Smrt on-line (2008)

Vůbec ne špatné! Solidní nápad si sice zasloužil nápaditější zpracování jak po scénáristické, tak režijní stránce (víc zatlačit na pilu), ale na Dianu je spoleh (ano, pořád mi přijde dost přitažlivá) a mladej Hanks je taky sympaťák. Do kina bych na tenhle film zrovna nevyrážel, ale doma vám s ním může být docela fajn.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Řemeslně průměrná, směšně přepálená dobrodružná podívaná, která sice je totálně blbá, ale nejspíš nenaštve a vlastně i baví. Snad nás budoucí generace nebudou posuzovat podle hlouposti našich nejúspěšnějších filmů. :o)

Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

Petr Brukner jako Zlatovláska je jedinečný, ale ani Jaroslav Vozáb nebyl špatný ve verzi, co běžela kdysi v televizi a kterou se mi teď podařilo sehnat. Ta má vročení 1991, ale vzhledem k tomu, že Vozáb umřel v roce 1988, musí být starší...

Karamazovi (2008)

Hravá i emocionálně silná adaptace, vyloženě lákající k seznámení se s předlohou. Slibuju, že tak brzy učiním. Herecky mě nejvíc dostal určitě Ivan Trojan - přímo smrdí peklem. :o)

Deník mrtvých (2007)

Romerově nejnovějšímu kousku se nedá upřít hravost, s jakou mixuje zombíky, Kieslowského Amatéra a De Palmovo Redacted (vzhledem ke stejné době vzniku bude podobnost s druhým snímkem nejspíš čistě náhodná). Po stránce emocionální mě ale Diary of the Dead dost míjí, protože mi chybí dojem autentičnosti klasiky Blair Witch, případně z poslední doby Cloverfield či [Rec]. Uznávám, že Diary je sofistikovanější a ambicióznější než zmíněné filmy, dá se o něm dlouhosáhle diskutovat a rozebírat ho, ale bohužel jsem se zas tolik nebavil.

Vymahač (1951)

Jednoduchý, ale velice zábavný kriminální thriller, v němž Bogart pase po šéfovi bandy nájemných vrahů, resp. svědkovi, který by mu ho pomohl usvědčit.

Lost Highway (1997)

Schizofrenní film o potlačování nežádoucích vzpomínek, které si nakonec zase najdou cestu zpátky. Brilantní koncept i provedení, fantastický soundtrack. Tenhle Lynchův film rozhodně pochopit jde.

The Cottage (2008)

Tisící prvá variace na Texaský masakr baví hlavně díky černému humoru, britskému přízvuku (v tomto žánru přeci jen svěžímu) a nepřehlédnutelným přednostem Jennifer Ellison. Fakt ale je, že Hatchet byla jednohubka o dost vtipnější.

The Trouble with Marnie (2000) (TV film)

Tradičně kvalitní dokument k Hitchově universalovské kolekci, zamrzí snad jen absence drbů na téma Hitch a Tippi (modří už vědí).