Asterix a Olympijské hry (2008)

Obrovský rozpočet a hodné slávnych miniroličiek nestačí na dobrý film. S Asterixom to ide z kopca.

Asterix a Vikingové (2006)

Zopár popkukúltrnych naražiek ujde, zbytok je taký neslany nemastný. Francúzi by mali so svojim národným pokladom ako o Asterixovi s obľubou hovoria, narábať zodpovednejšie.

A-Team: Poslední mise (2010)

Paráda, totálne prepálená akcia, plno výborných hlášok, sympatická štvorica a Jessica Biel navrch. Zábava ako sa patrí, bohužiaľ kvôli nepresvedčivým tržbám pokračovanie pravdepodobne nebude.

Atlas mraků (2012)

3 hod. utiekli ako voda, niektoré príbehy by vyšli pomaly i na samostatné filmy. Úplne som nepobral, prečo museli jednotliví herci hrať toľko postav - kladné, záporné, mužské , ženské... Prišlo mi to mierne samoúčelné. V každom prípade sa jedná o výnimočné dielo, ktoré si z radosťou pozriem ešte raz. Šancu dám aj knihe. Komerčný neúspech ma po zhliadnutí až tak neprekvapil, ale to už asi tvorcovia tušili od začiatku. Jednoducho to nie je mainstream.

Ať vejde ten pravý (2008)

Knihu som nečítal, film dobrý. Priaznivci škandinávskej kinematografie môžu byť spokojní, je to pochmúrne, veľmi pomalé a úplne odlišné od iných upírskych filmov.

Austin Powers: Špionátor (1997)

Pekná ukážka toho, že ak sa nevkusné scénky umne hromadia jedna za druhou, vznikne z toho celkom slušná zábava.

Avatar (2009)

Keď už veľký John čakal 12 rokov na technologický pokrok, aby ukojil svoju túžbu o natočení tejto bombastickej CGI sci-fi, mohol aj nejaký ten rôčik venovať napísaniu zmysluplnejšieho scenara. Inak je to pastva pre oči. (videné 3D).

Avengers (2012)

Vcelku prevláda spokojnosť, dej je až príliš komiksovo jednoduchý, ale jednotlivý hrdinovia sú aj tak dobre využitý. Padajú dobré hlášky a záverečné akčné inferno má slušné grády, hlavne vďaka Hulkovi. Tak 7/10, teším sa už na nejaké depresívnejší príbeh z DC comics, týchto marvelovských pestrofarebných omaľovaniek začínam byť prejedený.