Na dostřel (1993)

Vlastně jsem překvapený, jak mě to i po letech baví. Navzdory špatné pověsti jde o solidní devadesátkový thriller s nádechem gialla.

Nůžky (1991)

Velký bizár, který by si zasloužil odvázanější, over the top režii. Druhá polovina, odehrávající se v uzamčeném bytě, byla i tak docela zábavná. Sharon vypadá, že se natáčením dost protrpěla.

Bez identity (1991)

Závěrečné rozuzlení je opravdu extrémně pitomé, ale do té doby jde o solidně natočený neonoir s tradičně mdlým Berengerem a tradičně skvělým Hoskinsem. Krásné syté barvy kamery Lászla Kovácse. 70%

Vynález (2004)

Film vystavěný jako hádanka předpokládá a vyžaduje opakované shlédnutí. Napoprvé a bez vysvětlujícího videa na youtube za tři. Jestli mám chuť se k němu ještě vrátit teď fakt nevím.

The Appointment (1982)

Jeden z desítek obskurních tipů z mého oblíbeného Pure Cinema Podcastu. Velká škoda, že Vickers nikdy nic dalšího nenatočil, protože měl rozhodně talent pro atmosféru i vyprávění obrazem. 70%

Krevní pouto (1982)

Ano, australské giallo a neskutečná pecka se zajímavou hrdinkou, parádní atmosférou a velmi zručnou a vizuálně nápaditou režií.

Mayday (2023)

Fajnové béčko plné testosteronu pro starší a pokročilé fandy akce. 70%

Babylon (2022)

Tak teď se snad Chazelle zase uklidní a natočí něco uměřenějšího a sevřenějšího se zajímavějšími postavami. Přehlídka nesoudnosti a nabubřelého ega dokáže vydolovat skutečné emoce jen díky Zpívání v dešti.

M3GAN (2022)

Za mě solidní hororová práce, kde hlavně velmi dobře fungují vztahy mezi postavami.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Romantická komedie, kterou se nebojí doporučit ani Quentin Tarantino, musí být trochu jiná. Nevím, kdy mě něco poslední dobou něco takhle dojalo (v dobrém). Grant naprosto skvělej a s Barrymore mají moc pěknou chemii. Soundtrack je rozkošný, stejně jako zpívající Hugh.

Časové pásmo bylo změněno