Až na krev (2007)

Takhle nějak si představuji příběh odehrávající nějakých sto let zpátky. Zvlášť oceňuji režisérův výkon, natočil to zblízka, nebál se špíny a snad ani náznak toho že musí to být in. Daniel Day-Lewis výtečný, tohle jeho výkon si budu hodně dlouho pamatovat. To samé o herci Paul Dano.

Aaltra (2004)

Tento film od začátku pracuje s velmi jemnými kroky, možná se vám bude zdát celý o ničem ale věřte až končí, budete mít pocit že dává to smysl. K těm gagům, opakuji kolikrát je zakryjí, v momentě než kápnete na jejich styl, přetočte celý film a dívejte se znova od začátku. 5/5 /co se týče humoru pro mě oni jsou objevem tohoto desetiletý, jelikož nekopírují a mají hodně silný vlastní jazyk/

Louise-Michel (2008)

Je to herecký koncert Yolande Moreau. A taky je to vynikající komedie-drama, srozumitelnější pro více lidí než Aaltra, který sice patří do kategorie geniální, anebo spíš megageniální, ale potřebuje pozorného a trpělivého diváka. Louise-Michel není tak náročný.

U-Turn (1997)

Jestli máte slabost pro Sean Penn, tak na tento film si nezapomeňte v budoucnu podívat. Nejde o herecký koncert, ale je to zajímavý příběh, dobrý Penn, brutální humusák Billy Bob Thornton (možná ho ani nepoznáte!) a další. Malinko toho krve a špíny.

Spáč (1973)

Spousta hodně dobře zahraných gagů, šikovný příběh, robot par excellence. 5/5

Ctihodné mrtvoly (1976)

Moc toho tady není, jo tak vraždy jsou ale víc ten příběh rozepsat jaksi zapomněli. Darmo Ventura, tento film určitě nebudu chtít vidět znovu. 2,5/5

Můj strýček gangster (1963)

Pro mě nečekaně příjemný film z mafiánského prostředí. Spíše ten vážný ale dá se tady najít i grotesku. Lino Ventura perfektní, ale Dalban či Blier taky se mi líbili. 4/5

Motýl na rameni (1978)

Mysteriozní thriller, kde ta část/žánr mysteriozní se povedla, jinak ale moc toho tady pro oči není. 2,5/5

Athénin poklad (1979)

Film něco jako Tucet špinavců, tak trochu i Děla z Navarone. Z prostředků co měli vytěžili snad maximum, občas až příliš. O nudu jsem se nezavadil. 3,5/5

Cvok (1979)

Steve Martin tady je opravdu i komik. Gagy vynikající, Martin taky, bohužel ale tento dá se říct uragán humoru vydrží tak nějak asi jen do poloviny. Pak se to změní na nějaký impotentní romantický film, což je velká škoda. 3/5