• Krátkometrážní

Volha - FOXTERIÉRY (2023) (epizoda)

Zajímavé a velmi ojedinělé dílo, které mě v mnohém štve a rozčiluje, ale v mnohém také baví a svým způsobem i vzdělává. Děkuji ČT za tohle trochu odvážné a vcelku povedené dílo.

Zloději zelených koní (2016)

Celkem příjemný film ovšem bez výrazného dramatického napětí s plytkou atmosférou, přesto s dobrými hereckými výkony.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších televizních seriálů poslední dekády!!

Andílci za školou (2022)

Tohle je opravdu příšerný film, ve kterém i výkony profesionálních herců vypadají zcela amatérsky.

Perspektiva Ivana Mládka (2023) (TV film)

Dokument skvělý svou jednoduchostí, pestrostí, tempem a vtipem. Výjimečné osobnosti včetně výtvarníků, humoristů a hudebníků v nádherném balíčku s pečení I. Mládka. Proč pouze na ČTart? A proč ve středu? Proč ne v sobotu večer v primetime na ČT? Dokument o Gottovi nebo o Hanzlíkovi tomuto portrétu nesahá ani po kotníky. Smekám před prací tvůrců ale hlavně protagonistů tohoto snímku, byť třeba nebyl po obrazové nebo zvukové stránce dokonalý, je velmi vzácný, protože o Mládkovi jsem se dosud nic tak podrobného nedozvěděla.

A pak přišla láska... (2022)

Velice slibný film, s pomalým dějem, ale zajímavou autentickou atmosférou. Herecké výkony mě moc bavily a potěšilo mě i pár velmi bizarních, ale vtipných dialogů. Noční scéna v lese byla velmi mystická, ovšem vše na hraně komedie, což byla ta správná cesta.

Parádně pokecal (2014)

Celkem příjemný debut. Místy jsem se i zasmála a zavzpomínala na svá studentská léta.

Největší dar (2022)

Paní Santovjáková si opět hrála na filmařku? Po všech stránkách amatérský film s profesionálními herci. Na tohle do kina rozhodně nechoďte.

Nikola Márová (2022) (TV film)

Průměrný dokument o vynikající osobnosti. Myslím, že Nikola nebyla v těch správných rukou, chybělo mi tam více obrazů o její osobnosti, o její duši. A chyběl mi tam děj, respektive nějaká ta "červená nit", kterou bychom sledovali od začátku do konce. Příliš mnoho fakt, a málo situací a emocí.

Múzy Václava Hudečka (2022) (TV film)

Krásný dokument, jen co je pravda. Jeden z nejkrásnějších portrétů tohoto roku. A zdá se, že i poslední vystoupení před kamero legendárního Libora Peška. I v tom je to tedy velmi unikátní. Příjemné je i to, že v dokumentu vystupují osobnosti všech generací a není to ten pomníčkový portrét o seniorech.