Svůdné zombie (2008)

Jenna už zdaleka není co bývala (nabyla poněkud vyschle treskovitého vzezření), ale tenhle ultralaciný camp překvapivě minimálně v první polovině docela slušně baví. Tedy pokud máte slabost pro schválně špatné filmy, zombíky a striptérky. Stydlivých 50%.

Soudný den (2008)

Sympaticky ulítlý žánrový guláš, který jede na plný plyn a nebojí se přitlačit i krást, kde se mu zrovna zlíbí. Marshall se zjevně zbláznil, Rhona Mitra neskutečně kicks ass a já se moc těším na další zhlédnutí téhle úchylárny.

Vieuphoria (1994)

Billy Corgan (a jeho parta) ještě v dobách, kdy měl vlasy. Mezi jednotlivými písničkami (záznamy z koncertů, televizních vystoupení i pidlikání jen tak na ulici) všichni nezávazně blbnou, naštěstí ne moc dlouho. Škoda, že jsem Smashiny nikdy v originální sestavě živě nezažil.

Pláč města (1948)

Parádní noir, kde si to rozdávají dva italoameričtí machové - policajt a vrah. Příjemně nejednoznačné a nepředvídatelné. Siodmak umí. 90%

Bonnie a Clyde (1967)

Pořád svěží klasika, která naprosto odmítá kohokoliv hodnotit a moralizovat, "jen" vypráví - svižně, vtipně, nápaditě.

Tam, kde ulice končí (1950)

Silné čtyři hvězdičky. Film se opravdu točí hlavně kolem nejednoznačné postavy Dany Andrewse jako policajta, který svádí boj o svou duši.

Oči bez tváře (1960)

Ani ne tolik napínavý jako spíš zatraceně znepokojivý snímek, na který opravdu nejspíš jen tak nezapomenete. A netýká se to jen té scény "odběru" obličeje jedné z doktorových obětí. Ještě teď se mi svírá žaludek.

Rvačka mezi muži (1955)

Je poznat, že Dassin dříve točil v Hollywoodu, odkud si přivezl perfektní řemeslo, které v kombinaci s francouzskou chlapáckostí nemá chybu. Scéna loupeže je opravdu geniální.

Promiňte, omyl (1948)

To roztažení námětu na celovečerní formát je dost poznat, ale nestěžuju si, už kvůli tradičně skvělé Stanwyckové a působivě gradovanému závěru.

Dark City (1950)

Škoda, že Dark City není až do konce tak "dark" jako jeho první dvě třetiny, protože takhle krásně depresivní noir jsem už dlouho neviděl. Heston se svými kámoši v kartách obere o prachy chlápka, který následně spáchá sebevraždu. Nikdo z party netuší, že bratr zasebevražděného je poněkud psychicky vyšinutý a začne se mstít...