Special Silencers (1982) odpad!

Takhle vypadá když pro lidi z džungle natočí někdo film. Tam to bude jistý šlágr, ale nejbližší město už ani neví že existuje.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Cením si že se povedlo stvořit zajímavou postahu do tohoto filmu pro školáky, -nebo pro koho to bylo-, ale to je asi tak vše.

Kozoroh 1 (1977)

Nejzajímavější je na tom ten samotný nápad. Zbytek nic chytrého, spíš podprůměrný thriller.

Francouzská spojka (1971)

Ne náhodou kultovní, je to první film, který se natočilo tak, jak pracují newyorské policisté ve skutečnosti. Friedkin neznal slitování, našel Hackmanovo slabé místo a šel do něj až Hackman kouřil nervy. On o tom samozřejmě nevěděl, takže některé tvrdší části ve filmech jsou skutečné. To samé udělal i s ostatními herci. Když se natáčelo na ulicích, kolikrát ani nenahlásil že něco chystá. Z předlohy přečetl osm stránek, navíc tento film ve skutečnosti nemá ani scénář, darmo i za to má Oscara (Ernest Tidyman). Jsou to věty co slyšeli Hackman a Schneider když je dali na několik týdnů mezi policajti a další od policajtů. ...........K filmu. Nemá tak ucelený příběh, navíc pro mě Roy Schneider není dost výrazný. 4/5

Robinson Crusoe (2003) (TV film)

Viděl jsem už i lepší televizní film, na druhé straně Richard zvládl to zajímavě. 3/5

Vlk u dveří (1986)

Zpracováním jednodušší, dech nevyrazí, ale tady se to až tak neřeší. Jako biografický film je to vynikající, diváci kteří jsou zvědaví na malíře Paul Gauguin (Gogen), dostanou velmi dobrou ukázku malého světa malíře té doby, s vynikajícím Donaldem Sutherlandem. Bez přehánění jeden z jeho nejzajímavějších výkonů, -nejlepších filmů umělce, malíře. 3,5/5

Zloději kol (1948)

Kvalitní práce režiséra. Spíš to funguje jako celek, než nezapomenutelné minuty. Vadí mi povaha hlavní ,,hrdiny,, , abych ukázal poměry v té době, nepotřebuji použít člověka naivního, kdo nikdy neví co má dělat a s kým by tady zatočil snad kdokoli. Mě to iritovalo. 3,5/5

Velký Jake (1971)

Wayne má velmi dobré hlášky, taky -a hlavně- oceňuji, že s vědomím, že v roce 1971 už moc vody s westernem nenamíchají, sázeli na nadhled. Občas ale stejně jsem měl otázky jak jdou dohromady až syrové vyvražďování lidí (vždy ochotně čekající na kulku), a následně pak humor od pronásledovatelů. Film má i zbytečné scénky, střihač rozhodně nebyl ve formě. A jinak John Wayne není spolurežisérem, jen vypomáhal když on měl zdravotní potíže, sám chtěl aby nebyl označen v titulcích (tam ani není). 3/5

Star Trek (1966) (seriál)

Můj nejoblíbenější sci-fi seriál z mého dětství. A stejný pocit mám i dnes, nevím o lepším. Kvalitně zahraný, vynikající to prostředí, není stupidní, kvalita nekolísá. (Původní seriál 1966-69). Myslím si že lidi, kteří Star Trek už aspoň v 80. letech sledovali, taky budou se mnou většinou souhlasit. Dnes již jen těžko bude v červeném, sci-fi musí být špičkový i vizuálně, mě je to ale úplně jedno. 5/5