Klan létajících dýk (2004)

Vizuálne podmanivá story o jednom netypickom milostnom trojuholníku, okorenená efektnými súbojmi. Okrem Hrdinu som od Yimou Zhanga, ešte nič nevidel, ale tentoraz ma skutočne dostal. Zhang Ziyi ako slepá členka klanu lietajúcich dýk (tanečnica i bojovníčka) je skrátka zaľúbeniahodná.

Ti druzí (2001)

Ducharsky horor bez krvi a efektov so slušnou atmosférou a mierne hysterickou Nicole Kidman. Škoda, že som pointu vedel dopredu, vychutnal by som si to lepšie.

Probuzená smrt (2004)

Klasická Van Dammovka. Zo zaciatku vcelku stráviteľná, no s postupom času stráca všetok šmrnc. Predvídateľný scénar, priveľa krvi a žiaden poriadny záporák.

Batman začíná (2005)

Takže zase iný Batman s prívlastkom psychologicko-realistický, ktorý ale ctí pravidla žánru aj odkazy na comicsovu predlohu. Mne viacej sedela tá druhá comicsová polovička filmu. Herecké obsadenie perfektné,až mi bolo ľúto niektorých hercov ktorý sa na plátne ani poriadne neohriali a obsadiť rodenéeho záporaka Gary Oldmana ako jediného riadného policajta v Gothame- Jamesa Gordona, hmm hmm??. Celkovo to vo mne zanechalo veľmí dobrý pocit.Z filmárského hľadiska je u mňa na prvom mieste ale zatial stále ostáva Batmanov návrat Tima Burtona, i keď to je tesné. P.S. Ako komiks Batman: Year one od Franka Millera reštartoval-oživil pôvodný komiks, hádam tento film urobí to isté vo filmovom svete Batmana.

Krotitelé upírů (2003)

Proste honkokongská upírska mlátička, ala BLADE so všetkým čo k tomu patrí. Hrá tu dosť známych hercov-spevákov. Epizodnu úlohu si tu strihol aj Jackie Chan, hádam kvôli kamarátovi Donnie Yeuenovi, ktorý mal na starosti akčné scény, a s ich choreografiou sa veru vyhral. Ja som sa pri pozeraní bavil (poctivých 70%), len prečo je na DVD Magic Boxu zo širokouhkého filmu urobený TV formát 4:3. Nerozumiem a nechápem aký to význam.

Devět královen (2000)

Taká to ukážka argentínskej kinematografie poteší. Ďalší film o podvodoch a podvodníkoch so záverom ktorý ma obrátitť všetko naruby. V tomto filme niet tu miesta pre postavu s charakterom.

Paparazzi (2004)

Námet je zaujímavý, je jasne o čo producentom na čele s Gibsonom išlo. Čo ale slúži scenáristom ku cti je, že hlavný hrdina ma veru tiež daleko do klasického klaďasa. Celkovo priemerný, ľahko zabudnuteľný thriller. S hercov zaujme iba záporák Tom Sizemore.

Umění boje (2000)

Vcelku pozeratelny mierne akčny filmik so štandardným Snipesom prináša zopar drsnejších scén a matrixovxky zaverečny suboj. Nič výnimočné, ale vcelku prijatelne zabitie času.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Ako bežny recept na riešenie manželskejk krízy sa to brať nedá, ale inak svížna komédia s momentálne najospevovenejším hereckým párom. Počítať diery v scenari nemá zmysel, tak isto ani akcia ala John Woo tu veľmi nesedí. Keď sú ale na plátne Angelina a Brad Pitt spolu tak to riadne iskrý a dokonca som aj uveril, že si idú po krku.

Tajní agenti (2004)

Pohľad na život agentov tajnej služby z inej, odvrátenej strany. Mierne depresívne, ale zaujímavé. Monice Belluci a Vincentovi Casselovi to spolu skrátka ide. Nečakaný je aj záver, žiadne veľké hollywoodské finále, špinava práca sa urobila a život ide ďalej. Zaujme aj technická stránka, nálety kamery a pod.