Frajeři ve Vegas (2013)

Dobré. Bavilo mně to od začátku do konce. Pohoda.

Gladiátor (2000)

Ave Ridley Scott. Ave Hans Zimmer. Ave Lisa Gerard.

Poslední samuraj (2003)

Srdcovka. Tento film má vše co má mít (dobrý scénář, kvalitní herce, vynikající hudbu atd.). Viděl jsem ho snad 10x a pokaždé mně neskutečně dojme scéna Cruise a Watanabe na konci rozhodující bitvy a taky japonská kultura a prostředí a prostě všechno. 100%.

Šestý smysl (1999)

Kdo neviděl, tak to prostě musí shlédnout. Výnikající film s perfektním překvapivým koncem. Je třeba to viděl v originále s titulkama, protože český dabing naprosto kazí dojem a shazuje celý film. Říkám to proto, že jsem naprostým odpůrcem českého dabingu, který dělá z filmů úplně něco jiného než co to má ve skutečnosti být. Dabing je dobrý pouze pro důchodce apod., kteří nejsou schopní číst titulky. Ať žijou dvd a blue-ray s možností originálního zvuku.

Predátor (1987)

Klasika. Arnie ve skvělé kondici.

Umučení Krista (2004)

Když jsem tento film viděl poprvé, tak při několika scénách mně tekly slzy. Je to dobře filmařsky zpracovaná představa Mela Gibsona. Mohlo tam být méně těch zpomalených záběrů, ale jako celek to na mně působilo dost sugestivně. Vůbec se nedivím, že někteří staří citlivější věřící lidé, zkolabovali nebo dokonce zemřeli při sledování bičování a ukřižování Ježíše. Já nejsem věřící a přesto mně to zasáhlo. Velmí tomu dopomohla vynikající hudba Johna Debneyho a použití aramejského jazyka, který tomu dodal punc autentičnosti. James Caviezel nejlepší představitel Ježíše, kterého jsem kdy viděl. Určitě doporučuji.

Insidious 2 (2013)

Tak na toto pokračování jsem se hodně těšil. Ale přišlo jedno velké zklamání. Jediným plusem je to, že navazuje na první Insidious. Ale ta příběhová návaznost mohla býti propracovanější a ne z toho udělat přehnaný lekací film, ve kterém se neskutečně prolíná realita se světem duchů. Kdy duchové jsou v podstatě hmotné bytosti. No prostě shit a jedno velké ha, ha ,ha.

Insidious (2010)

Ja nemám rád horory. V podstatě u každého hororu dostávám záchvaty smíchu. Ale najdou se vyjímky, u kterých mně smích ani nenapadne. A sníme Insidious je toho příkladem. Skvělá duchařina se zajímavým námětem astrálního světa. Ve filmu jsou záběry, při kterých mně lezl mráz nejen pozádech!!! A herci? Rose Byrne a Patrick Wilson good. Vřele doporučuji.

Statečné srdce (1995)

Tak toto je moje srdcová záležitost. Skvělý historický film. Výborná režie i herecký výkon Mela Gibsona. Nádherná hudba. Prostě a jednodušše dost dobrý Film.

47 róninů (2013)

Tento film nepojednává o japonské mytologii, jak si někteří myslí, ale je to historická událost. Mohlo to být více akční a méně fantasy, ale dalo se na to dívat. Mam pouze jednu jedinou a dost zásadní výtku. Tento snímek měl být v japonštině a ne v angličtině. Když japonci mluví anglicky tak je to směšné a film to dost shazuje.