Návrat do budoucnosti II (1989)

Strašne sa mi páčilo, že je možné, aby druhé pokračovanie nebolo robené iba kvôli peniazom a dej je nasilu vymyslený. Tu to super nadväzuje na jednotku a vôbec to nestráca nič zo svojho príbehu.

Návrat do budoucnosti (1985)

Aj po takmer 30 rokoch schová do vačku dnešné Sci-Fi s obrovskými rozpočtami. Nezabudnuteľní Marty s doktorom Brownom, bez ktorých by film taký úspech rozhodne nedosiahol.

Wild Wild West (1999)

Zmes všetkých možných druhov filmov, ktorá vytvorila poriadny guláš. Ale tak pozerať sa na to dá, aj zasmiať sa občas podarí.

Tři dny ke svobodě (2010)

Russel je jeden z najväčších sympaťákov sveta filmu a asi ani nie je rola, kde by som ho nevidel rád. Tu opäť dokazuje svoje herecké kvality. Okrem toho celý film je super nakrútený a rodine som držal palce do konca.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Neviem prečo sú tunajšie hodnotenia také slabé. John Carter patrí k mojim obľúbencom. Je to dosť iné ako väčšina podobných Sci-Fi, kde sú bombastické brutálne efekty. Tu sa síce utopilo dosť peňazí, ale pre mňa boli tie efekty dosť nedôležité a viac sa mi páčil hlavný hrdina a celý príbeh.

Thor (2011)

Jedna z mojich najobľúbenejších komiksových adaptácií. Aj keď Thor nie je ten typický vtipný z partičky od Marvel, tu o vtipné scény nie je núdza. K tomu napomáha šarmantná, krásna Natalie, čoby jeho láska pozemská. Najlepším z celého filmu je však záporák Loki, ktorý si túto rolu náramne užíva a lepšieho predstaviteľa by sme asi ťažko našli, chvalabohu, že nedostal rolu Thora.

Poslední Mohykán (1992)

Film som si pozeral po dlhej dobe a uvedomil som si, že nezabudnuteľnou je pre mňa iba hudba a tak posledných pár minút pred koncom, ten zvyšok zabudnem hneď ako dopozerám.

Fakjů pane učiteli (2013)

Nie často sa mi stáva, že by ma európska produkcia potešila, ale tu Nemci zlynčovali podobné americké kraviny. Pán učiteľ strašný sympaťák od začiatku do konca. Bolo to pekné, rýchle, milé, inteligentné a trochu extrémne, ale super.

Dárce (2014)

Neuveriteľná nuda a nezaujímavosť. Z mnohých podobných filmov, kde sa ľudstvo takmer zahubí a prežije len vďaka novému rádu je toto dielo rozhodne najslabšie.

Transformers: Zánik (2014)

Tak už vážne neviem, kam až to chcú tvorcovia s tými Transformermi dotiahnuť. Doláre sa síce na počítadlách pekne točia, ale ten výsledný produkt? Však to nemá už vôbec hlavu ani pätu. Hlavne, že sa to transformuje a teraz ešte aj oplechujeme Jurský park, keď už nevieme čo ďalej. Tento kolos sa mal už dávno zastaviť a nie započať novú trilógiu.