The Brasher Doubloon (1947)

Asi jsem se moc těšil nebo prostě potřebuju skutečně kvalitní obraz a zvuk, ale zatím je pro mě The Brasher Doubloon jen velmi lehký marloweovský nadprůměr.

Na nebezpečném území (1951)

Mrazivá atmosféra, krásná Herrmannova hudba a silná dvojka Ryan - Lupino. Kdyby tam nebyl ten hepáč, asi bych vytáhl i pátou hvězdu.

Knock on Any Door (1949)

Spíš vlažný mix soudního a sociálního dramatu, kterému chybí větší naléhavost. Producenti cpali dopředu Bogarta, o kterém film být neměl, stejně tak rozhodnutí natáčet ve studiu nebylo nejšťastnější.

Zrození Planety opic (2011)

Spíš slabší čtyři. V té letošní blockbusterové bídě je to osvěžení, ale že bych zase kdovíjak padal na zadek... Narážky na klasiku ale potěšily. Jo a digitální projekce mi dost vadila.

Snadný cíl (1954)

Něco jako Pojistka smrti po deseti letech. Není to tak sofistikované jako Wilderův masterpiece, ale má to dost šťávy, spolehlivě rozervaného MacMurrye, neuvěřitelně sexy dvacítku Kim Novak (byť o pár let později jí to ve Vertigu slušelo ještě víc) a solidní režii Richarda Quinea.

Zkažená úča (2011)

Sympatické lepší tři hvězdy za Cameron Diaz v ráži a relativně malé množství trapných fórů. Mohlo být sice určitě ještě líp, ale zároveň taky o hodně hůř. Nenáročná odpočinková zábava.

Štístko (1966)

Na Wildera dost průměrná záležitost. Nemá to zdaleka švih a vtip jeho nejlepších komedií. Snad kdyby to bylo o půl hodiny kratší...

Eddie Vedder – Water on the Road (2011)

Eddie za pět, trochu mu to ale kazí režisér. Nevím, co je to za debilní zvyk přerušovat koncerty, atmosféra tak jde místy trochu do kopru. Nemluvě o problémech jednoho kameramana s rámováním. Taky škoda, že nezazní víc věcí z Ukulele Songs. Jinak ale nefalšovaná očistná kůra. Těším se ohromně na Pearl Jam Twenty.