Terminator Genisys (2015)

Málem 20 minut trvající intro o ničem, ok. Film komplet ve tmě, ok, no problem, tak to bude ve tmě. I když nevidím nic. Příběh? Aspoň akce jsou, že ano? Ne-ne, na něco speciálního tady není čas! Protože v jednom kuse se něco vysvětluje, musí, jinak by se v tom nedalo orientovat. Ani nevím s čím srovnávat, ale akční film to není. 2/5

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Slabá dějová kostra, ale i když jen o chlup, nemám problém dát 5hv. Akce skoro v jednom kuse, jsou drsné, nápadité!!!. Všude čtu že takový a makový, ořechový, jablečný a nevím jaký, ale pravda je taková, že s přehledem stačí na ty dnešní akční sračky.

Super (1991)

Začíná to jako filmy zvyknou. To je asi tak všechno.

Diamonds for Breakfast (1968)

Krimi komedie i s prvky pohádek, s bláznivým anglickým humorem z 60.let. Viděl jsem už i lepší režii a scénář taky z těch slabších, ale herci se snaží a tempo slušný. 2,5/5

Žena mého muže (2003)

Přesně jako Rohmer a jeho -Komedie a přísloví, Morální povídky, atd,, až růžově jednoduché zpracování. 2,5/5

Stille dage i Clichy (1970)

Vzácně originální film, a ne všechno se mi líbilo ale stejně, film se má točit když je nápad, a tady to Thorsen splnil na tisíc procent. 5/5

Má odpoledne s Margueritte (2010)

Je těžký natočit kvalitní film, když herci -vyjma G.D.- se spokojí i s tím, že tam jsou.

Elisa (1995)

Málokdy je vidět takhle kvalitní-zajímavý teenagerský film, plus výtečná příležitostná herečka Vanessa Paradis.

Les Grandes Gueules (1965)

Jako kdyby točili spolu pořád, je to hodně vyzrálý film ze všech stran. Vynikající Bourvil, ale to mě už vůbec nepřekvapuje, dát mu dramatickou roli, třeba Bídníci, Napříč Paříží, atd, a on kolikrát je ze všech ten nejlepší. Ale škoda že scénáristé nevymysleli žádný extra exces, protože takhle ta práce byla tak trochu do prázdna. 4/5