Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

U mňa jeden z mála prípadov, kde to Tom Cruise "prepískol", lebo na postavu Jacka Reachera sa typovo príliš nehodí. I tak sa ale teším na druhý diel.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Aj napriek súčasnej téme sa jedná o skôr starosvetský špionážny thriller. Chris Pine, mi prišiel dosť nevýrazný. Zato zbytok hereckej zostavy je fajn, či už je to démonický ruský Záhorák v podaní K.Branagha, krásna doktorka K.Knightly alebo charizmatický K.Costner. Celkom by ma zaujímalo, čo na tejto téme zaujalo "shakespearovského" režiséra/herca Kenetha Branagha.

Jak moc mě miluješ? (2005)

Vcelku príjemný žánrový mix. Nájdu sa momenty na zamyslenie a aj humor je vcelku fajn, hlavne keď vystupuje Depardieu. Monica Bellucci je bezpochybne kus, ale v tomto filme sa s to tým kultom jej nádherného tela mierne preháňa.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Fantasy ako sa patrí. Kupodivu si film užila i moja 6-ročná dcérka. Sem s 3. dielom!

Já, legenda (2007)

Will Smith v pohode a doslova sám utiahne celý film. Nakazení pôsobia sú až priveĺa digitálne, na druhú stranu vyľudnený NY nemá chybu. Toľko diskutovaný záver je u mňa fakt blbý. Alternatívný koniec mi sedí viac.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Ukážkový príklad filmu, ktorému chýba onen dramatický oblúk. Po technickej stránke veľmi slušné, sympatické je i obsadenie a potešia prekrásne exteriery a nejaký ten slovensko poľský folklór. A aby som nezabudol, milostný život Jurka mi tiež prišiel celkom zaujímavý.

Já, padouch 2 (2013)

Tvorcovia filmu správne pochopili, kto je hlavnou hviezdou filmu a preto Mimoni dostali väčší priestor. Kvalitatívne trošičku slabšie a výraznejšie zamerané na mladšie publikum ako prvý diel.

JCVD (2008)

Prišlo mi to z pohľadu Van Dammeho take úprimné zhrnutie jeho života, hlavne filmovej kariéry. V zápätí si to ale u mňa pohnojil odmietnutím úlohy v The Expendables. Hádam sa od neho ešte nejakého filmového prekvapenia dočkáme.

Jedna mezi oči (2012)

Poctivé brutálne B-čko/buddy movie, s odpovedajúco blbým scenárom. Sly neustále potvrdzuje, že stále ešte na to má, chcelo by to ale zručnejšieho režiséra. Sympatické mi prišlo podpichovanie medzi Sung Kangom a Sly-om a záporák Jasona Mamou bol tiež dobrý. Celkovo som bol spokojný, ale nie som si úplné istý či v súčasnosti patrí takýto film do kín.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Bojím napísať to slovo, ale predsa je to hlavné paródia a čo je hlavné je plná suchého anglického humoru. K drvivej väčšine jej americkej rádoby smiešnych kolegov sa radšej nevyjadrujem. Odkazy sú na všetko možné, dokonca aj priame citácie. Dvaja veľmi rozdielni parťáci-policajti to na konci pekne rozbalia. Zaujal ma aj soundtrack. Hneď si značím si do debilníčka mena ako Edgar Wright, Simon Pegg a Nick Frost.