jen škoda, že film nedisponuje trošku lepším příběhem (rozhodně nepatří mezi nejpropracovanější), krom toho v zásadě totožný již tu od DW byl (Ice Age 2). Krom toho postavičky jsou zřejmě nejméně sympatické z dreamworkovské produkce za posledních několik let (jistě, kromě modrozelené kočky). Na druhou stranu oplývá mnoha vtipy, i když i zde je potřeba podotknout, že Kung-Fu Pandě nebo Wreck-It Ralph nesahá ani po kotníky.

plakát

Světová válka Z (2013) 

Jak je již u Fostera obvyklé opět výborná podívaná. Navzdory místy přemrštěným efektům i nutnému zakomponování tradičních amerických hodnot se jedná na hororový akční thriller o překvapivě svižný a zábavný počin. Brad Pitt je jako vždy velmi přesvědčivý, příběhová linie zajímavá a hororové pasáže nepůsobí vůbec lacině, jako u mnohých snímků se zombie tématikou. Shlédnuto těsně po Oblivion s Tomem Cruisem se vzdáleně podobnou postapokalyptickou tématikou a to jen umocnilo zážitek z tohoto filmu. Pitt: Cruise - 1:0.

plakát

Let (2012) 

Film není ničím výrazně špatný, má poměrně dobrý scénář, zajímavý příběh a velmi kvalitní kameru. Problém je v tom, že se člověk co 5 minut dívá na hodiny, kdy už skončí. Jistě, tématem i žánrem nemá nic společného se snímkem nabytým akcí, ovšem sledovat, jak hlavní hrdina pije a pije a pije, což nakonec resultuje v naprosto hollywoodsky očekávaný konec, skutečně není vrcholem zábavy. Film má svou hloubku a myšlenku, podle mne by to však byl vynikající snímek do menších kin s daleko menším rozpočtem a komornější atmosférou. Tak, jak byl ovšem propagován, jako celovečerní velkofilm, skutečně moc neuspěl. Nad vodou jej navíc drží zejména velmi dobrý výkon Denzela Washingtona.

plakát

Pot a krev (2013) 

Parádní mix akce a humoru s vynikajícími herci. The Rock a Mark Wahlberg jsou fenomenální, a to částečně i díky vynikajícímu výběru těchto herců, protože by se mohlo zdát, že jim byly tyto role ušity na tělo. Nekorektní humor, trefná ironie a poměrně velmi zdařilé pojetí celého filmu. Místy vypadá jako kompromis mezi Hangoverem a Expendables, přičemž je nutno říct, že má od obou žánrů ty nejlepší prvky. Krom dílčích nedostatků se rozhodně jedná o jeden z filmů, který mě za poslední rok připoutal k obrazovce nejvíce.

plakát

Rychle a zběsile 6 (2013) 

Jistě, Fast and Furious si nikdy nezakládalo na kdovíjakém scénáři. A to platí i u Fast 6. Nicméně hlavním tahákem série byla vždy neskutečná porce akce, vynikající herci a špetka humoru k tomu, čehož je plno i zde. V případě té akce možná až zbytečně moc, letící Vin Diesel nebo auto se sílou letadla jsou možná příliš. Rozhodně slabší než 5, rozhodně stále dobře strávených 130 minut. Dwayne Johnson, Vin Diesel a navíc Luke Evans jsou zárukou skvělé zábavy.

plakát

Kdo přežije - Návrat hvězd (2004) (série) 

Obsahuje spoilery. Vynikající nápad na All Stars sérii, silné a oblíbené osobnosti, rozdělení na 3 kmeny, rekordně mizerné podmínky na přežití... To jsou vše předpoklady na vytvoření survivorovského mistrovského díla, ovšem veskrze nenaplněny. Ač co se týče scénáře – úkolů, zvratů, odměn... - skutečně povedený, na celé řadě je cosi chladného a nepříjemného. Na vině je zřejmě ne úplně zdařený casting, kdy zaprvé místo skutečně schopných hráčů byli vybráni spíše ti něčím zajímaví, přičemž člověk během celé série kroutí hlavou, jak je možné, že po 10 vypadnuvších se tam stále drží vyloženě „ne-all star" členové. Za druhé motto: „Zde opravdu nemůžeš věřit VŮBEC nikomu", je sice klíčem k úspěchu, ovšem všichni toužíme alespoň po špetce dobra, zde se však dočkáme pouze zrady a kudly v zádech v prakticky každém díle. Navzdory tomu, že si zde člověk jistě vybere nesčetné množství oblíbenců, nikdy si k nim nevytvoří srdečné pouto, kdy jim skutečně bezmezně fandí. To vše je doprovázeno extrémním počtem emočních excesů a vyhrocených střetů – Lex – Rob, Tom – Rupert, Sue – Richard atd. a neméně tolika osobami, které divák skutečně hluboce nesnáší (Sue, Jenna, Shii Ann...). Rob prokázal vynikající schopnosti vyhrát, nicméně z Final Three, potažmo Final Two jsem stejně hrubě nespokojen, stejně tak jako z finálového Reunionu, plného nesmyslných reakcí diváků v sále. Vítěz: 1* Oblíbenci: Tom, Rudy, Rupert, Richard.

plakát

Jack a obři (2013) 

Bryan Singer je génius a géniem navždy zůstane. Poté, co fanouškovi fantasy poskočilo srdce při ohlášení natáčení filmu tohoto žánru, navíc filmu tohoto žánru na základě takto prověřeného příběhu, či co víc filmu tohoto žánru s tímto příběhem a natočeného takovýmto režisérem, byl rázně utnut prvními recenzemi filmu. A poté opět nadšen po jeho zhlédnutí. Další snímek, který se může pochlubit excelentním obsazením. Nicholas Hoult se za poslední tři roky dokázal vyšvihnout, navzdory svému věku, mezi absolutní špičku, minimálně co se týče výběru filmů, od ne-špatného Souboje titánů, přes hvězdného X-mena a příjemné Mrtvé a neklidné až po Jacka; Eleanor Tomlinson okouzluje svou krásou po celých 114 minut, zatímco Ewan McGregor exceluje jako vždy, přičemž mu zdařile sekundují ostřílení Stanley Tucci a Ian McShane. Vynikající herci, efekty nad očekávání, dobrodružný příběh nabytý vtipem a spádem a příjemná atmosféra rozhodně zasluhují 4*. Musím opět zopakovat: génius Singer, génius McGregor.

plakát

Záhada Hory mrtvých (2013) 

První polovina filmu se blíží 3* jakožto klasický nízkorozpočtový thrillerový horror na plátna menších kin, těžící ze skutečných událostí, pseudo-dokumentárního zpracování à la Paranormal Activity a americko-ruské paranoii. Málo peněz může divák snadno odpustit díky finančně nenáročné lokalitě uprostřed nekončícího sněhu, která je naprosto dostačující. Herecké výkony již méně. Během natáčení druhé poloviny si však producenti zřejmě řekli, že by stálo za to udělat z filmu skutečný hollywoodský trhák... a jejich představa o takovém filmu evidentně spočívá v kombinaci cestování časem, Hvězdné brány, mutace, pokusů na lidech, Studené války a dalších „zaručených" témat. Absurdní zakončení a otřesné efekty ke konci vás donutí stydět se za samotnou myšlenku na ony 3* na začátku filmu.

plakát

Hluboko (2012) 

Kormákurův návrat na Island jsem si představoval přeci jenom trochu jinak. Vychází sice ze silného příběhu a zajímavě syrového zpracování, ovšem přesto všechno se jedná skutečně jen a pouze o hraný dokument, který není ve výsledku ani klasickým celovečerákem, ani dokumentem. Přikláním se k názoru, že vybrat se jednu z těchto možností a natočit ji pořádně by zřejmě vyvolalo příznivější reakce. Navíc druhá část (nebo možná spíše třetí třetina) filmu, která již postrádá boj o přežití a onu emoční sílu se jeví poněkud zdlouhavá a pro film mířící na plátna vyloženě dokumentární. Desítky minut testování hlavního hrdiny bez jediné záživnější události a navíc s překvapivým rozuzlením, že tlustí lidé lépe snáší zimu, jsou nadbytečné a mrazivě neuspokojivé.