Batman (1989)

Dával som si s hodnotením tohoto snímku načas, pretože uplynula dosť dlhá doba, čo som ho videl naposledy. A aby som nedával hviezdy z nostalgie, pozrel som si ho teraz znova. Musím povedať, že to funguje stále rovnako, ako pred rokmi. Je vidieť, že efekty a pokrok vyvolávajú skôr úsmev na tvári, ale tá neskutočná atmosféra, celé to Burtonove podanie je nenahraditeľné. Toto je práve ten Batman, ktorého si hneď predstavím, keď sa povie slovo Batman.

Zambezia (2012)

Klasický príbeh víťazstva dobra nad zlom v animákoch, graficky sa to samozrejme nechytá na Pixar, prípadne BlueSky, ale aj tak to nemá chybu. Jednu hviezdu navrch dávam za 3D.

Muž z oceli (2013)

Famózny úvod a zhruba prvá hodina ma mohli uspokojiť a keby som od toho po tej hodine odišiel, dal by som 4* a život by šiel ďalej. No ja som dal tomu šancu a po tej fantastickej hodine prišla séria výbuchov a demolícii, ktorú ukončili až záverečné titulky. Také bezúčelové ničenie mrakodrapov, áut a vlastne všetkého som hádam ešte v žiadnom filme nevidel. A takmer žiadne straty na životoch. Škoda.

Pomoc! (1965)

Rozpačitý filmový zážitok. Prišlo mi to také uletené, až chaotické, postupne mi začínali doslova vadiť hrané pasáže a čakal som, kým príde ďalší song. Jedna hviezda navrch za fantastický bluray prepis, hudobné vložky boli kvalitne namasterované.

V zajetí démonů (2013)

Pár krát som sa zľakol, čomu dosť napomohla vysoká hlasitosť aparatúry, ale proste to až tak nefungovalo. Akosi moc opatrne sa to celé rozbiehalo, prišla ale parádna akcia, bum bum a koniec. Práve ten koniec nakoniec rozhodol, že to nebudú 4 hviezdy. Zase raz vyšlo slniečko a všetci sú šťastní.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Toto bude ešte aj pokračovať? Veď si zatlieskali, vyobjímali sa, poplakali.. Efekty famózne, o tom potom, ale tá kostra, na ktorú boli nalepené, to už tu proste niekoľko krát bolo.

Blue Caprice (2013)

Neviem, do akej miery bol film inšpirovaný skutočnými udalosťami, pretože som tie udalosti v roku 2002 nijako zvlášť nesledoval. Možno práve preto ma film tak zaujal a držal v napätí. Navyše to bolo dobre zahrané. Spokojnosť.

Pařba na třetí (2013)

Trailer v kine 4*, film doma 2*, výsledné 3*. Trailer ma pobavil omnoho viac ako samotný film, celé sa to nejako vlieklo. Škoda, že to nezačalo poslednou scénou, až tá mi dostatočne pripomenula, ktorej série mal byť tento snímok vyvrcholením.

Croodsovi (2013)

Že tam hral Nicolas Cage som sa dozvedel až v záverečných titulkoch, vzhľadom na to, že film som videl v kine s dabingom. Bavil som sa, od začiatku do konca. Ešte dám šancu aj Cageovi a pozriem si to v origo znení, ale myslím si, že tu nie je čo pokaziť a výsledný dojem bude rovnaký až vyšší.

Po zániku Země (2013)

Čo na to povedať. Will Smith je herec, od ktorého ja osobne nikdy nič veľké nečakám a preto môže prakticky len prekvapiť, v After Earth toho ale príliš veľa nepredviedol. Lepšie povedané, moc si ani nezahral. No a Smith mladší vyzeral, že je tam skôr z donútenia. Slabota. S odretými ušami 2*.